"היום זה הבית שלי – מחר זה הבית שלך" , הסתיימה צעדת תושבי דרום תל אביב

"היום זה הבית שלי – מחר זה הבית שלך" , הסתיימה צעדת תושבי דרום תל אביב

מאות מתושבי שכונות דרום תל-אביב השתתפו הערב בצעדת מחאה שאורגנה ע"י פעילי שכונת יד-אליהו בשילוב סיעות "דרום העיר" ו-"תל אביב בטוחה".

הצועדים כ-500 במספר, החלו כמתוכנן בהתארגנות ברחבת היכל-נוקיה ביד אליהו ומשם צעדו לאורך הרחובות ההגנה, משה דיין, הלח"י והאצ"ל. במהלך הצעדה עצרו המפגינים בחסות המשטרה בצמתים המרכזיים ומספר דוברים, ביניהם פעילי שכונות מרכזיים וראשי הסיעות, נשאו דברים.

המפגינים קראו לראשי המדינה להשיב את הביטחון לשכונות דרום העיר ולמצוא פתרון מיידי למצב השורר בהן בעקבות הימצאותם של עשרות אלפי שוהים בלתי חוקיים אשר הפכו את חייהם לבתי נסבלים. מרבית הדוברים לא חסכו ביקורת מראש הממשלה ושריה, ממערכת בתי המשפט ומראש העיר מר רון חולדאי אשר איפשר במהלך הקדנציה האחרונה שלו את התפשטות התופעה וכיבושן של השכונות.

המפגינים הניפו דגלי ישראל ונשאו שלטים רבים בהם בין היתר נכתב: "מי יציל את הבית שלי?" , "אנחנו לא נזוז מפה" , "כן לפתרון – לא לגזענות" , "היום זה הבית שלי – מחר זה הבית שלך" ועוד.

ראשי סיעת "דרום העיר" מובילים את הצעדה

גם ראש סיעת "דרום העיר" מר חיים גורן, וגם ראש סיעת "תל אביב בטוחה" חבר המועצה מר שלמה מסלאוי, פנו בנאומיהם לתושבים ולמפגינים והדגישו כי על כל אחד ואחד מתושבי דרום העיר לקחת אחריות ולקבוע את עתידו ואת עתיד שכונות דרום העיר באופן דמוקרטי בהגעה לקלפיות ב-22 לחודש ובהצבעה עבור האנשים אותם הוא רואה לנכון כנציגיו. שניהם דרשו מהתושבים לצאת מהאדישות ומתחושת הייאוש ולדרוש את שמגיע להם, בטחון, חיים בכבוד, ועתיד ראוי בשכונות דרום העיר.

נושא דברים מר שלמה מסלאוי

תושבים אשר צפו במתרחש ממרפסות בתיהם הביעו הזדהות עם המפגינים ונהגים אשר עוכבו במהלך חסימת הצמתים אף נופפו לשלום וצפרו לשם הזדהות והבנה.

המשטרה אשר אבטחה את הצעדה בכוחות מתוגברים ואף בנוכחות מפקד המחוז, שמרה על הסדר הציבורי ובמהלך הצעדה לא נצפו אירועים חריגים כלשהם.

למרות קריאת המארגנים מבעוד מועד לשיתוף כלל הסיעות המשתתפות בבחירות למועצת העיר ואשר טוענות לייצוג תושבי שכונות הדרום, ראוי לציין שלא נצפתה נוכחותם של נציגי הסיעות הליכוד-ביתנו, צדק חברתי ועיר לכולנו.

הצעדה אשר החלה לקראת השעה 20:30 הסתיימה לקראת השעה 22:00.

 
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים (11 הצבעות, ציון ממוצע: 4.45 מ- 5)
הוסף תגובה

תגובות (10)

 1. מלי 07/10/2013 להגיב
  שלום לכולם, תבורכו על ההפגנה שעשיתם והלוואי וקולכם ישמע. אך לצער כולם, ההפגנה לא סוקרה בתיקשורת. ובטלוויזיה וברדיו לא דיברו על זה בחדשות לא אתמול ולא היום. זה כאילו שלא היתה הפגנה ולמעשה הממשלה צריכה לשמוע את מצוקתינו גם ע"י הפגנות ושיראו זאת בתיקשורת. והיום שלמחרת אף אחד לא מדבר על ההפגנה שהיתה כאילו לא היתה, מה קורה פה? מדוע זה קורה כך? באם אפשר להביע את דעתי, שההפגנות צריכות להיות מול העיריה, ומול בית ראש הממשלה כי אחרת קולינו לא נישמע ואנחנו לא ניראים. ותמיד להזמין את התיקשורת, ממש ככה. אתמול ביום של ההפגנה, לאשדוד ברובע ב' באו שני ח"כ כדי לבדוק ולראות מה קורה באשדוד. הייתי נוכחת בפגישה, ושוב מי שארגן את בואם של ח"כ לא הביא גם את התיקשורת וזה שוב טעות, אחרת איך יסקרו את הבעיה החמורה. ועוד אמרו "חבל שלא זימנו לפה את התיקשורת", ברור שחבל הרי בכל מפגשים כאלה תמיד צריכים להיות תיקשורת כדי להראות את המחדל הזה ועד כמה התושבים סובלים מנכוחותם, והתושבים סובלים מאוד, יצאו לח"כ וסיפרו את מצוקותם ואת הפחד שלהם ואת מה שהמסתננים גורמים להם. את ההרגשה שהם הפקר שהם לא יכולים לצאת מהבית מפחד ושיש אונס ואלימות מצידם כלפי התושבים. ניתקלנו בבעלי חנויות שאומרים שהם פוחדים להביע את דעתם ולספר שמה החנות שלהם תישרף על ידם, סיפרו שלא פעם המסתננים תקפו בעלי חנויות והיכו אותם והמשטרה לא מספיק חזקה כלפיהם ובכדי להישתלט עליהם. הליכלוך שהם עושים ואת הצרכים שלהם עושים במדרכות ובקירות הבתים וזה לא מעניין את המסייעים להם ואת הממשלה. ברובע ב' יש מלא חנויות שהושכרו על ידם והם נימצאים שם. ישתלטו על האיזור, כבשו את המקום. כשהיינו שם ראינו איך המסתננים מתקשרים לספר ולעדכן את המסייעים להם שיש פעילות ציבורית שבאה לראות את המקום, כן ממש ככה הם מדווחים והם מודרכים ע"י האירגונים המסייעים להם. רובע ב' ורובע ג' באשדוד מלאה במסתננים. ומי שמשכיר להם את הבתים רובם חרדים וגם לא חרדים שלא איכפת להם מהתושבים ומכלום. כמה עצוב לראות איך אנחנו מאבדים את המדינה ואת צביונה היהודי של מדינת ישראל. באם זה ימשך כך עוד כמה שנים נהיה למיעוט והרוב יהיה מוסלמי.
  • חנה 07/10/2013 להגיב
   מלי יקרה, תודה על דבריך הבוקעים מאותה תיבת תהודה מכווצת, כואבת, מודאגת ונואשת כשלנו – תושבי דרום ת-א. כמובן שקראתי את הרשמים הקשים שהעלה ח"כ יוגב לאחר ביקורו באשדוד ופורסמו - לא באתרי המיינסטרים - כמובן. אני רוצה להוסיף כמה נקודות בנוגע לתקשורת - כמי שעוקבת מזה שנים אחר התנהלות כלי התקשורת בכיסוי סוגיית המסתננים ומצוקת תושבי השכונות בעטיים של המסתננים, הרי שמאז ומתמיד הסיקור – למעט כתבות בודדת - נטה לחוסר איזון המכוון לאמפטיה כלפי המסתננים ולרעתם של תושבי השכונות מבחינה תדמיתית. בעקבות ההחלטה הגורפת של בג"ץ לביטול התיקון לחוק ההסתננות, והעדפה ברורה של כבודם וחירותם של המסתננים על פני כבודם, חירותם, בטחונם ואיכות חייהם של תושבי דרום ת-א שזכו להתייחסות השופטים בהחלטה, התקשורת קבלה כעין לגיטימציה לחוסר האיזון והתחזקה בה מגמת ההטיה, דבר שהתבטא בשתי כתבות ששודרו לאחרונה – אחת בערוץ 1 והאחרת בערוץ 10 בהן לצדדים המייצגים את תושבי דרום ת-א לא ניתן פיתחון פה הוגן להצגת עמדותיהם. כנראה שמבחינת התקשורת - הפגנה נוספת כנגד השתלטות המסתננים על השכונות כבר אינה מזינה את רף הריגוש החדשותי, לגביהם ההפגנה ההמונית האחרונה שהתקיימה אתמול הינה בבחינת קול ענות חלושה של מובסים. פרפורים אחרונים של כניעה והכרה מיוסרת בכך שהשארות המסתננים בשכונות היא עובדה מוגמרת. איננו מעניינים אותם יותר, אין לנו מה לחדש להם. הפסקנו להיות "אייטם." מעתה והלאה ההתמקדות התקשורתית תהיה בארגונים ובסיעות בעלי אג'נדת "שותפות הגורל" בין המסתננים לתושבי השכונות שצצו בדרום ת-א. בכתבות הרלוונטיות התושבים המתנגדים לאג'נדה זו של "פיוס" מאולץ בין הצדדים (כאילו כל מה שעשו לנו המסתננים זה לדרוך לנו בטעות על הרגל, ורק שכחו לבקש סליחה...) יוצגו - לאחר פעולות עריכה מגמתיות כמובן - כמיעוט שולי ומתלהם.
 2. מלי 08/10/2013 להגיב
  שלום לכולם, לאור המצב שאיננו נישמעים וניראים יותר בעיני התיקשורת, אנא מימכם לכל מי שמארגן הפגנות, בבקשה את ההפגנות הבאות לעשות אך ורק מול בית ראש הממשלה, מול בית העיריה, מול בתיהם של כל אלה שהביאו למחדל זה. וגם אם יהיה צורך באוטובוסים למקום. כדי שישמעו ויראו את מצוקתם הרבה של התושבים ושל כל אזרחי המדינה. ולא לישכוח להביא את התיקשורת שיבואו צלמים וכתבים כדי שיסקרו את האירוע. אולי רק ככה תבוא הישועה אולי. אמן.
 3. מלי 08/10/2013 להגיב
  חנה היקרה שלום, אז מה ניתן לעשות הלאה? מה עושים? משלימים עם גורל זה? איך אפשר לעורר את הממשלה לעשות פעולה ולטפל בבעיה זו? (אני כתבתי מיכתב לראש הממשלה ועדיין לא קיבלתי תשובה). אולי צריך להציף במכתבים לראש הממשלה ולשר הפנים גדעון סער וכמה שיותר מיכתבים עד שהתיבה שלו תיתפוצץ ממיכתבים. וכן לנסות להיפגש עמו. כן שמשהו מהפעילים הבכירים שיש, היפגש עם ראש הממשלה כדי להביא לפיתרון, לטיפול ולפעולה. מה אני אגיד אני נואשתי בעצב רב שזה יהיה גורלינו לעד. כמה עצוב זה יהיה.
 4. מלי 08/10/2013 להגיב
  שלום לכולם, ההפגנות צריכות להיות רק מול בית ראש הממשלה, או משרד ראש הממשלה. ההפגנה צריכה להיות נמשכת, עם תורנויות מי נשאר. מי שלא עושה רעש, לא קיים.
 5. דניאל 10/10/2013 להגיב
  איפה זה עוד התפרסם חוץ מאשר באתר דרום ת"א? בחיאת, איפה עוד? כי אם רק באתר הזה, למה תצאו לעוד הפגנה שתתפרסם רק באתר של אותם גורמים המארגנים את ההפגנות? בחייאת. כמה פטטי. מעורר רחמים. לכו להפגין שוב...
 6. דניאל 10/10/2013 להגיב
  מלי. את לא קולטת, גם הפגנה מול בית ראש הממשלה לא תועיל. תחשבי מחוץ לקופסה. תחשבי על פעילות פרודוקטיבית. לי יש רעיון פרודוקטיבי. אם את רצינית ומוכנה לתרום לפחות שעתיים בשבוע (על חשבון זמן גלישה באינטרנט...) אז תפני אלי.
 7. אריאל 10/10/2013 להגיב
  דניאל, התעלמות התקשורת מהמתרחש בדרום העיר היא מגמה מכוונת וברורה. תושבי דרום העיר ימשיכו להפגין ולזעוק את זעקתם. היום זה דרום תל אביב מחר כל המדינה. את הרחמים שלך תשמור לעצמך ליום שבו אתה תצטרך להפגין... והיום הזה עוד יגיע. אגב, האתר לא ארגן את ההפגנה, עם כל הרצון הטוב יש גבול ליכולת.
 8. מלי 10/10/2013 להגיב
  דניאל ואריאל ההפגנות כן ועוד איך שכן צריכות להיות רק מול בית ראש הממשלה, או משרד ראש הממשלה. ההפגנות צריכות להיות ממושכות, עם תורנויות מי נשאר. ושוב אני אומרת מי שלא עושה רעש, לא קיים. ברגע שההפגנות הממושכות בלי הפסקה יהיו מול ביבי נתניהו ייתכן מאוד שזה יביא לתפנית אחרת. והתיקשורת תשדר ועוד איך שתשדר. ואת מה שאני אומרת אדם מאוד מוכשר אמר זאת שהוא מזרחן ומרצה שב-2011 כתב כתבה שמראה את המצב הקיים והעתידי אם לא יוציאו אותם מתחומי המדינה מה יקרה. לכן דניאל ייתכן שכן יעזור ההפגנות מול ראש הממשלה ואשמח גם לשמוע על פעילות פרודוקטיבית שאתה מציע, שכן איך אפשר ליצור איתך קשר? אגב אריאל אין צורך לכעוס על דניאל כולנו באותה צרה וכמעט נואשים שאין שום תזוזה והתקדמות
 9. מלי 14/10/2013 להגיב
  דניאל שלום אינני יודעת איך לפנות אליך כדי ליצור קשר, אבל עם אתה מכיר את צבי גלברד הוא ייתן לך את הקישור שלי.

פרסם תגובה

ידידים - סיוע בדרכים

מדור חוק ומשפט

מדור חוק ומשפט

MyTama38

Funzing-I

תגובות אחרונות