תערוכה: Flowers All Over

תערוכה: Flowers All Over

דיון סובב סביב הקביעה של יסוד היופי, הטעם, הערכה של דברים, קביעת תכונותיהם מבחינת חלל וזמן. כלומר במערכת היחסים הראשונית של הנתון החושי. הואיל ובכוח השיפוט יש יסוד של התבוננות ולא של קביעה, הרי שאפשר לפרש את ההתבוננות הטהורה ואסתטית. אולם להעמיד את ההערכה זו למערך של מדע ידע שווא היא כי אנו צריכים לכוון את עצמנו לשפוט לפי טעמנו אנו על פי התבוננות כגילוי אישי, סובייקטיבי המבוסס על חושניות – ואופן הקליטה האינדיבידואלים שלנו באמצעות החושים.

התערוכה עיקרה מכוונת לתצוגת אחדות שיטות המציגות ריבוי רעיוני ניסיוני של מושאים חדשים שאינם זרים ויש ביניהם זיקה, ספציפיקציה.

אלון הדר

קאנט, בספרו "ביקורת כוח השיפוט" הוא מבקש להראות את הזיקה בין החושניות לשכל, כיצד העיקרון של הסיבתיות פועל. כיצד המקרה, כל מקרה משובץ לתוך המערכת של חלל וזמן.

הטבע (ובו הפרחים) מוכר כתופעה בלבד, אך יחד עם זאת הוא גם רומז לנו על חושניותו ומעניק את האפשרות להיקבע על ידי כושר אינטלקטואלי ובהגדרתנו אנו משתמשים במושגים אסתטיים.
הפרחים שהם חלק מהטבע-מתורגמים בשכל ומובילים להפקת נחת, הנאה, עונג. מושא של הפקת נחת קרוי יפה. זהו משפט המתבסס על מושג אסתטי.

מאז ומעולם היו לפרחים, לאבנים היקרות, ולציפורים משמעות מיוחדת מבחינת הרוח האנושית. בדומה לכל צורות החיים, אלה הן התגלמויות חולפות של כוח חיים, ושל יופיים. משמעותם המיוחדת והסיבה לכך שבני האדם חשו משיכה וחיבה כה עזות כלפיהם, יכולות להיות קשורות לאיכותם האתרית.

רחל הרן

גם אנשים בעלי נוכחות מצומצמת יכולים לחוש מפעם לפעם משהו שקיים מעבר לקיום הפיזי של אותה צורה, מבלי לדעת שהוא נמשך וחש כלפיה חיבה הפרחים היו הראשונים שזכו להערכה, העניקו השראה רבה לאין ספור אמנים, משוררים ומיסטיקנים.

גילוי יופיו של פרח יכול לעורר את בני האדם ולו לרגע קט, להווייתם הפנימית ביותר של טבעם. הפרחים מהווים ביטוי צורני של מה שגבוה ביותר, מקודש ביותר.

הראית איזה יופי ?

בשמת ניראון, 2013

אילנה גיל

שמות האמנים המשתתפים:

אילנה טמאן,טל שר,ליקה רמתי,מירב וינשטוק,אלעד קורן,תמרה גלאון,תמר גרינפלד,רחל הרן,ענת דיציאן,מירי לביא,טל אלפרוביץ’,אילנה גיל,יעקב רוזנבוים,יעקב הרפז,אלון הדר,נירה שוורץ.

פתיחה חגיגית: 16.12.2013 בשעה 19:30 בגלריית "הבית הירוק", אוניברסיטת ת"א, רח’ ג’ורג’ וייז 24, רמת אביב/

נעילה: 5.1.2013

שעות פתיחה: א’-ה 09:00-17:00

לתיאום ביקורים בתערוכה: 03-6406493

אוצרת: בשמת ניראון

מירב וינשטוק

תמונות הנושא: יעקב הרפז, ליקה רמתי.

 
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים (4 הצבעות, ציון ממוצע: 5.00 מ- 5)

אין תגובות

פרסם תגובה

MyTama38

מדור חוק ומשפט

מדור חוק ומשפט


ידידים - סיוע בדרכים


ידידים - סיוע בדרכים

תגובות אחרונות