ח"כ רגב, יו"ר ו.הפנים, בדיון על בעיית המסתננים: "יש לפזר את המסתננים מגדרה עד חדרה"

ח"כ רגב, יו"ר ו.הפנים, בדיון על בעיית המסתננים: "יש לפזר את המסתננים מגדרה עד חדרה"

היום קיימה ועדת הפנים, בראשות ח"כ מירי רגב, דיון מעקב בנושא המסתננים. בדיון התברר כי בארץ עדיין נמצאים 55,000 מסתננים, 50,000 מתוכם אריתראים וסודנים. 1632 מסתננים חזרו לארצות  מוצאם בתכנית "חזרה מרצון".

עוד התברר בדיון כי תושבי שונות דרום ת"א סובלים מאד מנוכחות המסתננים המתגוררים בדירות מפוצלות ובצפיפות גבוהה בדירות רגילות, לעיתים בצפיפות של 50 איש בדירה. סופי, אחת מהתושבות  המבוגרות של דרום ת"א, סיפרה כי הם עושים את צרכיהם בחצר ועיריית ת"א שולחת לה קנסות בגין אי-שמירת הניקיון ומחייבת אותה לנקות את החצר.

ח"כ מירי רגב אמרה כי היא חשה שקיימות בת"א שתי אוכלוסיות אזרחים, סוג א’ וסוג ב’. היא קראה למשרד הפנים ליצור בינתיים תכנית לפיזור אוכלוסיית המסתננים ברחבי הארץ "מגדרה ועד חדרה" וקבעה דיון המשך בפגרה בנוכחות היועץ המשפטי לממשלה, שרת המשפטים, שר הפנים ומפכ"ל המשטרה.

אגב רק לפני מספר חודשים ביקרה רגב בסיור מקיף בשכונות דרום תל אביב והביעה זעזוע עמוק נוכח מה שראתה – לחצו כאן לקריאת הכתבה.

אמש נערך דיון בהשתתפות ראש הממשלה ושר הפנים וגורמים נוספים.

כך כתב שר הפנים מר גדעון סער בסיכום הדיון אמש (ראשון):

צילום: לע"מ

"היום קיימנו דיון בראשות ראש הממשלה לאישור תוכנית פעולה להשבת מסתנני העבודה הבלתי חוקיים שנמצאים בישראל.

בפתח הישיבה התייחסתי לדברים ואמרתי כי בסיור הראשון שלי כשר פנים בדרום תל אביב, הצגתי את מדיניות הממשלה: הוצאת המסתננים הבלתי חוקיים למדינותיהם או למדינות שלישיות.

בשלושת החודשים האחרונים עשינו מספר צעדים מאוד משמעותיים לקידום המדיניות שלנו. חידשנו את החזרה של מסתננים ממתקן סהרונים למדינותיהם בעקבות אישור הנוהל של היציאה מרצון ע"י היועץ המשפטי לממשלה.

שנית, העברנו בכנסת את החוק לאיסור ההוצאה השוטפת של כספי המסתננים למדינותיהם. החוק הזה ייכנס לתוקף בחודש ספטמבר והוא כלי חשוב בהתמודדות שלנו עם התופעה.

שלוש, תוקן הנוהל של הטיפול במסתננים שמעורבים בפלילים. אני ועמיתי, השר לביטחון פנים, פנינו בנושא הזה ליועץ המשפטי לממשלה שאישר את תיקון הנוהל. הנוהל מאפשר להרחיק ממרכזי הערים גורמים עבריינים.

ארבע, הקמנו צוות בין-משרדי משותף שפועל לאכיפה משולבת במרכזים העירוניים, בנוסף יש התקדמות בנושא החזרת המסתננים למדינות שלישיות.

העיקר עדיין לפנינו. הבעיה הזאת היא לא בעיה שנוצרה ביום אחד וגם לא נכון ליצור את האשליה שהיא יכולה להיפתר ביום אחד. כן ניתן לומר שכל יום יש פחות מסתננים בלתי חוקיים.

את הפעולות אנו עושים תוך שמירה על דמותה של ישראל ועל ערכיה כמדינה יהודית ודמוקרטית, אבל גם התכלית היא לשמור על מדינת ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית.

את הדבר הזה אנו נחושים להשיג ואנחנו מאמינים שנצליח."

 
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים (6 הצבעות, ציון ממוצע: 3.33 מ- 5)
הוסף תגובה

תגובות (5)

 1. ריקי גורגי 15/07/2013 להגיב
  מדברים, מקשקשים, ולא עושים שום דבר עם הכיבוש האפריקני. הם נמצאים בכל מקום, בכל עיר בכל מושב. אנחנו במדינתנו נחשבים כמסתננים. המדינה הזו כבושה בידי המסתננים, ואתם מספרים אגדות וסיפורים, ולא עושים דבר, וחצי דבר להוציא את הפולשים מהמדינה, מהראש ממשלה הכי מאכז ועד אחרון השרים. אני רק שאלה קטנה, מתי תתעוררו ? כשהם (המסתננים) ירצו אוטונומיה משלהם בתוככי המדינה ???
 2. בר 15/07/2013 להגיב
  ציטוט: ---"כן ניתן לומר שכל יום יש פחות מסתננים......." ---הצחקתם על מי אתם עובדים?! אולי רק על עצמייכם !!!! רבותיי צאו וראו כיצד פועל -מפעל הילודה הטבעית- ההולך ותופס תאוצה כשכל מסתננת או שבח"ית הנמצאת ומתנהלת ברחובות "סדום"ת"א כשלצידה ממיטב תוצרתה --שניים לצידה , שניים מאחוריה, ובטנה ההולכת ותופחת מקדימה- ..........חלם!!!!
 3. חנה 15/07/2013 להגיב
  "יש לפזר את המסתננים מגדרה עד חדרה"....בינתיים..... זהו אחד מאותם רעיונות נואלים שמועלים לאחרונה מגורמים שונים כמו: חבר הכנסת משה מזרחי ממפלגת העבודה וניצן הורוביץ ממר"צ. זוהי הפיכת הקטסטרופה לכיסי אסון מדוללים והטחתם באופן יזום על ראשי כלל התושבים בין גדרה וחדרה....לפנק...לפנק....לפנק... הצעה זו של פתרון "בינתיים", שנועדה כביכול לדלל את עומס המסתננים מעל גבם הרצוץ של תושבי דרום ת-א, היא בפירוש ביטוי לריפיון ידיים, רפיסות והתחמקות מהפתרון היחיד המתקבל על הדעת – הרחקתם הגורפת של המסתננים ממדינת ישראל. כידוע, אין במדינתנו דבר יותר קבוע, מוצק ומונצח מה"בינתיים"...
 4. הדס 17/07/2013 להגיב
  בא לי להקיא כבר מהיצורים האילו ואם אני נשמעת גזענית שיקפצו לי כל יפי הנפש, למה לא עושים כלום עם כל הרפש האנושי הזה שהגיע אלינו... למה זה כל כך בעייתי?!!!!!! חוץ מהנזק הדמוגרפי, הביטחון האישי של כל תושבי ישראל שנפגע ובמיוחד תושבי תל אביב (לא רק הדרום) למרות שהם הכי סובלים והסכנה שיתחברו עם ארגוני טרור - למה להכביד עוד ומה עם כל הכסף השחור שיוצא מפה - כי הם באמת משלמים גם מיסים... !!!!!!!!! אז ממשלה טיפשה ואטומה אולי כבר תעשו משהו ! עד שכבר לא תישאר אישה אחת שלא הוטרדה מינית על ידי הסודנים האריתראים - שגם ככה אין להם מה להפסיד!!
 5. מיכאל 18/07/2013 להגיב
  הרעיון של מירי רגב הוא גרוע עדיף שיהיו במקום אחד ומשם יגורשו לארצותיהם מאשר שיהרסו את כל הארץ

פרסם תגובה

MyTama38

מדור חוק ומשפט

מדור חוק ומשפט

Funzing-F

MyTama38

תגובות אחרונות