הכניסה לתל אביב מתקצרת; ממחר (שני): נתיב נסיעה שלישי באיילון בין מחלף חולות למחלף חולון

הכניסה לתל אביב מתקצרת; ממחר (שני): נתיב נסיעה שלישי באיילון בין מחלף חולות למחלף חולון

בשורה טובה לנהגים. מיום שני (2 בספטמבר) יפתח לתנועה נתיב נסיעה שלישי, בנתיבי איילון, בקטע שבין צומת חולות ועד מחלף חולון. כך הודיע היום שר התחבורה והבטיחות בדרכים, ישראל כץ.

השר כץ: הנתיב החדש שאורכו 12 קילומטרים ישמש כנתיב תחבורה ציבורית בין השעות 06:30 ל- 09:00 ובשאר השעות ישמש את שאר כלי הרכב. שר התחבורה: פתיחת הנתיב תקל באופן משמעותי על עומסי התנועה בנתיבי איילון ותקצר את זמן ההגעה לתל אביב מדרום.

הנתיב החדש שאורכו כ- 12 קילומטרים ישמש בין השעות 06:30 ל- 09:00 בבוקר כנתיב תחבורה ציבורית (נת"צ) עבור אוטובוסים ומוניות, זאת, במסגרת תוכניתו של השר כץ לעודד את השימוש בתחבורה הציבורית.

שר התחבורה מסר כי פתיחת הנתיב תקל באופן משמעותי על עומסי התנועה בנתיבי איילון ותקצר באופן ניכר את זמני ההגעה של הנהגים המבקשים להגיע לתל אביב מכיוון דרום.

יצויין כי קטע הכביש שבין חולות לחולון הוא אחד מקטעי הכביש העמוסים ביותר בישראל. מידי יום חולפים בכביש כ- 150 אלף כלי רכב.

השר כץ הוסיף כי הנתיב החדש, שישמש גם כנתיב תחבורה ציבורית, יאפשר גישה מהירה לתל אביב מיעדים מרכזיים שעד כה לא נהנו מתחבורה ציבורית, מהירה לתל אביב, דוגמת רחובות, יבנה, אשקלון, נס ציונה וקרית מלאכי.

שר התחבורה הנחה את חברת נתיבי איילון לפתוח לתנועה את נתיב הנסיעה השלישי, בכביש 20, מדרום לצפון זאת, לאחר שלפני קצת פחות משנה הורה על פתיחת הנתיב המקביל, מצפון לדרום.

יצויין כי בימים אלה בוחן משרד התחבורה היתכנות להקמת חניון "חנה וסע" בדומה לחניון שפירים, שהוקם בכניסה לתל אביב. על פי התוכנית יועמד לרשות הציבור שרות שאטלים (היסעים מיוחדים) מהחניון, ישירות למרכז תל אביב, במשך כל שעות היום.

צילום תמונת נתיבי איילון: דן אדרי.

 
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים (3 הצבעות, ציון ממוצע: 4.67 מ- 5)

אין תגובות

פרסם תגובה


ידידים - סיוע בדרכים

מדור חוק ומשפט

מדור חוק ומשפט


ידידים - סיוע בדרכים

מדור חוק ומשפט

תגובות אחרונות