מיזם לאומי חדש: 'שבת ישראלית'; חילוניים ודתיים נפגשים לארוחת שבת – ליל שישי 25.10.2013

מיזם לאומי חדש: 'שבת ישראלית'; חילוניים ודתיים נפגשים לארוחת שבת – ליל שישי 25.10.2013

אלפי משפחות חילונית ודתיות מכל רחבי הארץ יסבו בשישי הקרוב (25/10) לסעודת ערב שבת משותפת וישוחחו על החיים יחד בישראל.

ארגון רבני ‘בית הלל’ במיזם חדש שיצא לדרך בליל שבת חיי שרה, אז ייפגשו אלפי דתיים וחילונים מכל רחבי הארץ לסעודת שבת בה ישוחחו על החיים המשותפים בישראל.

באמצעות הסלוגן ‘נעים להכיר סביב שולחן השבת’ שנבחר ללוות את המיזם, מקווים בארגון ‘בית הלל’ להביא אלפי משפחות ליטול חלק בפרויקט על ידי הזמנת שכנים ומכרים מקומיים לארוחת ערב שבת.

בארגון הסבירו כי מטרת המיזם היא לבנות גשרים בין אוכלוסיות שונות, ליצור מפגשים בין דתיים וחילונים הגרים בקרבת מקום, לחזק את לכידות החברה הישראלית, ולמצב את השבת כערך קהילתי וכמרכיב חיוני בזהות היהודית.

מוקד טלפוני שיאויש ברוב שעות היממה יאפשר תיאום האירוח עבור משפחות דתיות וחילוניות.

מנכ"ל ארגון רבני ‘בית הלל’, הרב רונן נויבירט, אמר כי הוא "קורא לכולם להצטרף למיזם הלאומי ולהיות חלק מתהליך בניית הגשרים בחברה הישראלית ושיפור מרקם החיים המשותפים לדתיים וחילונים במדינה. התהליכים החברתיים והשינויים הפוליטיים שהתרחשו בחברה בשנים האחרונות מוכיחים שהחברה הישראלית נמצאת במקום עמוק יותר ומוכנה למהלך מעין זה, שיחבר בין האוכלוסיות השונות, אחרי שנים של שסע מתמשך.

"יש לנו הזדמנות יוצאת דופן להפוך את השבת לערך מחבר השייך לכולם, ולא לגורם המפלג בין דתיים לחילוניים. עלינו לעשות את הצעד הנוסף ולהיפגש ‘אחד על אחד’ באוירה ביתית, לטובת חיזוק האחדות והזהות היהודית במדינת ישראל".

המידע באדיבות אתר "ערוץ 7".

אז איך משתתפים בשבת ישראלית?

פשוט מאוד! אתם מתאמים בליל שישי 25.10.2013, ערב פרשת חיי שרה, סעודה משותפת עם שכן, עמית לעבודה או מכר מאוכלוסיה שונה בחברה הישראלית, אצלכם או אצלו בבית. המפגשים שיווצרו בין המשפחות ברחבי הארץ יבנו גשרים בין הציבורים השונים, יחזקו את הלכידות החברתית וימצבו את השבת כבעלת ערך קהילתי וכמרכיב חיוני בזהות היהודית.

 מחפשים אורחים או מארחים?

לחצו כאן ומוקד החיבורים שלנו ימצא לכם את המשפחה המתאימה לכם

תיאמתם סעודת שבת עם משפחה שאתם מכירים? מצוין!

לחצו כאן, הירשמו, וקבלו ערכה מיוחדת שבית הלל הכין עבורכם

לפרטים נוספים:

office@beithillel.org.il    0524643911

 
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים (4 הצבעות, ציון ממוצע: 4.00 מ- 5)

אין תגובות

פרסם תגובה

מדור חוק ומשפט

מדור חוק ומשפט

מדור חוק ומשפט

rightama

Funzing-I

תגובות אחרונות