מהבימה לנווה שאנן עם שלמה וישינסקי

מהבימה לנווה שאנן עם שלמה וישינסקי

האוטובוס של סיעת דרום העיר לחצר האחורית ערך סיור ראשון לתושבי צפון תל אביב

לראשונה אוטובוס הסיורים של סיעת דרום העיר ערך סיור בחצר האחורית של תל אביב. האוטובוס שהיה מלא בתושבי השכונות הצפוניות יצא לדרך מכיכר הבימה, נסע לאורך רוטשילד ומשם המשיך לנווה שאנן, כהדגמה מוחשית למרחק הגיאוגרפי הקצר בין שני העולמות שמתקיימים זה לצד זה בעיר תל אביב. המטרה הייתה להכיר לתושבי צפון ומרכז תל אביב את המסתתר בשכונות הדרומיות. מי שהוביל את הסיור היה השחקן והבימאי המוכר שלמה וישינסקי שמתגורר בעצמו בדרום העיר.

במהלך הסיור צעדו תושבי צפון תל אביב בחלקם בפעם הראשונה בנווה שאנן ונדהמו למראה עיניהם- בתי בושת, מכורי הסמים, צפיפות הדירות, ההזנחה, הלכלוך, ביוב זורם ברחובות וחסרי הבית. לאורך הסיור ניכר ההלם על פני תושבי השכונות הצפוניות לאור המצב הקשה שדרום תל אביב מצויה בו.

שלמה וישינסקי תושב דרום תל אביב זה 18 שנה, חבר בסיעת דרום העיר, ערך את הסיור לתושבי הצפון ואמר : "נהפכתי לזר בשכונה שלי, השכונות בדרום העיר נהרסו, יתר השכונות בתל אביב בסכנה, אם העירייה לא תעשה משהו המצב יחמיר. לא רק העירייה אשמה במצב, משרדי הממשלה גם להם יש תפקיד מרכזי גדול בנעשה בדרום תל אביב. יש כאן סכנת חיים מיידית, לא רק מפחיד פה גם מסוכן כאן".

דן פאר חבר סיעת דרום העיר סיפר לתושבי צפון תל אביב: "יש אזורים שלמים שנהפכו למאורת סמים, חייבים להוריד את כמות הנרקומנים בדרום העיר. לתושבי הדרום לא מגיע לחיות בתנאים כאלו וגם לפליטים לא. ההבטחות של הרשויות לא מתקיימות שנהאחרי שנה, המצב נשאר כמו שהוא ואף נהיה חמור יותר. כיום ישראלים רבים מפחדים לחיות באזור הדרום. חייבים להפעיל פיקוח עירוני שיבטיח את בטחון האזרחים. אפילו הניידות מפחדות להיכנס לאזור. פשוט צריך לראות מה קורה כאן, חייבים לעשות סדר".

עופרה גולן תושבת כיכר המדינה שהשתתפה בסיור אמרה: "הדבר מפחיד, מפחיד לעבור כאן, עזובה נוראה, זה נראה כי עיריית תל אביב לא שמה לב למה קורה לה בחצר האחורית בדרום העיר".

פאר ווישינסקי בתדריך למבקרים

 
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים (10 הצבעות, ציון ממוצע: 5.00 מ- 5)
הוסף תגובה

תגובות (3)

  1. רמי 15/10/2013 להגיב
    פעם ראשונה שאני מסכים עם וישינסקי, מעשה טוב מאוד, הבעיה שאני לא שומע קריאה לסלק את המסתננים, כל יום שעובר זה מאוחר מדי.
  2. בר 15/10/2013 להגיב
    הידעתם ? המילה הטרנדית המהלכת ע"י גורמים מהשמאל "ואשתם" נקראת -"ביזור" -כלומר ובעברית צחה פיזור ..וכמו שנזכר בכתבת -"מאקו" , וואלה יופי לתת להם ציטוט: --"אשרות עבודה" --ומה השלב הבא ?! אזרחות?! ממש נהדר, ציטוט :"--לפזר אותם בכל הארץ --" וואלה שכל אחד ואחד מתושבי ישראל יחווה את נחת זרועם ומזגם של המסתננים.. רעיון פשוט אדיר!!!!... איך לא חשבו על זה קודם?! המסתננים והשבחי"ם השוהים כאן שלא כחוק דינם אחד ! חזרה לארצות מוצאם !!!!! אין קיצורי -דרך . חלם!!!
  3. בר 15/10/2013 להגיב
    אה ונזכרתי בעוד משהו...אחת ולתמיד די כבר עם מכבסת המילים : אין פליטים ......................... הם ----מ ס ת נ נ י ם---- נקודה!

פרסם תגובה

ידידים - סיוע בדרכים

מדור חוק ומשפט

מדור חוק ומשפט

rightama

ידידים - סיוע בדרכים

תגובות אחרונות