איפה הברק ? 0:0 מאכזב למכבי מול ניקוסיה, יצחקי החמיץ פנדל בתוספת הזמן

איפה הברק ? 0:0 מאכזב למכבי מול ניקוסיה, יצחקי החמיץ פנדל בתוספת הזמן

שלב הבתים של הליגה האירופית נפתח הערב עבור מכבי תל אביב עם תוצאה מאכזבת מול היריבה הבינונית בבית. ברק יצחקי שנכנס כמחליף הספיק להחמיץ פנדל בדקה ה-95. מכבי אמנם שלטה במגרש, אבל התקשתה להגיע למצבים מול מערך מבוצר של הקפריסאים.

הרבה כדורגל לא ראינו הערב בבלומפילד. מצד אחד קבוצה מתגוננת שמזכירה את חומת ברלין בימיה הגדולים, ומצד שני קבוצה שעדיין מחפשת את עצמה ואת הדבק בין החוליות השונות שלה.

המאמן הפורטוגלי עלה כהרגלו בהרכב ה – 4-3-3 כאשר הוא מוותר על יצחקי ואלברמן ונותן קרדיט למיכה ומיטרוביץ במקומם. לקראת סיום המחצית הראשונה נאלץ סוזה לבצע את החילוף הראשון במשחק שעה שבן הרוש נכנס לשחק במקומו של המגן מאנה שנפצע.

מלבד הזדמנויות בודדות של התקפת הצהובים מכבי לא השכילה למצוא את המתכון לכיבוש שערם של האורחים. בן חיים יכל אולי לפרגן יותר לחבריו בהתקפה אך כהרגלו נמנע מלמסור ברגעים הנכונים ומנע אולי ממכבי אפשרויות כיבוש.

המחצית הראשונה היתה דלה באירועים, מיטרוביץ שהיה חלש במרכז המגרש יחד עם זהבי שכמעט ולא הופיע למחצית הראשונה לא סחפו את חוליית הקישור והנעת הכדור לקתה בחסר. לקראת אמצע המחצית השניה ביצע סוזה חילוץ התקפי כשהכניס את יצחקי במקומו של ראדי. מכבי יזמה יותר בחלק ההתקפי ולא אחת הקפריסאים שכולם התרוצצו במחצית המגרש שלהם, נאלצו להרחיק כדורים ליציע.

בן חיים נפצע לקראת סיום המחצית והוחלף בדאבור שגם הוא לא הצליח להגיע למצב מסוכן. רק בתוספת הזמן עם הכשלתו של זהבי ברחבת האורחים היה נראה שהמזל האיר לצהובים שיכלו להשיג את 3 הנקודות למרות משחקם החלש. בדיעבד ייתכן והיתה זו טעות לשלוח לביצוע הפנדל דווקא את יצחקי שנכנס כמחליף ולא את זהבי או פריצה, אולם סוזה הימר על יצחקי ולמרות בעיטה חזקה הצליח שוער ניקוסיה להדוף את הכדור ושמר בסופו של דבר על רשת נקיה.

נראה כי מצפה למאמן הפורטוגלי עוד הרבה עבודה בשבועות הקרובים על מנת להצליח ולהביא את הקבוצה לשיטת משחק בה חוליית ההתקפה תבוא לידי ביטוי בצורה טובה יותר. למכבי הערב לא היו מספיק מצבי כיבוש וגם אלו אליהם היא הגיעה לא היו נוחים דיים. בשני הקרוב תצא הקבוצה למשחק חוץ קשה בקריית אליעזר מול הטוענת לכתר מכבי חיפה.

ההרכב הראשון

מהלך המשחק

דקה 22: זהבי משתחרר נהדר בקצה הרחבה ומרים לעברו של טל בן חיים שנוגח החוצה במקום למרכז הרחבה שם ציפו לכדור פריצה ויתר השחקנים.

דקה 30: כדור מצוין של זהבי לעברו של מיכה מוצא את הקשר סמוך לשוער, אך מיכה מהסס ולא מצליח להכניע את פארדו שמזנק לרגליו.

דקה 44: ראשי בכדור טוב לזהבי שיורה מ-20 מטרים אך מעל השער.

מחצית שניה

דקה 54: הזדמנות ראשונה לקפריסאים. גונסאלבס מוצא את  אלונפטיס שמנסה כוחו בבעיטה מ-12 מטרים, אך חואן פאבלו קולט.

דקה 75: נגיעת יד ברורה של שחקן אפואל לא זכתה לשריקה, והשוער פארדו קולט את הכדור החוזר אחרי השמטה.

דקה 76: הזדמנות לבן חיים שחודר לרחבה ומול פארדו יורה לגופו של השוער והכדור יוצא לקרן.

דקה 90+5: החמצת פנדל גורלית של יצחקי. זהבי חודר לרחבה ומוכשל על ידי אוליביירה. החלוץ שנכנס כמחליף לוקח אחריות, אך בועט כדור חזק שנהדף אצל פארדו.

הפנדל שהוחמץ על ידי יצחקי

הרכבים

מכבי ת"א: חואן פאבלו, שרן ייני, איתן טיבי, קרלוס גארסיה, מאנה (עומרי בן הרוש, 43), ניקולה מיטרוביץ’, מהראן ראדי (ברק יצחקי, 69), ערן זהבי, טל בן חיים, דור מיכה (מונאס דאבור, 78) וראדה פריצה.

אפואל ניקוסיה: אורקו פארדו, מריו סרג’יו, כריסטיאן, מרסלו אוליביירה, ז’ואאו גיירמה, קונסטנטינוס חאראלמבידיס (סיליאן שארידן, 78), נונו מוראיס, אפסטיוס אלונפטיס (טיאגו גומס, 90+2), וינסיוס, אסמעל גונסאלבס (הלדר קבראל, 86).

ברוכים הבאים לליגה האירופאית

תצוגה אירופאית של תפאורה

האוהדים מקפריסין – יצאו מרוצים בסופו של דבר

פאולו סוזה ועוזרו – הרבה מחשבות להמשך

 
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים (5 הצבעות, ציון ממוצע: 5.00 מ- 5)

אין תגובות

פרסם תגובה

ידידים - סיוע בדרכים

מדור חוק ומשפט

מדור חוק ומשפט

Funzing-P

rightama

תגובות אחרונות