אירועי סוכות 2013 בתל אביב יפו

אירועי סוכות 2013 בתל אביב יפו

האתר הקהילתי ריכז עבורכם חלק נכבד מאירועי סוכות 2013 בתל אביב במהלך ימי חול המועד - טיולים לחול המועד סוכות, פעילויות לילדים בסוכות, פסטיבלים בסוכות, פעילויות בסוכות, אירועי חינם בסוכות, ומגוון אטרקציות נוספות. 

סוכות 2013 במוזיאון ארץ ישראל

במהלך סוכות 2013 יתקיימו במוזיאון ארץ ישראל, תל-אביב, פעילויות לכל המשפחה המסמנות את תחילתה של שנה חדשה ואת תחילת הסתיו. הפעילויות יתקיימו בימים א’-ג’ 22-24 בספטמבר בשעות 10:00-16:00. לכבוד חג האסיף, יוקם מתחם פעילות צבעוני בחצר המוזיאון, הכולל שלל חוויות המתחקות אחר הקשר שבין חג הסוכות לעונות השנה, והמחזוריות המעגלית של לוח השנה והחגים. השביל המוביל אל המתחם יעוצב כשחזור של טקס העלייה לרגל המסורתי, ויכלול שקי חיטה, כדי חרס וסלסילות מנחה, בו יצעדו המשתתפים בליווי שחקנים ורקדנים.

המבקרים הצעירים יקבלו מפה צבעונית של המתחם, למעבר בין תחנות הפעילות השונות ובחירת מסלול באופן עצמאי. בכל תחנה תסומן המפה שבידם, עד אשר ישלימו את המסלול במלואו. את האירועים תפיק חברת טרה עיצובים והפקות.

הפנינג "סוכת החיוכים" במדרחוב נחלת בנימין

שלושה ימים של הפנינג אימוץ ותרומות ססגוני יתקיים במדרחוב נחלת בנימין בחול המועד סוכות בימים א’-ג’ 22-24 בספטמבר בין השעות 10:00-18:00. במדרחוב תוקם "סוכת החיוכים", בה יימכרו מוצרי עבודת יד מקוריים של אמני המדרחוב במחירים מיוחדים של 50 שקלים ו-100 שקלים, כתרומה לעמותת "תנו לחיות לחיות". לצד עבודות היד, ניתן יהיה לפגוש גם כלבים וחתולים הממתינים לאימוץ.

סיורים וסוכות במתחם ביאליק 

בחול המועד סוכות, בין ה-20-24 בספטמבר, מחכה לכם סיור חווייתי במתחם ביאליק, בביתו של המשורר הלאומי חיים נחמן ביאליק. הפעילות כוללת סוכה בגינת בית ביאליק, סיור בין חדרי הבית עם ספר האגדה, שירי החג וסיפורי ביאליק לילדים, שעת סיפור בסוכה, סדנאות מיחזור ועוד. בנוסף יעלו מספר הצגות במקום. הפעילויות יתקיימו בשעות 10:00-14:00.

מה מחכה לכם?

» סיור בבית ביאליק – ביתו של המשורר הלאומי הוא מסתורי ומלא הפתעות. במסע מלא קסם נצטרף לאדריכל ביתו של חיים נחמן ביאליק, יוסף מינור, ונחשוף את סודותיו. בשעות: 10:15, 11:00, 13:00.

» סיור בבית העיר – האם אפשר לגור באיגלו על חוף ימה של תל אביב? האם ניתן לבנות בית על עץ במרכז רחוב דיזנגוף? לכבוד חג הסוכות אנו מזמינים את הילדים לגלות בתים וצורות בעיר העולה מן החולות. בשעות: 10:15, 11:00, 13:00.

» סדנת ביתי לי – בסדנה יעצב כל ילד בית משלו וימקם אותו על מפת העיר המתפתחת.

» "לירה מזהב" – אגדת עם הטומנת בחובה מוסר השכל. גיבורי האגדה הם אב ובן, בדרך של חוכמה והומור מלמד האב את בנו כמה ערכים חשובים לחיים. מועדי ההצגה: יום ו’ ויום ב’ ב-12:00.

» "חנות של חיות" – סיפור הקמתו של גן החיות העברי הראשון בתל-אביב מאת מאיה האן ומיקי יונס. יום ש’ ויום א’ ב-12:00.

» "ביאליק – פרח חי" – בליווי גיטרה וזר פרחים מציגה השחקנית-זמרת את סיפור חייו של ילד בודד וחולמני שהפך למשורר גדול. הגיטרה והפרחים הופכין בהצגה לדמויות ואביזרים מתוך השירים והסיפורים של ביאליק. יום ג’ ב-12:00.

טלפון לפרטים והזמנה בין השעות 14:00-11:00: 03-5253403 \ 03-5254530. רצוי להירשם מראש, מספר המקומות מוגבל.

סוכות קצבי ביריד המזרח

בחול המועד סוכות יתקיימו מגוון פעילויות, ומופעים במתחם הופעות הטריבונה שביריד המזרח בתל אביב. האירוע יתקיים בימים ב’-ג’ בין התאריכים 23-24 בספטמבר החל מהשעה 17:30 ויכלול סדנאות והפעלות קצביות לכל המשפחה: יצירת כלי נגינה מיוחדים, מעגלי קצב ותיפוף, סדנאות לימוד תיגוף (תיפוף על הגוף). בנוסף, בכל יום יעלה מופע גדול אחר.

ב-23 בספטמבר: "במדינת המקצבים" – מופע קצבי וחדש מבית טררם לילדים. ארבעה מתופפים בקטעי תיפוף ממדינות ותרבויות שונות, שזורים בסיפור מסגרת אחד. המופע כולל הפעלות קהל קצביות, בהשתתפות פעילה של קהל הילדים.

ב-24 בספטמבר: "אינדי ילד" – מופע המשלב קלאסיקות של שירי הילדים מכל הזמנים בהגשה ייחודית ומרעננת הכוללת גם הפעלה של הקהל. במופע מתארח מי שמפיק מוזיקלית את המופע – חמי רודנר. בין השירים שיבוצעו במופע: "אמת או חובה", "בני ילד רע", "כשאת בוכה את לא יפה", "הלילות הקסומים", "אלף כבאים" ואחרים.

שבת בכיכר התרבות

בכל שבת יתקיימו החל מ-18:00 שתי הצגות ילדים לכל המשפחה בכיכר הבימה בתל אביב ללא תשלום. לצד ההצגות יפעל מתחם ג’ימבורי לילדים.

שבת ה-21 בספטמבר

מופע הפעלה: בריו למה – "סוכות וחגי תשרי"

הצגת ילדים: "סוכת שלום" – נדב הכין קישוטים יפים לסוכה, אך שכח שצריך לבנות גם סוכה לכבוד החג. הוא מחליט לצאת ולחפש חומרים ואביזרים לבניית הסוכה, ונעזר לשם כך בחברים טובים. יחד הם יבנו את "סוכת השלום". אך תוך כדי בניית הסוכה הם מרגישים שמשהו חסר בה. האם האושפיזין יוכלו לעזור להם?

לפרטים נוספים: מוקד 106

סוכות 2013 בכיכר קדומים ביפו 

בחול המועד סוכות יתקיימו בכיכר קדומים מגוון הצגות והפעלות לילדים. הפעילויות יתקיימו בימים ב’-ג’ 23-24 בספטמבר בשעה 11:00.

יום ב’ 23 בספטמבר: "ספר הג’ונגל" – מוגלי גור האדם נאלץ לעזוב את להקת הזאבים כי הזאבים חושבים שהגיע הזמן שלו לחזור לכפר של בני האדם.
מוגלי איננו רוצה להיות אדם ומנסה להיות חיה אחרת, הוא מנסה להיות כמו באלו הדב, הוא פוגש את הקופים ומנסה להיות כמותם, פוגש את הנחש ורוצה להצטרף למשפחת הזוחלים, אך שום דבר אינו עוזר, הוא נשאר גור אדם.
כולם מבקשים ממנו לעזוב את היער כי ולמוגלי נשקפת סכנה – שרחן הנמר מנסה לתפוס אותו.

יום ג’ 24 בספטמבר: "פיטר פן" – ההצגה מספרת את סיפורה של ילדה ששמה ונדי. היא פוגשת את פיטר פן, הילד שמסרב לגדול ולהתבגר, ואת טינקרבל, הפיה החצופה שלו, ושלושתם עפים לארץ "לעולם לא", שם לעולם לא גדלים. כאשר הם מגיעים הם עוברים הרפתקאות ופוגשים את אויבו המר של פיטר פן – קפטן הוק.

שמחת תורה – הקפות שניות בתל אביב

אירוע שמחת תורה – הקפות שניות, יתקיים ביום ה’ 26 בספטמבר החל מ-20:00 ויצא לדרך משני מוקדים: כיכר רבין וגן דוידוף ביפו. בכיכר רבין יופיעו רון שובל ולהקתו, שמוליק נדל ותזמורתו וביפו יופיע אודי דוידי כשבנוסף יתקיים מופע זיקוקין די נור.

במסגרת האירוע יתקיימו תהלוכות עם ספרי תורה בליווי רכב עם תאורה ומוזיקה. ביפו: מרחוב שהרון פינת שדרות ירושלים ומרחוב סג’רה פינת נחל שורק , בשעה 20:00. אל כיכר רבין: מרחוב אורי 1 – הרבנות הראשית, בשעה 20:30. לאחר מכן יתקיימו הקפות על הבמה עם ספרי התורה בליווי מוזיקה וריקודים.

המידע באדיבות אתר עכבר העיר – למידע נוסף ואירועים נוספים – לחצו כאן

חג סוכות שמח !

 
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים (4 הצבעות, ציון ממוצע: 5.00 מ- 5)

אין תגובות

פרסם תגובה

Funzing-W

מדור חוק ומשפט

מדור חוק ומשפט

ידידים - סיוע בדרכים

Funzing-I

תגובות אחרונות