רוב מוחלט של מצביעי הסקר באתר רוצים לראות במועצת העיר סיעה עצמאית שתפעל למען שכונות דרום תל-אביב יפו

רוב מוחלט של מצביעי הסקר באתר רוצים לראות במועצת העיר סיעה עצמאית שתפעל למען שכונות דרום תל-אביב יפו

87 אחוז ממשתתפי הסקר האינטרנטי שהורץ בשבועות האחרונים באתר הקהילתי הצביעו כי במידה שבבחירות הקרובות למועצת העיר תתמודד סיעה עצמאית למען שכונות דרום ת"א הם יהיו מוכנים להצביע עבורה

מערכת הבחירות עולה מדרגה בשבועות האחרונים בשעה שעוד ועוד רשימות מתמודדים מחזרות אחר קולותיהם של תושבי דרום העיר.

במקומון ידיעות תל אביב של אחד מסופי השבוע השבוע האחרון רואיינו לא פחות מנציגי 6 סיעות שכביכול מצהירות כי בכוונתם להוביל את המאבק למען שכונות דרום תל אביב.

נציגי הליכוד, ש"ס וצדק חברתי שהיו יחד עם חולדאי בקואליציה בקדנציה האחרונה ניסו לשכנע כי בכוחם בגיבוי מפלגותיהם בכנסת לשנות את המצב, אך לא השכילו לשכנע איזה צעד משמעותי ניתן לזקוף לזכותם כמהלך שעשו לטובת תושבי דרום העיר במהלך חמש השנים האחרונות.

נכון להיום ניתן לומר שלכולם ברור שהנושא הכאוב של מצבן של שכונות דרום העיר חייב לבוא לידי ביטוי במערכת הבחירות הקרובות אולם נשאלת שאלת "מיליון הדולר" האם תושבי דרום העיר יאמינו בעצמם ובכוחם לשנות את המצב ואכן יבואו ביום ההצבעה ב-22/10.

פוטנציאל ההצבעה של תושבי דרום העיר (כולל יפו) עומד על כ-40 עד 50 אחוז מסך קולות המצביעים בעיר. תיאורטית בכוחם של תושבי דרום העיר להכתיר את ראש העיר הבא.

בשנים עברו אחוז ההצבעה בעיר תל אביב בבחירות המוניציפליות היה נמוך מאד יחסית לממוצע הארצי, כאשר בשכונות דרום העיר אחוז ההצבעה היה אף נמוך מהאחוז ביתר חלקי העיר. אדישותם של מגזרים רבים מקרב התושבים לא ברורה וקשה לנתח מדוע מהיכן נובעת האדישות וחוסר העניין. האם התושבים אינם מאמינים שקיים סיכוי לשינוי המצב ? האם אינם מאמינים ביכולתם להביא את השינוי ? האם מאסו בפוליטיקאים ?

בסקר שהריץ האתר הקהילתי בשבועות האחרונים נראה כי בין משתתפיו קיימת מגמה מובהקת אשר קובעת כי במידה ותהיה סיעה עצמאית (לא מפלגתית) שתרוץ למועצת העיר ותצהיר כי בכוונתה לייצג ולדאוג לשכונות דרום העיר הם אכן ישקלו להצביע עבורה. כלומר קיימת בקרב הציבור הבנה חד משמעית כי הגיע הזמן שמישהו במועצת העיר ידאג למצבם של שכונות הדרום ונשאלת השאלה מי מבין הסיעות המתמודדות יכולה להיכנס למשבצת המתאימה.

מלבד הסיעות היוצאות שהיו במועצת העיר האחרונה, נוספו למרוץ בשבועות האחרונים גם "סיעת דרום העיר" וגם סיעת "העיר העברית", שמועות מדברות כי יתכן וגם חבר המועצה היוצא (מהליכוד) מר שלמה מסלוואי יקים סיעה משלו ויתמודד על קולות הבוחרים.

חוג בית של "סיעת דרום העיר"

"סיעת דרום העיר" החלה את תהליך ההתארגנות כבר לפני מספר חודשים, היא זכתה לחשיפה בכתבה בערוץ 2 ואף קיימה כבר מספר חוגי בית, במקביל סיעת "העיר העברית" ערכה השבוע מסיבת עיתונאים בה הצהירה הגברת מאי גולן שזוכה לתמיכתו של חבר הכנסת לשעבר הד"ר מיכאל בן-ארי, על כוונתה להתמודד למועצת העיר במסגרתה.

בתוך כך נציין, כי חבר מועצת העיר היוצאת מטעם הליכוד מר ארנון גלעדי פנה השבוע לבית הדין של תנועת הליכוד בדרישה לשלול את חברותם של מספר פעילי שכונות אשר הביעו תמיכה ונוטלים חלק בפעילותן של סיעות עצמאיות.

בין היתר ברשימת החברים אותם דורש גלעדי לנדות מהליכוד ניתן למצוא את יו"ר סיעת עיר-לכולנו אהרון מדואל וחברי ליכוד נוספים שחברו לסיעת דרום העיר.

אם כן, מערכת הבחירות המקומית מתעוררת לחיים בעיקר בזכותם של פעילי שכונות דרום העיר, מתוך תקווה שיצליחו להוציא את תושבי דרום העיר מאדישותם הבלתי מוסברת ולסחוף אותם לקלפיות על מנת לקבל את אמונם ולייצר במועצת העיר הבאה כוח בעל השפעה שמחוייב לתושבים ושיציב כמטרה מוצהרת את בעיות דרום העיר בראש סדר העדיפויות של העירייה.

בהנחה שבבחירות הקרובות למועצת העיר תתמודד סיעה עצמאית למען שכונות דרום ת"א – האם תשקול להצביע עבורה?

טוען ... טוען …
 
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים (18 הצבעות, ציון ממוצע: 4.83 מ- 5)
הוסף תגובה

תגובות (5)

 1. סיגלית פרי 02/08/2013 להגיב
  כל השאננים (לא מנווה שאנן, כמובן, אלה מתל אביב, שכן אזור הדרום איננו תל אביב כי אם עיר רפאים חשוכת אלוהים ומנוהלת בהפקרות תושביה!!!) שחושבים שהפשע, הזוהמה, התאונות לא יגיעו אליהם - טועים~! היום אסור להסתובב באזור התחנה המרכזית הישנה והחדשה, מחר שוק לוינסקי יהיה בסכנה, אח"כ אלנבי ובמהרה תיתקלו בהם אם לא בדלת הפרוצה, וודאי בחלון המופץ של רכבכם אך הם ייכנסו לחייכם כפי שהרסו את חיינו. קצת הילודה שלהם עצום, תשאלו את איכילוב, אגב איכילוב - בדקו כמה כסף לא שולם עבור טיפולים במסתננים - אני מאמינה שבקרוב ביה"ח ייסגר. בדקו את עניין התחבורה הציבורית, הצפיפות, הריח, האלימות המופגנת נגד הנוסעים, הלכלוך באוטובוסים. היום זה אנחנו תושבי דרום תל אביב, מחר זה החיילת או החייל שלכם שצריכים את התחנה הציבורית להגיע הביתה בשלום, בלי שיהיו חשופים לשוד תוך כדי אלימות, אונס וחוסר בטחון!!! בושה למדינה המפקירה את תושביה, בושה לעיריית תל אביב שמתעלמת - את כל יושבי האוהלים בארלוזרוב אפשר היה לשכן בדירות בדרום תל אביב ואת המסתננים לחיות באוהלים בארלוזרוב - המדינה הייתה נאלצת לגרשם, אויבים בתוך כל בית שמתם לנו פה! צועקים שאנחנו גזענים???? אין להם דין, לא משפט, הם לא בוחלים מפגיעה בזקן, נכה, חלש או חסר אונים בחורות מסתובבות עם גז מדמיע בתיק...תתעוררו !!!
 2. חנה 02/08/2013 להגיב
  אני מכבדת ומוקירה את כל האנשים הטובים שנרתמים לפעול לטובת תושבי דרום ת-א, אך מודאגת מאד מריבוי הסיעות העצמאיות שנוצרו - בחלקן על רקע מאבקי כוחות ויריבויות אישיות. החשש שלי הוא שלבסוף אף אחת מהן לא תזכה במרב הקולות המבטיח הצטרפות נציגים מטעמן למועצת העיר. אני בעד איחוד כוחות, לפחות טכני, והגעה להסכמה על פעילות בסולידריות מלאה ובגיבוי הדדי. אם אכן המטרה של כולם היא טובתם של תושבי דרום ת-א - הניואנסים הדקים המבדילים בין הסיעות זניחים לחלוטין.
 3. בר 02/08/2013 להגיב
  סיגלית --כל שאמרת חקוק בסלע..טענתי כבר שנים "שצונאמי -המסתננים" סופו להתפשט ולכן כבר מגיע למקומות הפחות צפויים ..נתניה.. רשל"צ.. פתח -תקווה.."הצונאמי "גדל ובועט בבתנן של המסתננות כמו כן הדור הצעיר מתחיל להרים את ראשו ואפו ולבקש זכויות מתוקף "הבייבי ויזה " שיש להם....אגב לשכות הרווחה בשכונות הדרום מוצפות במסתננות ..ולא לשם שמיים, מה חשבתם?! ?! אין להם גבולות תרתיי -משמע ,גם הן רוצות ודורשות את "המגיעה" להן למרות שמעודם לא הוציאו שקל אותן פושעות שחצו ברגל קלה את גבולות ישראל ..הכל כמובן ע"ח גבם של תושבי ישראל הישנים שנת ישרים.....אבל לא לאורך זמן!!!!!! תתעוררו !!!
 4. סיעת דרום העיר 02/08/2013 להגיב
  לדרום תל אביב לא היו מעולם נציגים במועצת העיר. היו נציגים מהדרום, אבל לא נציגים של הדרום. הפעם זה יהיה שונה. הפעם יישבו במועצה אנשים שאין מאחוריהם מפלגות או בעלי הון, אנשים שכל מטרתם היא לשים קץ לאפליה ולקיפוח המתמשך של שכונות הדרום. חנה, היינו שמחים לרוץ כולנו ביחד, אבל השילוב של פעילי שכונות ופעילי מפלגות לא עובד ביחד. עדיף שנתרכז במטרות שלשמן הקמנו את הסיעה ולא במאבקי כוח.
 5. אלי 13/10/2013 להגיב
  גם אני דרום עיר כנסו לארוע בפייס והרשמו https://www.facebook.com/events/1391845237716955/?source=1

פרסם תגובה

Funzing-W

מדור חוק ומשפט

מדור חוק ומשפט

מדור חוק ומשפט

ידידים - סיוע בדרכים

תגובות אחרונות