מאולם וויגמור בלונדון למוזיאון תל אביב –  הכנר ואדים גלוזמן בשתי הופעות מיוחדות בישראל

מאולם וויגמור בלונדון למוזיאון תל אביב – הכנר ואדים גלוזמן בשתי הופעות מיוחדות בישראל

הכנר ואדים גלוזמן, שמוכר כיום כאחד הכנרים המבוקשים והטובים בעולם, יגיע לישראל לשני קונצרטים במסגרת סדרות הקונצרטים של מוזיאון תל אביב.

לגלוזמן לוח זמנים עמוס במיוחד ובין שני הקונצרטים בישראל הוא צפוי לטוס בכדי להעלות רסיטל באולם וויגמור היוקרתי שבלונדון (יחד עם רעייתו, הפסנתרנית המחוננת אנג’לה יופה). את אותו הרסיטל יבצעו השניים גם בישראל, ימים אחדים לאחר מכן.

ואדים גלוזמן קשור לישראל בקשרים רבים: הוא עלה בגיל 16 מברית המועצות לשעבר; עם הגיעו זכה להופיע בפני אייזיק שטרן שהפך לידיד קרוב; הוא היה אחד התלמידים הראשונים ב"קשת אילון" והתלמיד הראשון שהפך למורה בסדנת הקיץ הנחשקת. בגיל עשרים זכה בפרס הקריירה היוקרתי מטעם הקרן ע"ש הנריק שרינג ומאז הוא מנגן בכינור סטרדיווריוס שהושאל לו באדיבות חברת "סטראדיווריוס שיקגו". כיום הוא חי בשיקאגו ומופיע ברחבי העולם. הקהל בישראל יזכה לשמוע את גלוזמן גם ברפרטואר תזמורתי עם סולני הקאמרטה הישראלית ירושלים וגם ברסיטל עם רעייתו, הפסנתרנית המחוננת אנג’לה יופה.

ואדים גלוזמן, כינור

ואדים גלוזמן מופיע ברחבי העולם עם התזמורות החשובות בהן הסימפונית של שיקאגו, הפילהרמונית של לונדון, של מינכן ושל ישראל, הסימפונית של לונדון, תזמורת הגוונדהאוס בלייפציג ורבות אחרות, תחת שרביטם של מנצחים בעלי שם כמו מייקל טילסון תומס, מארק ינובסקי, יצחק פרלמן, פאבו ירבי, רפאל פרובק דה בורגוס ורבים אחרים. כמו כן הופיע בפסטיבלים רבים בהם וורבייה, רביניה, לוקנהאוס, פבלו קזלס, ולמר ואחרים. גלוזמן ביצע והקליט ביצועי בכורה ליצירות של מלחינים רבים כמו גיה קנצ’לי, סופיה גוביידולינה ואחרים. לאחרונה ביצע את הבכורה הבריטית לקונצ’רטו "אש ודם" של מייקל דוהרטי עם התזמורת הסימפונית של לונדון ולקונצ’רטו לכינור של בליס דווריונס עם התזמורת הסימפונית של הבי.בי.סי בניצוחו של תומס זונדרגרד. הקלטותיו זכו בפרסים רבים כמו דיפזון ד’אור, בחירת העורך של גרמופון, שוק דה קלאסיקה של מגזין קלאסיקה ואלבום החודש של הסטראד, מגזין המוסיקה של הבי.בי.סי, קלאסיק אפ אם ואחרים. בעונה הנוכחית החל בתפקידו החדש כשותף אמנותי ואמן אורח ראשי בתזמורת הקאמרית פרו-מוסיקה באוהיו. לאחר שהוכתר כ"אמן השנה" עם התזמורת הפילהרמונית ברגן, הופיע איתם בסדרת קונצרטים בניצוחו של אנדרו ליטון בעקבותיה הקליט איתם את הקונצ’רטי של שוסטקוביץ’ וגוביידולינה.

בעונה האחרונה הוא הופיע לראשונה במסגרת קונצרטי הבי.בי.סי פרומז בלונדון ולאחר מכן הופיע עם התזמורת הסימפונית הגרמנית, עם הסימפונית של סנט לואיס, התזמורת הלאומית מלכותית של סקוטלנד, הפילהרמונית הצ’כית ואחרות. הוא הופיע ברסיטלים בניו יורק ובתאטר דה לה ויל בפריז.

גלוזמן הוא המייסד של הפסטיבל הקאמרי North Shore אותו הקים עם רעייתו, הפסנתרנית אנג’לה יופה, שמשמשת גם כבת זוגו ברסיטלים.

גלוזמן נולד בברית המועצות לשעבר והחל ללמוד כינור בגיל 7. הוא עלה לישראל ב-1990 ולמד בישראל ובארה"ב שם הוא חי, מופיע ומלמד כיום.

אנג’לה יופה, פסנתר

אנג’לה יופה מרבה להופיע ברחבי העולם ברסיטלים וכסולנית עם תזמורות. הופעותיה עם ואדים גלוזמן הביאו אותה להופעות בפסטיבלים כמו וורבייה, לוקנהאוס, פסטיבל רדיו פראנס, שלזוויג הולשטיין, קולמר ורבים אחרים. כסולנית, היא הופיעה עם התזמורות הסימפוניות של שיקאגו, אומהה והמבורג, תזמורת הרדיו של שטוטגרט, תזמורת יופיטר בניו יורק ואחרות תחת שרביטם של המנצחים אנדריי בורייקו, ג’ררד שוורץ, ויקטור ימפלונסקי, ינס ניגרד ואחרים. הופעותיה הקרובות כוללות ביצוע ל-24 פרלודים מאת לרה אוורבאך לרגל חגיגות ה-40 לג’ון נוימייסר בבלט של המבורג.

יחד עם ואדים גלוזמן, היא חיברה את "פרלודים" שהוקלטה, ראתה אור בלייבל BIS וזכתה לביקורות מעולות, כמו גם האלבומים האחרים שלהם:  Time… and Again, Ballet for a Lonely Violinist   ו- Fireworks.

יופה נולדה בריגה למשפחה של מוסיקאים. היא למדה בריגה ולאחר עלייתה לישראל גם בישראל ובארה"ב. היא היתה אסיסטנטית בסטודיו לכינור של דורותי דיליי בג’וליארד

 להלן הפרטים המלאים על הקונצרטים:

יום ה’, 26/12/2013, בשעה 20:30 (במסגרת הסדרה "סולנים בסערה")

הקאמרטה הישראלית ירושלים

ואדים גלוזמן – כינור

ונסה בינלי מוסל, גיל גרבורג, סיון סילבר – פסנתר

מוצרט – קונצ’רטו לכינור מס’ 3, ק. 216

מוצרט – קונצ’רטו לשני פסנתרים, ק. 365; קונצ’רטו לשלושה פסנתרים, ק. 242
באך: קונצ’רטו לפסנתר בפה מינור רי"ב 1056
מחיר הכרטיס: בין 115 ל- 140 ש"ח 

מוצ"ש, 4/1/2014 בשעה 20:30 (במסגרת "סדרת הווירטואוזים")

ואדים גלוזמן, כינור; אנג’לה יופה, פסנתר

מוצרט – סונטה בפה מז’ור, ק. 377; פרוקופייב – סונטה מס’ 1 בפה מינור, אופוס 80
סטרווינסקי – סוויטה איטלקית (בעקבות פולצ’ינאה); צ’ייקובסקי – "זיכרונות ממקום יקר"; קסטלנואובו־טדסקו – "פיגארו" בעקבות "הספר מסביליה"

מחיר הכרטיס: בין 95 ל-120 ₪ 

מוזיאון תל אביב לאמנות, שד’ שאול המלך 27, תל אביב

 
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים (4 הצבעות, ציון ממוצע: 4.50 מ- 5)

אין תגובות

פרסם תגובה


ידידים - סיוע בדרכים

מדור חוק ומשפט

מדור חוק ומשפט

ידידים - סיוע בדרכים


ידידים - סיוע בדרכים

תגובות אחרונות