הרחבת מבצע החיסון נגד פוליו לכל הארץ

הרחבת מבצע החיסון נגד פוליו לכל הארץ

בדיון שהתקיים בסוף השבוע האחרון בראשות שרת הבריאות ובהשתתפות אנשי המקצוע  של המשרד, וועדת הפוליו , נציגי הצט"ם, נציגי המעבדות, רופאים ממגוון תחומים ואקדמיה, נדון המצב המורכב של הימצאותו המתמשכת של נגיף הפוליו במערכות הביוב בישראל.  

בפגישה הוחלט שמשרד הבריאות ירחיב את מבצע החיסונים לכל הארץ, וייערך לפתיחת טיפות החלב לצורך החיסון החל מהשבוע שיתחיל ב-18 באוגוסט, בשעות הפתיחה השגרתיות, ויקרא להורים להביא את ילדיהם למתן החיסון.

הדיגומים בביוב מהשבוע האחרון מצביעים על הימצאות הנגיף בבדיקות נוספות שנערכו במתקני טיהור השפכים של לוד ורמלה. תוצאות דיגומים מישובים נוספים שהתגלו בהם נגיפי פוליו, צפויים להתקבל בימים הקרובים. בכל יתר המטש"ים ממרכז וצפון הארץ לא התגלה נגיף פוליו.

בדיקות הצואה הושלמו בכ-80% ואותרו בהם 28 נשאים, מהם 26 ילדים מחוסנים כפי גילם עד גיל 10, תינוק צעיר מגיל חודשיים וכן מבוגר כבן 70. הנשאים כולם מאיזור הדרום. עדכון נמסר למשפחות.

במסגרת מבצע "שתי טיפות" שהחל בדרום, התחסנו עד כה (בארבע וחצי ימי חיסון) כ 20,000 ילדים המהווים כ-20% מאוכלוסיית היעד לחיסון באיזור (100,000ילדים).

מנכ"ל המשרד מתכוון להאיץ את קצב החיסון בדרום ולהגיע ל50% מאוכלוסיית היעד, בשבוע הקרוב. (רצ"ב דוח עם נתוני ההתחסנות בדרום בהתפלגות לפי ישובים).

המצב המורכב לפיו פלח אוכלוסיה שנולד לאחר 2005 אשר אינו מחוסן כנגד נשאות פוליו, עלול להוות מאגר להתפשטות הנגיף, ולאור ההימצאות המתמשכת בבדיקות החוזרות באיזור רמלה לוד ובמט"שים נוספים, הביא את גורמי המקצוע להחלטה על מתן חיסון משלים בטיפות (OPV) של ילדי ישראל שנולדו לאחר ה 1.1.2004 בכל הארץ.

משרד הבריאות נערך לפתיחת טיפות החלב בכל הארץ לצורך החיסון החל מהשבוע שיתחיל ב-18 באוגוסט, בשעות הפתיחה השיגרתיות, ויקרא להורים להביא את ילדיהם למתן החיסון.

כל מה שרציתם לדעת על החיסון – כתבה באתר YNET – לחצו כאן

 

 
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים (4 הצבעות, ציון ממוצע: 4.75 מ- 5)
הוסף תגובה

תגובות (3)

  1. אריאל 11/08/2013 להגיב
    צפיתי אמש בראיון של שרת הבריאות גרמן לגבי התפרצות הפוליו וחד משמעית אפשר להגיד שהיא התחמקה לגבי השאלה בנוגע למסתננים...! היא טוענת שהנגיף נמצא בישראלים (מבלי שאמרה אם בכלל נבדקו גם מסתננים ומה היו הממצאים) היא גם טוענת שישראלים הביאו הנגיף ממצרים. להזכירכם בחמש שנים האחרונות הגיעו ממצרים למעלה מ60,000 מסתננים ! כמה ישראלים ביקרו במצרים באותה תקופה ? לעניות דעתי משרד הבריאות מסתיר מאזרחי המדינה מידע חשוב על מקורות הנגיף והתפרצותו בארץ ויש לי חשש שהסיפור לא יסתיים רק עם נגיף הפוליו, כשבמדינה עשרות אלפי אנשים שהגיעו ממדינות עולם שלישי בלי פיקוח ובלי בקרה, חיים בלב אוכלוסיה אזרחית ועובדים במסעדות ובתעשיית המזון. הכתובת על הקיר !
  2. אליהו 11/08/2013 להגיב
    ראש עיריית רהט חשף את האמת שממשלת ישראל מנסה להסתיר מהציבור ! לדבריו מסתננים ממצרים הביאו את הנגיף לדרום ישראל ! האזינו בקישור הבא: http://www.103.fm/programs/Media.aspx?ZrqvnVq=FLGKEG&c41t4nzVQ=EF
  3. בר 12/08/2013 להגיב
    ובישראל כמו בישראל מדיניות של בת יענה.. המהלכת על קליפות ביציה....הגיע השעה להכריז בקול תרועה וששון !!!!!! שאת "חגיגות" הילולת מחלות העולם השלישי : איידס / עגבת/ שחפת / חררה / צרעת / וגם את זו לא עלינו..הביאו "באריזת -מתנה" לתושבי ישראל הרדומים---- ה מ ס ת נ נ י ם ----- תתעוררו!!!!

פרסם תגובה

Funzing-I

מדור חוק ומשפט

מדור חוק ומשפט

MyTama38

מדור חוק ומשפט

תגובות אחרונות