600 סמארטפונים מוברחים נתפסו במבצע מיוחד של מכס מרכז

600 סמארטפונים מוברחים נתפסו במבצע מיוחד של מכס מרכז

מדובר בטלפונים חכמים שנשלחו בעיקר ממזרח אסיה לתושבי ת"א והדרום במסווה של מתנות או טלפונים שדווחו במחיר נמוך במאות דולרים ממחירם האמיתי * אותרו בזכות שיטת פרופיילינג ייחודית

עובדי מכס מרכז תפסו בשבוע האחרון כ- 600 טלפונים ניידים חכמים מהדגמים החדשים ביותר, מסוגים: אייפון 5, סמסונג גאלקסי 3 ו-4 החדיש, תואמי אנדרואיד למיניהם ועוד, במסגרת מבצע שני שנערך על ידי המכס בבית המיון בדואר חבילות ת"א.

המכשירים יובאו בעיקר על ידי תושבי ת"א וערי הדרום בחבילות דואר רשום מארה"ב, אנגליה ובעיקר – ממדינות מזרח אסיה דוגמה סין, הונג קונג וסינגפור ואותרו על פי שיטת פרופיילינג ייחודית. בהצהרות הייבוא נרשמו הצהרות ערך כוזבות של 30-120 דולר, בעוד ערכם האמתי מגיע עד ל-700-800 דולר. בנוסף, על חלק מהחבילות אף הוצהר כי הן מכילות "מתנות", "מצלמות" ו-מכשירי MP3 ולא טלפונים חכמים.

הפעילות בוצעה במסגרת מבצע מרוכז של יחידות יס"מ, בקרת יבוא ודואר חבילות במכס מרכז, שנערך כמענה לתופעה ההולכת ומתרחבת של יבוא מכשירי טלפונים חכמים חדישים דרך דואר חבילות, תוך הצהרות כוזבות על מהות החבילה וערכה מתוך מטרה להתחמק מתשלום מיסי אמת.

מנהלי מכס מרכז על כל יחידותיו מייחסים חשיבות עליונה למיגור תופעה זו של ניסיונות יבוא של סמארטפונים תוך מתן הצהרות כוזבות ומתוך מטרה להתחמק מתשלום מיסי אמת, ומתכוונים להילחם בתופעה זו בכל האמצעים העומדים לרשותם ובכל עת.

 
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים (5 הצבעות, ציון ממוצע: 4.00 מ- 5)

אין תגובות

פרסם תגובה

ידידים - סיוע בדרכים

מדור חוק ומשפט

מדור חוק ומשפט

ידידים - סיוע בדרכים

Funzing-F

תגובות אחרונות