ראשוני: רכב נהוג בידי מסתנן מעורב בתאונה בה נפגעו 3 צעירות בשכונת התקווה

ראשוני: רכב נהוג בידי מסתנן מעורב בתאונה בה נפגעו 3 צעירות בשכונת התקווה

לקראת השעה 12:00 הצהריים דווח על תאונה בשכונת התקווה ועל 3 ילדות פגועות. מתיאור האירוע עולה כי רכב נהוג בידי מסתנן מסודן ככל הנראה שיכור מעורב בתאונה ברחוב הלח"י שבה נפגעו 3 ילדות שהיו במקום.

דובר מד"א, זכי הלר מסר:

"ב-12:15 נמסר למד"א מרחב דן על רכב שככה"נ פגע ברכב ונעצר על אי תנועה, ברח’ הלח"י בשכונת התקווה בת"א. חובשים ופרמדיקים של מד"א העניקו טיפול רפואי ופינו לביה"ח דנה 3 ילדות כבנות 12 , מהם: 1 במצב קל עד בינוני".

מדיווח שקיבלנו מקרובת משפחה של אחת הנפגעות היא מתארת:

"3 הבנות עמדו על המדרכה בתחנת האוטובוס ברחוב לח’"י לכיוון קריית שלום, הרכב הגיח לכיוונם עלה על המדרכה פגע בשלושת הבנות וניסה לברוח. תוך כדי המנוסה הוא עלה על מעבר חציה ונעצר בגדר ההפרדה תוך שהוא פוגע ברכב אחר, עוברי אורח הצליחו לעצור את הנהג. לטענת המשטרה הנהג היה שיכור".

תושב נוסף מספר: "מדובר ב 2 סודנים בסביבות גיל 30 שנהגו ביונדאי לבנה. הנהג הפוגע נסע במהירות מופרזת ברחוב לח"י שכונת התקווה. באותו הזמן ישבו בתחנת האוטובוס 3 ילדות בגיל 14 שמתגוררות בקרית שלום. הנהג פגע בהם בתוך התחנה והמשיך בנסיעתו תוך שהוא פוגע גם בגדר הפרדה, הנהג משכונת התקווה נתפס אבל חברו שהיה איתו ברכב ברח. מספרים עליו שהוא מוכר כאדם שנהג לנסוע בפראות."

רק השבוע התריעו תושבי דרום תל אביב מעל כל במה אפשרית כי מסתננים נוהגים ברכבים בשכונות הדרום בצורה פרועה כאשר חלקם שיכורים ומסכנים את חייהם של התושבים. בשבועות האחרונים אף פורסם סרטון וידאו בו מתואר מגרש חניה בשכונת נווה שאנן שהוסב למגרש לימוד נהיגה מאולתר בניגוד לחוק ובו נערכים "שיעורי נהיגה" לשוהים הבלתי חוקיים. לפני מספר חודשים דיווחנו באתר על מקרה בו רכב עם חמישה מסתננים התהפך במרכז שכונת שפירא ובנס לא נפגע איש (לחצו לכתבה ולוידאו מהמקרה).

שיעורי נהיגה פיראטיים:

חברת הכנסת איילת שקד אף פנתה בנושא לשר לבטחון פנים אהרונוביץ’ ופרסמה השבוע את ההודעה הבאה:

"תושבי דרום ת"א היקרים, דיברתי עכשיו עם השר לביטחון פנים. הוא אמר שכן ניתן להרחיק לסהרונים מסתננים שנוהגים ללא רישיון. אין להם אפשרות להוציא רישיון לכן מסתנן שנוהג ברכב עושה זאת ללא רישיון. תעבירו מספרי רכב לתחנת המשטרה. מברור נוסף עולה שחלקם מוציאים רשיון תייר דרך מצריים לשנה. בנוסף, ראשות ההגירה היום דיווחה שתוך שבוע יפורסם תזכיר חוק חדש ושמתקן השהייה הפתוח יכול להכיל 3500 מקומות שיאוישו תחילה ע״י המסתננים מסהרונים ובהמשך יתחיל תהליך של הוצאת מסתננים מהשכונות והעברתם למתקן. 3500 זה טיפה בים אבל קודם שיתחילו."

בעקבות המקרה פרסמו מטעם המרכז למדיניות הגירה ישראלית את ההודעה הבאה:

"השר אהרונוביץ דורס אותנו! מזה חודשים תושבי דרום תל אביב מתלוננים על מסתננים שנוהגים ללא רישיון; שיכורים; ללא ביטוח או טסט והמשטרה לא עושה דבר. קיבלנו עדויות על מסתננים שיכורים שהיו מעורבים בתאונות והורשו להמשיך בדרכם. היום האנרכיה הזו גבתה מחיר כבד."

אם כן, היום התממש חששם של התושבים ומדיווחים אותם קיבלנו נראה כי אינם מתכוונים לעבור על כך לסדר היום וככל הנראה תיערך הפגנת מחאה.

עדכון (2/11) לגבי מחאת התושבים:

הערב (מוצ"ש) תיערך עצרת מחאה של תושבי דרום תל אביב מול ביתו של השר יצחק אהרונוביץ ברחוב תל צור 16 באבן יהודה.

ההתארגנות תהיה בשעה 18.30 ברחוב ישראל גורי 32, מול בנק הפועלים, בקרית שלום ומשם תצא שיירת רכבים לאבן יהודה.

 
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים (7 הצבעות, ציון ממוצע: 4.14 מ- 5)
הוסף תגובה

תגובות (10)

 1. כרמל 01/11/2013 להגיב
  שלום לשרה איילת שקד , לפני שנים רבות הגרמנים הכניסו את בני עמנו לגטו והארצות "המתוקנות" לא קמו כדי לעזו לנו היהודים. היום בני עמנו שגרים בארץ ה"הקודש" לא באים לעזור לבני עמם. למה שמתי את המילה קודש בגרשיים כי היום ארץ ישראל לפי מה שקורה בשכונות הדרום מתאסלמת ומתנצרת. לצערי הגטו שתושבי הדרום נמצאים בו רק מוריד מהאמון שלנו בכם נבחרי ציבור, ורואים זאת לפי יציאת האזרחים לבחור מנהיג. ולך שר הפנים שיושב של כיסאו , המגמה שלך היא לרכז אותם בשכונות הדרום בדיוק כמו שזה רצונו של ראש עירית תל-אביב. חס וחלילה שלא יתפזרו בצפון ת"א. הרי הדרום מסכן אין לו גב לא אנושי ולא כלכלי אז למה לא לדפוק אותם יאללה גם כך אף אחד לא מתלונן. אנו תושבי הדרום נעמוד נגדכם ולא נוותר. בושה לאדם שיושב בכנסת ישראל ולא דואג לכל התושבים באותה מידה.
 2. ניל ארד 01/11/2013 להגיב
  היום לפנות בוקר ראיתי 2 תאונות דרכים עם נפגעים. הנהגים היו שיכורים, אחד מהם נער בן 17 שנהג ללא רשיון. הנהגים היו ספרדים. נשמע גזעני שאני מציין שהיו גזענים? גזעני שאתם מציינים שהנהג היה מסתנן
 3. דניאלה 01/11/2013 להגיב
  ניל את או אתה, פשוט בדיחה. אזרח ישראלי עם רשיון הוא אזרח ישראלי עם רשיון ולא משנה אם הוא אשכנזי, ספרדי או וואטאבר. אבל כשמדובר באנשים שחצו גבול ללא אישור, שוהים במדינה שלא כחוק, נוהגים בפראות ובשכרות ללא רישיון ותוך סכנת נפשות. זו לא גזענות לציין שהם מסתננים כי אם זו חובה !!!
  • יאיר 02/11/2013 להגיב
   תיראי, נראה לי שניל התבלבל, הוא התכוון שהנהגים היו נשים ספרדיות..., עכשיו איך זה נראה לך? אם את חושבת שזו גזענות כפולה נגד נשים וספרדים, את מין הסתם צודקת. אנחנו מדינת חוק ואסור לאף אדם לנהוג תחת השפעה וללא רשיון ופרטי הזיהוי שלו ממש לא רלוונטים למקרה.
   • דניאלה 02/11/2013 להגיב
    יאיר אתה קשקשן. אזרח ישראלי שיש לו תעודת זהות שמעורב בפלילים ברור שאין טעם לפרסם את מוצאו או זהותו שכן הוא שוהה חוקית במדינת ישראל. כשמדובר באזרח זר, ששוהה בארץ שלא כחוק, ולא משנה אם הוא מאפריקה או משבדיה (מה שקובע הוא שהוא מוגדר על ידי רשויות המדינה כמסתנן או שוהה בלתי חוקי) ומעורב בפשיעה מכל סוג שהיא (רצח/אונס/שוד/דריסה ועוד...) זו חובתם של כלי התקשורת לדווח על מוצאו ועל היותו שוהה בלתי חוקי. כך גם נהוג בכל העולם. שכן אחרת איך תושבי מדינת ישראל יכולים להעריך את גודל האסון הנקרא עלינו !? אחרת איך יבינו צרי ממשלת ישראל מה מתרחש מתחת לאף של כולנו !? אני מבין שיש ארגוני "זכויות הדם" ושמאל כאלה ואחרים שהפרסום לגבי זהות המסתננים ומעורבותם בפשיעה מדיר שינה מעיניהם, והם מעדיפים להסתיר נתונים מהציבור... אבל אני מברכת על כך שלכלי תקשורת מסוימים יש מספיק אומץ, כבוד ונאמנות לפרסם את האמת.
    • אסף 15/11/2013 להגיב
     דניאלה - לצערך הרב אין שום נתונים רשמיים לכך שמסתננים מעורבים יותר בפשיעה מאשר אוכלוסיות ישראליות למהדרין אחרות. זאת למרות הקשיים ומצבם הקשה. שאלה לי אלייך - פעם חשבת מה את היית עושה לו נולדת במקום שבו מתבצע רצח עם? אני אין לי מושג מה אני הייתי עושה, אבל סבא שלי חצה את הגבול פעמים באופן לא חוקי, גנב אוכל בשביל עצמו והמשפחה שלו ולאחר מכן בעזרת ארגוני מחתרת וזכויות אדם חצה שוב פעם ועלה למדינה שהיה אסור עליו בתכלית האיסור(לפי החוק!) להגיע אליה. אז לסבא שלך(או שלי) תקראי מתסנן. כתושב שכונת התקווה אני יכול בעצמי להבין את הכעס על הוזלת ידה של הממשלה לטפל בכ-50 אלף פליטים שישראל מחוייבת להשאיר. וההחלטה להשאיר אותם בשכונות הדרום יותר ממקוממת. אפשר לאפשר להם לעבוד ולהתפזר בין כל ישובי הארץ. ככה גם נהיה הומניים(בהבדל לעמים אחרים בתקופות שונות) וגם לא נדפוק את האוכלוסיה שגרה בדרום ת"א(שאני חלק ממנה).
     • דניאלה 15/11/2013
      אסף, אני מדברת על כך שכאשר מדובר בפשעים של אוכלוסיה שהיא שוהה לא חוקית בישראל אז צריך לדווח על כך ולציין זאת. רק זו הדרך כדי שיבינו מה גודלה של הבעיה. אחרת איך ידעו להעריך את חלקה של אוכלוסיה זו בפשעים. בלי קשר מחקרים דווקא מוכיחים ההיפך, שדווקא לאוכלוסיה זו יש אחוז גדול יותר בפשעים (אפילו כאן באתר יש כתבה על כך). ודבר אחרון, אני ממש לא קונה את התירוץ של "רצח עם", מי שבורח משירות בצבא אריתריאה אינו בורח מ-"רצח עם", ובלי קשר להגיע לישראל צריך זמן, כסף ולחצות מספר מדינות, מי שנס על נפשו יכול לברוח למדינה אפריקאית אחרת שתציל אותו, ואולי בכלל להישאר במצרים. ההגדרה "מסתנן" היא ההגדרה הרישמית של מדינת ישראל למי שחוצה גבול וכל ניסיון לקשר את מהגרי העבודה האלה לעמים אחרים ותקופות אחרות בעולם הוא דמגוגיה זולה. אגב, אני בספק לגבי הסיפור על סבא שלך ועוד יותר לגבי זה שאתה מגדיר את עצמך כתושב שכונת התקווה...
 4. בר 02/11/2013 להגיב
  אנרכיה ללא גבולות תרתי- משמע ! ברור לכם שתופעת המסתננים ההרסנית של הפולשים הללו תגיע לכל מקום במדינת ישראל ,אם לא תצאו לרחובות ותלחמו על זכותנו / זכותכם / למדינתנו מדינת הלאום היהודי שהולכת ונכבשת מיום ליום !(זוכרים למשל את הבייבי ויזה?) לצערנו ראינו בבחירות האחרונות לרשויות המקומיות את הציבור הישראלי אדיש למדיי ...חבל מאד! כי את המכה הזו שאינה כתובה בתורה-כל אחד ואחת מכם עוד ירגיש עכשיו או בעתיד!!!!...חלם!!!
 5. חנה 02/11/2013 להגיב
  שיעורי נהיגה פיראטיים, נהיגה ללא רישיון, זיוף רישיונות נהיגה ונהיגה ללא ביטוח - היא הפרת חוק בוטה. מדובר בתופעה שהולכת ומתפשטת ותופסת תאוצה בקרב מסיגי הגבול מאפריקה ומסכנת את שלום הציבור. הדבר מתאפשר עקב אזלת ידם של קובעי המדיניות וריפיון ידיה של מערכת האכיפה עקב כך. יש למגר את התופעה בכל דרך אפשרית. ה"תקינות הפוליטית" המתייפייפת אינה אחת מהן. פורסם ברשת ב' אזהרה: מסתננים נוהגים בכבישים בלי רשיון פרסום ראשון: 11.07.13 - 06:16 בימים האחרונים נתפסו כמה נהגים מסודן שעשו עבירות תנועה חמורות במשטרה מזהירים כי מסתננים מאפריקה נוהגים בכבישי הארץ בלי רשיון נהיגה שאפשר לבדוק את מקוריותו ומקצתם משמשים נהגי הסעות לילדים ועושים עבירות תנועה חמורות. במשטרה מגדירים את התופעה - סכנה לשלום הציבור ושיגרו מכתב בעניין למשרד התחבורה. בימים האחרונים נתפסו כמה נהגים מסודן שעשו עבירות תנועה חמורות. במשטרה מסרו כי הנושא נבחן בימים אלה וממשרד התחבורה לא נמסרה תגובה.
 6. יוקו 02/11/2013 להגיב
  כרמל, ניל ויאיר. תפסיקו "לשחק" אותה. אין כאן טיפת גזענות, נתינות זרה מצויינת מכיוון שהיא קשורה לעובדה שמדובר במסתנן/שב"ח ללא רשיון נהיגה חוקי. ולגבי "האם את היית נעלבת" - אני ממליצה לכם לצאת מגן ילדים שאתם עדיין שרויים בו. אני בתור בן אדם/אישה בוגרת יודעת להתמודד עם העלבונות שלי בלי לערב מערכת משפטית או מחאות פומביות. אני לא אתן לאף אחד לתייג אותי ולהיעלב מכל דבר. אז תיקחו את ה"גזענות" שלכם יחד עם ה"שואה" שאתם לא מפסיקים להביא ללא שום הקשר לעניין לארונות הפרטיים שלכם ואל תערבבו אנשים אחרים ב"מה שנראה לכם".

פרסם תגובה

ידידים - סיוע בדרכים

מדור חוק ומשפט

מדור חוק ומשפט

Funzing-Fl

ידידים - סיוע בדרכים

תגובות אחרונות