"בוקי עושה מזה כסף – וישינסקי יעשה זאת בחינם!" סיור היכרות עם 'דאון-טאון תל-אביב יפו'

"בוקי עושה מזה כסף – וישינסקי יעשה זאת בחינם!" סיור היכרות עם 'דאון-טאון תל-אביב יפו'

תחת הסלוגן "בוקי נאה עושה על זה כסף – אצלנו זה בא על חשבון הבית" מציעה סיעת דרום העיר לתושבי תל אביב יפו סיור חינמי באוטובוס ממוזג בהדרכתו של שלמה וישינסקי לחצר האחורית של תל אביב.

סיעת "דרום העיר" אשר הוקמה על ידי פעילי שכונות דרום תל אביב יפו, החליטה באופן יוצא דופן לשכור אוטובוס טיולים אשר ייצא מכיכר הבימה במרכז תל אביב ויסע "5 דקות דרומה" לעבר שכונת נווה שאנן אשר זכתה לאחרונה לכינוי "החצר האחורית של תל אביב". המטרה: להכיר לתושבי צפון תל אביב את המצב הקשה בחלק הדרומי של העיר.

שלמה וישינסקי – "דרום העיר"

סיור האוטובוס בסגנון סיורי ‘דאון-טאון תל אביב’ שיוזם הסלב וכתב הפלילים הידוע בוקי נאה הוא אחד מהאמצעים המקוריים בו רוצים חברי הסיעה החדשה להמחיש לציבור תושבי תל אביב יפו את האמת על המתרחש בחצר האחורית של תל אביב.

תחת השם "חוג בית נודד לחצר האחורית של רון חולדאי" הוקם ברשת הפייסבוק ארוע מיוחד אליו יכולים המעוניינים בסיור להירשם.

כך נכתב בתיאור הארוע:

"הפנייה הזו מיועדת לתושבי מרכז וצפון תל אביב.

אנחנו יודעים שרבים מכם הפסיקו להגיע לדרום העיר ולכן אין לכם מושג מה קורה מתחת לאף שלכם.

משום כך שכרנו אוטובוס מיוחד שייקח אתכם לסיור בחצר האחורית של תל אביב. אנחנו בטוחים שאחרי הסיור הזה תבינו למה חשוב להצביע לסיעת דרום העיר ולתת לנו את הכוח להחזיר את הדרום לתל אביב.

האוטובוס ייצא מכיכר הבימה, ייסע לאורך רוטשילד ומשם ימשיך לנווה שאנן, כהדגמה מוחשית למרחק הגיאוגרפי הקצר בין שני העולמות שמתקיימים זה לצד זה בעיר תל אביב

לפרטים נוספים ולהזמנת מקום נא לפנות לטלפון הזה – 0524580831″.

את הסיור ינחה כאמור השחקן ובימאי הידוע שלמה וישינסקי תושב שכונת התקווה, אשר הביע את תמיכתו בסיעה החדשה ואף נרשם לשם כבוד כחבר ברשימת סיעת "דרום העיר" בבחירות הקרובות למועצת העירייה.

לאירוע ברשת החברתית פייסבוק – לחצו כאן.

הכרזה אותה הפיצו חברי סיעת "דרום העיר" ברשת האינטרנט

בתוך כך, ערכה אמש סיעת "דרום העיר" כנס פעילים לקראת יום הבחירות, במהלכו ניתנו הנחיות שונות למתנדבים ולפעילי הסיעה על מנת להתארגן בצורה מיטבית עד יום הבחירות ובמהלכו. לאחר מאמצים לא קלים אישרה ועדת הבחירות לסיעה להשתמש באותיות "דר" על פתקי ההצבעה.

עוד נספר כי פעילי הסיעה הפיצו אמש ברשת האינטרנט וידאו קצר תחת השם "חמש דקות לחצר האחורית".

את ההחלטה לצלם ולערוך את הסרטון הם תיארו כך: "עיריית תל אביב מחלקת את העיר תל אביב לצפון מושקע ומטופח ולדרום מוזנח ומלוכלך. לקחנו מצלמה, עלינו על הטוסטוס והתחלנו לצלם משדירות רוטשילד בואכה לשכונת נווה שאנן. מרחק של 5 דקות בלבד, אבל אין ספק שמדובר בשני עולמות שונים לחלוטין. ב-22 באוקטובר מצביעים לסיעת דרום העיר המורכבת מפעילי שכונות הדרום (פלורנטין, נווה שאנן, יפו, קריית שלום, שפירא, יד אליהו, כפר שלם, התקווה, שכונת עזרא, שכונת הארגזים) כדי שתהיה לדרום נציגות גדולה במועצת העיר, רק כך נוכל לשבת לראש העיר על הצוואר כדי שיתחיל לשנות את סדרי העדיפויות. מצביעים דר, סיעת דרום העיר, כי נמאס לנו להיות אזרחים סוג ב’."

סיעת "תל אביב בטוחה" החליטה להצטרף להפגנת תושבי דרום תל אביב

כפי שפרסמנו באתר, בראשון הקרוב 6/10 בשעה 20:00 תצא מרחבת היכל נוקיה (יד אליהו), הפגנת המונים של תושבי דרום תל אביב בקריאה לרשויות המדינה למצוא פתרון למצב השכונות ולבעיית המסתננים והמהגרים הלא חוקיים. תחת הכותרת "נלחמים על הבית" הופצה הקריאה ברשת החברתית ונראה כי אכן צפויה להיערך הפגנה רבת משתתפים.

עוד בשבוע שעבר עם היוודע דבר ההתארגנות להפגנה קראה סיעת "דרום העיר" בפניה רישמית לנציגי כלל הסיעות המתמודדות בבחירות "לאחד כוחות" ולהגיע להפגנה, למען הצלת שכונות דרום העיר. למרות שבתחילה סירבו בסיעת "תל אביב בטוחה" של שלמה מסלאוי להיענות לקריאה, ואף תארו את ההפגנה כ-’פוליטית’, אמש פרסמו במפתיע מקורבים ליו"ר הסיעה את הדברים הבאים:

"הפגנה!!!! למען העיר תל-אביב שחשובה לנו כל-כך ובגלל שבעיית המסתננים כואבת לכולנו, סיעת "תל-אביב בטוחה" בראשות שלמה מסלאוי מאחדת כוחות עם כל הסייעות ולצאת להפגנה ענקית!!! זו תהיה הפגנה בסדר גודל שלא הכרתם!! אז קדימה לכל מי שאומר לעצמו שאסור לשבת בחיבוק ידיים ולכל מי שהנושא חשוב ויודע שרק ביחד נצליח… מוזמן לצאת איתנו להפגנה ולראות לממשלת ישראל שלא רק ל-1000 איש הבעיה כואבת אלא לרוב המדינה… אז שתפו בכל הכח ונעלה את דרום תל-אביב על המפה!!!".

אם כן, נראה כי בעקבות ההחלטה לאחד כוחות צפויים רבים מתושבי יד אליהו והסביבה להגיע להפגנה שעשויה אכן להיות אחת ההפגנות הגדולות שנערכו לאחרונה בדרום תל אביב.

לכתבה המלאה שעוסקת בהפגנה – לחצו כאן.

לראשונה סופרת מתמודדת בבחירות למועצת עיר 

אמש הודיעה סיעת "הרשת החברתית" של חבר המועצה לשעבר דוד כהן כי הסופרת והמשוררת ציפי שחרור תתמודד בבחירות למועצת העיר ת"א-יפו במסגרת הסיעה.

ציפי שחרור – הרשת החברתית, צילום: יח"צ

שחרור, זוכת פרס ראש הממשלה (1994 ו 2004) ופרס אקום, פרסמה 30 ספרים, ידועה כעורכת המיתולוגית של כתב העת "מאזניים" לנושא ספרות ושירה, חברה פעילה באקום בין היתר כיהנה בועדת סיעוד למוסיקאים, משוררים  וסופרים ותיקים, כיהנה כדירקטורית בחברת החדשות ובמועצת הרשות השניה, מראשי "מאבק המשוררים" לשיפור תנאיהם והנחלת השירה לצבורים רחבים, מנחה סדנאות כתיבה יוצרת, כיהנה כחברה בהנהלת אגודת הסופרים, טיפחה יוצרים צעירים רבים, פעילה חברתית בלתי נלאית בתחומי התרבות המגוונים.

בראיון שנערך עימה אמרה שחרור כי: "עיריית תל אביב צריכה לסבסד את מחירי בילויי התרבות בעיר, לעודד אמנים, משוררים ויוצרים צעירים, לפזר ברחבי העיר תיאטראות אלטרנטיביים לצד מרכזי שירה וספרות, למסד פסטיבל שירה מקומי ובינלאומי, להפיח חיים בספריות העירוניות להקים מרכזיים קהילתיים ומרכזי תרבות לרווחת התושבים בכל שכונה ורובע". שחרור אף הציגה תוכנית בת 5 סעיפים עיקריים האמורה לקדם את האמור.

 
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים (9 הצבעות, ציון ממוצע: 4.89 מ- 5)
הוסף תגובה

תגובות (1)

  1. בר 03/10/2013 להגיב
    קראתי באיזה מקום שאת ההפגנה הגדולה שתצא ביום א' היא פרי יוזמתם של תושבים פעילים משכונת יד אליהו (נוקיה) שבדרך כלל לא - "נהנו " -מנחת זרועם / מזגם / של הפולשים ממדינות אפריקה !! אני תקווה שיום אחד -"בהיר" / "כהה" / "שחור" / (מחקו את המיותר) יתעוררו גם תושבי קסריה כשנחיל גדול של פולש אפריקני -"מזן משובח" -אריתריאי / סודני / למשל .... יתנחל אצלם אל אפם ועל חמתם ..האמינו לי זה יגיע..ועוד איך יגיע...חלם!!!

פרסם תגובה

Funzing-Fl

מדור חוק ומשפט

מדור חוק ומשפט

ידידים - סיוע בדרכים

ידידים - סיוע בדרכים

תגובות אחרונות