"נלחמים על הבית!" – הפגנת חירום, ראשון 6/10; סיעת דרום העיר ליתר הסיעות: "בואו נאחד כוחות למאבק!"

"נלחמים על הבית!" – הפגנת חירום, ראשון 6/10; סיעת דרום העיר ליתר הסיעות: "בואו נאחד כוחות למאבק!"

תושבי דרום תל אביב חוזרים להפגין כנגד מדיניות הממשלה ועיריית תל-אביב יפו. סיעת דרום העיר פנתה ליתר הסיעות לאחד כוחות למען הצלת שכונות דרום תל אביב.

מזה תקופה ארוכה חשים תושבי דרום תל אביב כי רשויות המדינה אינן מנסות לקדם פתרון ראוי למצבן הקשה של שכונותיהם. החלטת בג"צ המעקרת את חוק המסתננים והחלטתו האחרונה של היועץ המשפטי לממשלה לבטל האפשרות לעצור מסתננים החשודים בפלילים, העלו עוד יותר את חמתם של התושבים ואת סף הייאוש.

ביום ראשון 6/10 החל מהשעה 20:00 תצא הפגנת מחאה מאוחדת של כלל תושבי דרום העיר ביחד עם תושבים ממרכז וצפון העיר בקריאה חד משמעית לדרוש פתרון למצב הבלתי אפשרי מבחינתם בו קיימת מגמה עירונית וממשלתית לרכז את המהגרים הבלתי חוקיים בשכונות דרום תל אביב.

תחת הכותרת "תושבי דרום תל אביב נלחמים על הבית!" פורסם ערב החג ברשת הפייסבוק האירוע.

כך כתבו המארגנים:

"תושבי דרום תל אביב נלחמים על הבית !
אנו קוראים לתושבי השכונות, וגם לתושבי המרכז והצפון וכל מי שאיכפת לו מתל אביב, לצאת מהבית ולבוא להפגין בקריאה לשים קץ למדיניות המרכזת את המסתננים בדרום תל אביב.
בתאריך 6/10/13 יום א’ בשעה 20:00 נפגשים ברחבת היכל נוקיה, וצועדים לאורך רחוב לאגרדיה.
ביום זה נבוא כולנו בחולצות לבנות לאות הזדהות ואחדות של כל תושבי דרום תל אביב.
ונדרוש את זכותנו לביטחון האישי בביתנו.
כל סיעות הדרום מוזמנות להפגנה למען מטרה אחת משותפת לכולם."

בפוסט נוסף של המארגנים נכתב:

"שלום לכל החברים ותושבי תל אביב יפו על כל חלקיה.

ב-6.10.2013 בשעה 20:00 בערב אנו נצא מהיכל נוקיה להפגנה וכולנו תקוה שתהיה זו ההפגנה הגדולה ביותר שידעה תל אביב יפו.

בהפגנה זו נביע את הסכנה והתסכול המתמשך בו אנו תושבי דרום העיר נמצאים תקופה ארוכה מאד ונאמר לרשויות ולממשלה לא עוד!!! ביום זה נאחד כוחות מכל רחבי העיר ונודיע לכולם שכל תושבי העיר אינם הפקרות של מנהיגי העיר והממשלה, ואם הסכנה נמצאת היום פה בדרום העיר, אז מחר זה במרכז ובצפון העיר.

ביום זה נצהיר שתושבי דרום וצפון העיר הינם כוח אחד החיים בעיר אחת.

כמו כן נודיע בקול רם וצלול שאין אנו תושבי דרום העיר גזעניים ואין טוב מאיתנו בלקבל את השונה ואת האחר ובתנאי אחד מאד ברור שאין הדבר בא על חשבון בטחוננו ובטחון ילדינו, והמחיר ששילמנו עד עתה הוא כבד מנשוא.

גם ראש העיר וגם ראש הממשלה וכל אחד אחר היו נוהגים בדיוק כמונו אם רק היו חיים כאן איתנו וחווים את המצב 24 שעות ביממה כל יום בדיוק כמונו!!!

הנסיון להציג את תושבי דרום העיר כגזעניים הינו נסיון עלוב שלא ראוי להתייחסות בכלל. נסיון כושל זה נובע מתוך רצון ליצור לובי נרחב מכל קשת האוכלוסיה שתלחץ על תושבי דרום העיר להסתגל למצב הבלתי נסבל הזה ובמקביל לומר לנו שאנו גזעניים כשאנו זועקים ודורשים את זכותנו הבסיסית לחיות בבטחה בשכונותינו.

ביום זה ידעו כולם שאנו תושבי דרום העיר שהרשויות והממשלה רואות ומחשיבות אותנו כאוכלוסיה חלשה, איננו הפח זבל של המדינה ועל זכויותינו לחיות בבטחה אנו נעמוד!

התיחסות המדינה למסתננים והזרים והדרך בה כפתה על העירייה לשכן אותם בעיר, ובמקביל הצורה בה העירייה השליכה אותם אל שכונותינו והדרך בה הם זרקו אותם להסתדר ולשרוד בתנאים בלתי אנושיים ולמעשה בכך ניווטו אותם אל דרך הפשע, כל זאת גובל בעבירה נפשעת שהממשלה עשתה ומנסה עכשיו להציג את תושבי דרום העיר כגזעניים ובו בזמן מאפשרת לנו ולילדינו לחוות תופעות ההולכות וגוברות של אונס, רצח, שוד, איומים, פחד ואימה ועוד על בסיס יום יומי.

תושבים יקרים בואו בהמוניכם וכך נוכל לשלב יד ביד ולעמוד על זכותינו הבסיסית לחיות בשלום, בשלווה ובביטחה."

לדף האירוע ברשת הפייסבוק – לחצו כאן.

חוזרים להפגין – תושבי דרום תל אביב (ארכיון)

סיעת דרום העיר: "בואו נאחד כוחות למען החזרת הבטחון לתושבי דרום העיר"

ערב החג פנו ראשי סיעת "דרום העיר" לכלל הסיעות המתמודדות בבחירות הקרבות למועצת העיר בקריאה לערוך צוות עבודה משותף במטרה להחזיר הבטחון לתושבי השכונות.

בפרסום שהפיצו לסיעות המתמודדות נכתב: "עכשיו, כשכולם כבר יודעים ומודים שהמצב בלתי אפשרי ומחייב פתרון, אנו קוראים לכל הרשימות למועצת העיר תל אביב יפו להיפגש לדיון על מצב החירום בשכונות הדרום."

הסיעה שתערוך ברביעי הקרוב 2/10 כנס פעילים לקראת הבחירות – החליטה ליזום את הפניה מתוך ההבנה כי תקופה זו היא תקופת מבחן לכל הטוענים כי דרום תל אביב בראש מעייניהם. ראשי הסיעה מקווים כי אכן מועמדי יתר הסיעות יצטרפו למהלך זה אשר עשוי להפעיל כוח משותף ומאוחד למען תושבי השכונות. מועד המפגש נקבע ל-29/9.

המנשר אותו הפיצה סיעת דרום העיר

 
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים (13 הצבעות, ציון ממוצע: 4.38 מ- 5)
הוסף תגובה

תגובות (16)

 1. שרון 27/09/2013 להגיב
  כדי לשנות את המצב עלינו להעביר אוטובוס עם 50 סודנים לקניון רמת אביב בשעה 10 בבוקר ולצלם איך הם מטיילים בקניון ולאט לאט הקניון יתרוקן בגללם,רק שהכיס שלהם יפגע הם יבינו את מצבנו. באותו הזמן חלק מהסודנים יסתובבו בבניינים ברמת אביב ויהיו להם למטרד וכל שעלינו לעשות זה לצלם כיצד התושבים בצפון תל אביב מגיבים למעט סודנים שיסתובבו להם בין הרגליים ויקלקלו להם את התדמית של השכונה ,ותאמינו לי הם יזמינו משטרה מהר מאוד לפנותם בואו נראה כיצד הם מגיבים ,מה דעתכם ? אם הם יגרשו אותם מרמת אביב אז נוכל להראות לכל יפי הנפש כמה שזה מפריע גם להם ולא רק לנו ושלא יהיו חכמים על תושבי השכונות. הניסיון עם הבריכה בגורדון לא צלח מכיוון שכאן אנו נפגע להם בפרנסה בקניון שזה שונה מבילוי בבריכה
 2. חנה 27/09/2013 להגיב
  מברכת על היוזמה. אל לנו לשכוח כי מעבר למצוקות של כל אחד ואחד מאיתנו, בעקבות השתלטות המסתננים מאפריקה על שכונות מגורינו - אנחנו אכן נלחמים על הבית ועל זכויותינו האזרחיות הבסיסיות לחיות כחלק מן ההוויה הישראלית, במרחב ציבורי מוגן ובלתי מתנכר.
 3. דניאלה 27/09/2013 להגיב
  תכלס אם נסתכל על שני המועמדים המובילים לראשות העיר, אין כיום מועמד ראוי שעשוי לקדם פתרון לבעיית המסתננים... חולדאי הרס את דרום תל אביב והזניח את מצבה, הוא מאפשר את הכאוס עם המסתננים בדרום העיר רק בשביל שזה ישאר שם ולא יזלוג לשכונות מרכז וצפון. הוא לא עשה מעשה פעם אחת ולא עלה לכנסת לעשות בלאגן על מנת שמישהו יציל את השכונות. מצד שני הורביץ עשוי לחבק את המסתננים עוד יותר, דבר שעשוי להוביל לאזרחות וזכויות רפואיות וכדומה... ושלום על ישראל. הפתרון אם כן צריך להיות בתוך מועצת העיר, ככל שיותר נציגי תושבים מדרום העיר יכנסו למועצה (ואני לא מדברת כמובן על ארנון גלעדי, או מדואל ואפילו לא כרמלה עוזרי שהיו במועצה ולא עשו כלום כנגד הבעיה. אלא אני מאמינה בסיעת דרום העיר ואפילו במסלוואי) יהיה לתושבים יותר כוח וכך אולי יחד עם ראש העיר שיבחר הם ידאגו באמת לשכונות הדרום. אני אתן את הקול שלי לסיעת דרום העיר, אני מכירה אישית את חיים גורן שעומד בראשה שהוא חבר בגרעין התורני שקמים בשכונת שפירא וגם את סוזי כהן מספר שתיים שהיא לביאה מקריית שלום שנלחמת שנים על זכויות תושבי דרום העיר ועשתה הפגנות ושיירות רכבים כנגד בעיית המסתננים. אם יהיה להם כוח במועצה אני בטוחה שמצב השכונות יהיה גם בסדר היום של העירייה. ואולי הם יצליחו לייצר לחץ על ממשלת ישראל.
 4. אריאל 27/09/2013 להגיב
  אני קורא לכל תושבי דרום העיר שמתכוונים להגיע להפגנה ב-6/10, תצלמו על דפי A4 ו- A3 את חשבונות הארנונה שלכם ותביאו המון העתקים... נראה לעיריית תל אביב בדיוק מה אנחנו חושבים עליה... כשנקרע לגזרים את הארנונה שאנחנו משלמים לשווא ומקבלים עבורה הזנחה, פשע ועסקים לא חוקיים.
 5. מלי 27/09/2013 להגיב
  שלום רב, אני מברכת על היוזמה ועל הפעילות לעשות הפגנה וכמה שיותר הפגנות שוב ושוב עד שהממשלה תתעורר ותעשה פעולה אחד ולתמיד נימרצת להוצאתם מתחומי מדינת ישראל. אך ההפגנות צריכות להיות אך ורק מול עיריית ת"א, מול בית ראש הממשלה, מול יועץ המשפטי, מול בתיהם של שופטי בג"ץ. ולא מול המסתננים שזה לא נישמע ולא ניראה. הפגנות רבות ונימרצות ובהמונים מבלי להפסיק אותם בדיוק כמו שעשו על הקוטג' אולי כך הממשלה תעשה סוף כול סוף, סוף לבעיית המסתננים ותחזיר אותם למדינתם. חיינו בסכנה.
 6. מלי 27/09/2013 להגיב
  את ההפגנות תעשו גם ביום יום ולא רק בשעות הערב. ניצן הורביץ רוצה לתת להם אשרות עבודה וזכויות אל תישכחו לזעוק זאת. האיש ניצן הורביץ ממר"ץ אינו חש ורואה את הסבל ואת הסכנה לאזרחי המדינה עצם שהותם כאן במדינה. הוא וכל המסייעים למסתננים חיים באזורים נטולי מסתננים ושקטים ולכן אינם חווים על בשרם את מה שתושבי הדרום ותושבי אילת, אשדוד, ארד וכל ערים בהם נימצאים המסתננים. אינכם גזעניים ממש לא, המדינה הביאה עולים מאתיופיה שהשתלבו יפה מאוד בחברה הישראלית ומקומות עבודה, ומקבלים אותם יפה, אין פה שום עניין גזעני. יש כאן עניין בטחוני, ענייו לאומי, עניין דמוגרפי. אז אל תתייחסו לאימרות שמדברות על גזענות, המסייעים להם אומרים זאת ומשתמשים במושג הזה כדי להשתיק אתכם ואת כל מי שמתנגד לשהותם בארץ. הם אינם שייכים למדינת ישראל הם פלשו למדינת ישראל בכדי לעבוד ולחיות בה בעוד שהם מוסלמים וזה סכנה לכל אזרחי המדינה. ובנוסף הביאו גם את הנשים שלהם כדי להתרבות ולהיות אחוז גדול יותר מהיהודים שבארץ. זה אזהרה גדולה שצריך להתייחס אליה בחומרה.
 7. בר 28/09/2013 להגיב
  לא ברור לי מלי יקירה היכן הינך מתגוררת ?! אך שוב ושוב חוזר ונשנה מילת היחס של יש את :--אנחנו .....ואתם...! חברים יקרים בני ישראל ,אינכם מבינים שכל אחד ואחת מאיתנו ללא יוצא מן הכלל ,נמצא באותה -סירה ההולכת וטובעת בים המסתננים והשבחי"ם !!! ציטוט : --"תעשו" --- "אינכם"---"אתכם" ---"תתיחסו" ---- את תמיד מוזמנת ליטול גם חלק פעיל ולפחות להצטרף להפגנות.....
 8. מלי 28/09/2013 להגיב
  בר היקרה אני גרה באשדוד בעבר גרתי בת"א נולדתי וגדלתי בת"א אבל בצפון ת"א, גם אצלינו יש את תופעת המסתננים, גם כאן אנחנו סובלים מהם, ולצערינו לא נעשה דבר כדי להוציאם מפה. ראש העיר יחיאל לסרי הוא הומני מידי בשבילם. נותן להם אשרות עבודה ומקומות דיור וכל זה ברובע ב' שזה רובע של אוכלוסיית קשת יום, אוכלוסיה חלשה זה הכי קל לשים אותם שם כי איזה כוח יש לחלשים. השבוע הייתי בראשל"צ וגם ביפו ת"א וזה נורא לראות שהמסתננים עובדים בכל מיני עבודות שראיתי, בקניונים, בבתי עסק למיניהם, בתחנת דלק ועוד יותר גרוע במסעדות, יקירתי כן במסעדות, כשהם נוגעים בידיים שלהם באוכל שאחר כך אנשים אוכלים וידוע שהם לא רוחצים ידיים, עובדים בבתי אבות, אבי נימצא בבית אבות ויש שם אריתראים שמטפלים בזקנים סעודיים שאינם יכולים להביע את עצמם ולכי תידעי איך הם מטפלים בהם!! בכל עבודה הם נימצאים ואלו הן מקומות עבודה שאזרחי המדינה יכולים לעבוד במקומם, הם תופסים מקומות עבודה ליהודים ולערבים אזרחי המדינה. אסון לאומי, אסון ביטחוני, אסון דמוגרפי כפי שאמרתי כבר וזו תהיה בכייה לדורות עם הממשלה לא תוציא אותם המדינה בהקדם האפשרית והם עוד היתרבו והיתרבו אנחנו כבר רואים זאת בבתי-החולים. נכון את צודקת, כולם בלי יוצא מן הכלל צריכים להתגייס למאבק למחדל המסתננים ולהוציאם מהמדינה, זו בעיה של כל אזרחי המדינה לא רק של דרום ת"א והמקומות שבחלקי הארץ שהם נימצאים שם, אבל לצערי אנשים לא איכפת להם כל עוד הם לא בקירבם או בסביבתם וחיים איתם. אני כותבת מכתבים לראש הממשלה, הוצאת דף לחתימה על עצומה שכתב עו"ד נבון וסירטון חובה לצפיה, אשמח לשלוח לך את הסירטון והעצומה באם תישלחי לי את המייל שלך, וכך תראי את המכתב והעצומה לכל חבריך וקרוביך ולחתום על העצומה וכן אני גם מתכתבת עם אנשים שתומכים בבעיה הזו.
 9. יוקו 29/09/2013 להגיב
  מלי היקרה, למה את לא יוצרת קשר עם פעילי אשדוד?
  • מלי 01/10/2013 להגיב
   שלום יוקו, האומנם אני לא גרה באיזור ב' באשדוד, אלה באיזור שקט יותר אך בעיה זו ומחדל זה אינם נותנים לי מנוח ושקט כי מי שחשוב לו מדינת ישראל ומה שקורה במדינה והחשיבות שמדינת ישראל היא מדינה יהודית יהיה איכפת לו מתופעה מסוכנת זו. אני בקשר במייל עם צבי גלברד שהוא בוועד למניעת מסתננים ושבחים וכן בקשר עם עו"ד אילן ציאון ועו"ד נבון קצב ולעיתים עם המזרחן גיא בכר. אם את מכירה ויכולה לקשר אותי עם עוד פעילים מאשדוד שאיני מכירה אשמח להיות בקשר עד כה אינני מכירה פעילים מאשדוד אחרים או נוספים. אתן לך את המייל שלי , (שמור במערכת). אני שוב אומר שפה אין עניין של גזענות, כלל וכלל לא זה אימרה של השמאל כדי להשתיק וכדי לנסות למנוע מאיתנו התנגדות למסתננים. המדינה הביאה עולים מאתיופיה והם מעורים בחברה יפה מאוד, שכך אין פה עניין של גזענות יש פה עניין לאומי ,ביטחוני ,דמוגרפי. אגב בלי שום קשר השם שלך יוקו שם יפה.
 10. בר 30/09/2013 להגיב
  חברים -אני תקווה שלהפגנה הקרובה והכה חשובה , יגיעו הפעם מכל רחבי המדינה לא עשרות... אלא אלפים...אמן יהי רצון !
 11. יוקו 01/10/2013 להגיב
  מלי, התכוונתי כמובן לצביקה. פשוט חשבתי שאת לא מכירה אותו ופעם ראשונה באתר. ואת לא צריכה לשכנע את המשוכנעים שגם ככה מסכימים אתך בכל מילה ומילה. :) רק אנא, תורידי את המייל שלך מהתגובה - זה עלול להיות מסוכן באינטרנט הפתוח. כל טוב! :)
 12. מלי 01/10/2013 להגיב
  יוקו שלום, אז איפוא המייל שלי? חיפשתי אותו בתגובה ששלחתי ולא מצאתי! כתוב רק שמור במערכת מה הכוונה? רציתי למחוק אותו.
 13. STLV 01/10/2013 להגיב
  מלי שלום, המייל הופיע בתחילה בתגובה, ולאחר הערתה של יוקו אכן הסרנו אותו מהתגובה. שאי ברכה על פועלך !
 14. מלי 07/10/2013 להגיב
  שלום לכולם, תבורכו על ההפגנה שעשיתם והלוואי וקולכם ישמע. אך לצער כולם ההפגנה לא סוקרה בתיקשורת. ובטלוויזיה וברדיו לא דיברו על זה בחדשות. זה כאילו שלא היתה הפגנה ולמעשה הממשלה צריכה לשמוע את מצוקתינו גם ע"י הפגנות ושיראו זאת בתיקשורת. והיום שלמחרת אף אחד לא מדבר על ההפגנה שהיתה כאילו לא היתה, מה קורה פה? מדוע זה קורה כך? באם אפשר להביע את דעתי, שההפגנות צריכות להיות מול העיריה, ומול בית ראש הממשלה כי אחרת קולינו לא נישמע ואנחנו לא ניראים. ותמיד להזמין את התיקשורת, ממש ככה. אתמול ביום של ההפגנה, לאשדוד ברובע ב' באו שני ח"כ כדי לבדוק ולראות מה קורה באשדוד. הייתי נוכחת בפגישה, ושוב מי שארגן את בואם של ח"כ לא הביא גם את התיקשורת וזה שוב טעות, אחרת איך יסקרו את הבעיה החמורה. ועוד אמרו "חבל שלא זימנו לפה את התיקשורת", ברור שחבל הרי בכל מפגשים כאלה תמיד צריכים להיות תיקשורת כדי להראות את המחדל הזה ועד כמה התושבים סובלים מנכוחותם, והתושבים סובלים מאוד, יצאו לח"כ וסיפרו את מצוקותם ואת הפחד שלהם ואת מה שהמסתננים גורמים להם. את ההרגשה שהם הפקר שהם לא יכולים לצאת מהבית מפחד ושיש אונס ואלימות מצידם כלפי התושבים. ניתקלנו בבעלי חנויות שאומרים שהם פוחדים להביע את דעתם ולספר שמה החנות שלהם תישרף על ידם, סיפרו שלא פעם המסתננים תקפו בעלי חנויות והיכו אותם והמשטרה לא מספיק חזקה כלפיהם ובכדי להישתלט עליהם. הליכלוך שהם עושים ואת הצרכים שלהם עושים במדרכות ובקירות הבתים וזה לא מעניין את הסייעים להם ואת הממשלה. ברובע ב' יש מלא חנויות שהושכרו על ידם והם נימצאים שם. ישתלטו על האיזור, כבשו את המקום. כשהיינו שם ראינו איך המסתננים מתקשרים לספר ולעדכן את המסייעים להם שיש פעילות ציבורית שבאה לראות את המקום, כן ממש ככה הם מדווחים והם מודרכים ע"י האירגונים המסייעים להם. רובע ב' ורובע ג' באשדוד מלאה במסתננים. ומי שמשכיר להם את הבתים רובם חרדים וגם לא חרדים שלא איכפת להם מהתושבים ומכלום. כמה עצוב לראות איך אנחנו מאבדים את המדינה ואת צביונה היהודי של מדינת ישראל.
 15. מלי 09/10/2013 להגיב
  שלום לכולם, ההפגנות צריכות להיות רק מול בית ראש הממשלה, או משרד ראש הממשלה. ההפגנה צריכה להיות נמשכת, עם תורנויות מי נשאר. מי שלא עושה רעש, לא קיים. קחו את זה לתשומת ליבכם.

פרסם תגובה

Funzing-F1

מדור חוק ומשפט

מדור חוק ומשפט

ידידים - סיוע בדרכים


ידידים - סיוע בדרכים

תגובות אחרונות