ליל המדענים 2013 – 12/9 ברחבי הארץ ובאוניברסיטת תל אביב – חוויה של ידע ומדע – אסור להחמיץ

ליל המדענים 2013 – 12/9 ברחבי הארץ ובאוניברסיטת תל אביב – חוויה של ידע ומדע – אסור להחמיץ

"ליל המדענים", חגיגת מדע לקהל הרחב, יתקיים השנה ב-12 בספטמבר 2013 באוניברסיטאות ובמוזיאוני המדע ברחבי הארץ.

ליל המדענים, חגיגת מדע לקהל הרחב, הוא אירוע המתקיים מדי שנה מאז 2007 ברחבי אירופה, ובישראל מתקיים בשיתוף משרד המדע, הטכנולוגיה והחלל והאיחוד האירופי.

בערב זה פותחים מוסדות המחקר ומוזיאוני המדע ברחבי הארץ את שעריהם לקהל הרחב ומציעים מפגשים בגובה העיניים עם מדענים ומדעניות, סיורים במעבדות, הרצאות, הופעות, ניסיויים, סדנאות חווייתיות ופעילויות מגוונות. הפעילויות מותאמות למגוון גילאים – מפעוטות ועד לגיל הזהב.הכניסה לכל הפעילויות והמוסדות – ללא תשלום.
משרד המדע, הטכנולוגיה והחלל קבע את שנת 2013 כשנת החלל לציון עשור לאסון מעבורת החלל "קולומביה" עליה היה גם האסטרונאוט הישראלי הראשון אילן רמון ז"ל. לכן, אירועי ליל המדענים יתקיימו השנה בסימן חלל.

ליל המדענים 2013 יתקיים ביום חמישי, 12 בספטמבר, ב-14 מוקדים ברחבי הארץ – מקריית שמונה ועד אילת.

שידור מיוחד – ראש נאס"א צ’רלס בולדן בליל המדענים!

נוסף לפעילויות הייחודיות לכל מוסד, יעביר משרד המדע, הטכנולוגיה והחלל שידור ארצי ומיוחד של ראש נאס"א צ’רלס בולדן – שיועבר מארה"ב במיוחד לליל המדענים. בולדן יספר על חוויותיו כאסטרונאוט בתחנת החלל הבין-לאומי, על תכניות החלל של נאס"א בעתיד הקרוב ועל גילויים מרכב החלל "קיוריוסיטי". האירוע יועבר בשידור מיוחד בכל אחד ממוקדי ליל המדענים עם תרגום לעברית.

המוסדות המשתתפים בליל המדענים 2013:

ליל המדענים באוניברסיטת תל-אביב:

במסגרת אירועי "ליל המדענים" באוניברסיטת תל אביב תוכלו להתרשם מהדגמות מדעיות במתחם שביל המדע, לצפות בכוכבים דרך טלסקופים, לסייר במצפה הכוכבים ובפלנטריום, ולהתרשם מדגמים של לוויינים בגודל אמיתי מבית התעשיות האוויריות. בנוסף, תוכלו להאזין למגוון הרצאות בנושאים כגון כוכבי שמש, אסטרואידים מאיימים, האתגרים בתעשיית החלל, חלל וביטחון, ועוד. כמו כן, תוכלו לסייר במעבדות של האוניברסיטה.

בנוסף – החל מהשעה 18:00 יתקיים ביוזמת משרד המדע, הטכנולוגיה והחלל שידור מיוחד של ראש נאס"א צ’רלס בולדן ובו יספר על חוויותיו כאסטרונאוט בתחנת החלל הבין-לאומית, על התכניות העתידיות של נאס"א לחקר החלל ועל גילויים מרכב החלל קיוריוסיטי. האירוע, ביוזמת סוכנות החלל הישראלית שבמשרד המדע, יתקיים באולם הופיין בשעות 18:00, 19:00, 20:00 ו-21:00.

האירוע יתקיים במעמד שר המדע, הטכנולוגיה והחלל יעקב פרי.

האירועים יתקיימו ברחבי קמפוס אוניברסיטת תל אביב שברמת אביב ב-12 בספטמבר בין השעות 16:00 ו-23:00. מגוון פעילויות למגוון גילאים.

הכניסה לכל הפעילויות ללא תשלום, אך יש להירשם מראש דרך האתרhttp://sciencenight.tau.ac.il/
לרישום לפעילויות באוניברסיטת ת"א – לחצו כאן.
לפרטים נוספים – לחצו כאן.
 
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים (3 הצבעות, ציון ממוצע: 5.00 מ- 5)

אין תגובות

פרסם תגובה

מדור חוק ומשפט

מדור חוק ומשפט

מדור חוק ומשפט

ידידים - סיוע בדרכים

Funzing-I

תגובות אחרונות