משטרת ישראל ממשיכה לפעול כנגד בתי עסק לא חוקיים בדרום העיר

משטרת ישראל ממשיכה לפעול כנגד בתי עסק לא חוקיים בדרום העיר

במהלך החודשים האחרונים נעשים מאמצים רבים על ידי שוטרי מחוז תל אביב למזער את תופעת בתי העסק הבלתי חוקיים שמנוהלים על ידי נתינים זרים בדרום העיר.

הבסיס לפעילות המאומצת של שוטרי המחוז הינה הנחייה של מפקד המחוז, ניצב בנצי סאו, הנובעת מהחלטת היועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, שלא לאפשר קיום בתי עסק ללא רישוי.

מדובר בפעילות שנערכת מזה מספר חודשים במהלכה נעשו ביקורות בבתי עסק נוספים ומתוכם רק במסגרת הפעילות האחרונה נמצאו 5 בתי עסק ללא אישורי רישוי עסקים.

בנוסף התגלו המקומות כמקומות המסכנים את שלום הציבור ובטחונו בשל בעיות בטיחות קשות כמו חיבור גז וחשמל פיראטים, מקומות ללא יציאות חירום ועוד…

במהלך הפעילות נתנו השוטרים לבתי העסק צו סגירה מנהלי למשך 30 יום, ובתום תקופה זו, אם לא יעמדו בתנאי הרישוי, דלתות העסקים ירותכו.

ממחוז תל אביב של המשטרה נמסר כי בכוונתם להמשיך בפעילות מסוג זה עד למזעור התופעה בכלל.

בימים הקרובים נעלה באתר כתבה מקיפה שכוללת ראיון אישי וסיור שערכנו עם סגן ניצב מיכה גפני, מפקד יחידת מג"ב 101 אשר פועלת סביב השעון 24/7 בשכונות דרום תל אביב.

בראיון נלמד להכיר את מיכה האיש, את הדרכים בו הוא מוצא לנכון להתמודד עם המצב בשכונות הדרום ואת אופי הפעילות בשטח, החל מפריסת הכוחות וכלה בסיור ומידע מעניין על המתרחש בנווה שאנן.

בהחלט יש למה לחכות…

 
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים (7 הצבעות, ציון ממוצע: 4.86 מ- 5)
הוסף תגובה

תגובות (5)

 1. דוד 30/12/2013 להגיב
  לסגור ישר את כל העסקים הלא חוקיים של המסתננים. למה לחקות 30 יום . כל העסקים הינם סכנת נפשות . עם חיבורי גז וחשמל לא חוקיים . מדוע לא סוגרים אותם ואוטמים אותם במיידי.
  • אלישבע 30/12/2013 להגיב
   נכון מה זה באמת לסגור מיד
 2. גילי 30/12/2013 להגיב
  מהליכה ברחוב שלמה בו נפתחו עוד ועוד חנויות של מסתננים ראיתי שהמקומות נסגרו. ללא התערבות סיעת דרום העיר וללא החלטת המשטרה הם היו משתלטים על עוד ועוד חנויות. זה החל בתחנה הישנה, התקדם לחדשה, עבר לשלמה, ממש כל יום חנות אחרת שלהם נפתחה והחל לזלוג לרחוב העליה. טוב מאוד שיש פעולות והבינו שצריך להעיף אותם מפה. זה עצוב וכואב שבאים ואוסרים אותך אבל מקומם לא פה. אני מתחיל להרגיש הרבה יותר בטחון, יש הרבה פחות מסתננים לאחרונה והבינו שחייבים לבלום את התופעה הזאת. לא מדובר רק במסתננים מדובר גם בילדים שלהם שיגדלו פה ולכול אחת כמעט 4-5 ילדים.
 3. יוקו 30/12/2013 להגיב
  תודה, אך אני מאוד מקווה שלא תפרסמו מידע רגיש שלא כדאי שיגיע לידיים הלא נכונות. (קרי, "הנאוריסטים")
 4. בר 01/01/2014 להגיב
  וזו רק ..."טיפה בים " כל אותן פעולות נעשות על מנת להרגיע את הקרקע בשכונות הבוערות .........את המסתננים הביתה ומיד !!!!!!!!!!

פרסם תגובה

Funzing-I

מדור חוק ומשפט

מדור חוק ומשפט

Funzing-P

Funzing-W

תגובות אחרונות