תנועת 'אם תרצו' חושפת: "הקרן החדשה לישראל" עומדת מאחורי מחאת המסתננים; ברביעי הפגנת נגד תחת הכותרת "מצילים את ישראל מהקרן החדשה"

תנועת 'אם תרצו' חושפת: "הקרן החדשה לישראל" עומדת מאחורי מחאת המסתננים; ברביעי הפגנת נגד תחת הכותרת "מצילים את ישראל מהקרן החדשה"

"מצילים את ישראל מהקרן החדשה", תחת סיסמא זו החלה הערב תנועת "אם תרצו" בקמפיין כנגד מוערבותה של "הקרן החדשה לישראל" במחאתם של המסתננים כפי שבאה לידי ביטוי בימים האחרונים.

ביום רביעי הקרוב 19:30 (15/1) ברחבת הסינמטק תל אביב, כל מי שאכפת לו ממדינת ישראל מגיע! כך פורסם היום בפוסט ברשת החברתית כחלק מקריאתה של "אם תרצו" לתושבי ישראל להצטרף למאבק לזהותה של המדינה.

 

כך נכתב בפוסט המלא של התנועה:

הקרן החדשה לישראל ובאמצעות הזרוע הביצועית שלה, שתי"ל, ממשיכה לבחוש בדמוקרטיה הישראלית (עם מימון זר), והפעם – הרימה אירוע בקנה מידה עצום שבמסגרתו 70,000 מסתננים קמו במחאה "ספונטנית" (הכוללת מאות אוטובוסים, שלטים עם עברית מקראית, ומסיבות עיתונאים).

**

הקרן החדשה לישראל אינה עושה זאת מתוך דאגה לשלום המסתננים. היא גם אינה טורחת לבדוק ולגלות שברוב המקרים ולפי נתוני רשות ההגירה בקשות ההכרה של המסתננים להכרה כפליטים נמצאו כלא מתאימות (מאז 2009 נבדקו למעלה מ-10,000 בקשות, ורק 32 מהם נמצאו זכאים למעמד פליט וקיבלו אותו), ובכלל, שמעשיהם אינם חוקיים.

**

הקרן החדשה, כפי שהוכח בעבר בדו"ח גולדסטון בעבר וכן באמירות בכיריה שהודלפו, פועלת לשינוי צביונה של מדינת ישראל כמדינה יהודית.
לצערנו, היום בו הם יצליחו עלול להתקרב. אותם מסתננים לא חוקיים, מאיימים כיום על צביונה של מדינת ישראל.

יש לכם ספק באמת הדבר ? צפו בסרטון שמוכיח הכל:

**

זה הזמן שלנו להתעורר ! זה הזמן של עם ישראל להציל את השכונות ! זה הזמן להציל את מדינת ישראל מהקרן החדשה !

**

הגיעו ושתפו, והזמינו חברים לאירוע של ההפגנה, ביום רביעי הקרוב (15/1) בסינמטק בתל-אביב, בשעה 19:30:

https://www.facebook.com/events/753616348001112/

**

אל תעמדו מנגד בזמן שלוקחים לנו את המדינה. אל תפקירו את תושבי דרום תל-אביב. אל תהססו, תגיעו. כולם יחד, למען מטרה אחת – שמירה על מדינת ישראל !

בהפגנה צפויים ליטול חלק גם תושבי שכונות דרום תל אביב יחד עם ‘וועד הפעולה של השכונות’, ‘המטה להצלת דרום תל אביב’ ופעילי ‘העיר העברית’.

הציבור הרחב מוזמן מכל ערי הארץ.

רצינו לחדד מספר נקודות בנוגע להפגנה:

1. איננו מפגינים נגד המסתננים האפריקאים, שהגיעו כדי ליצור לעצמם מציאות נוחה יותר.
2. אנו מפגינים נגד "הקרן לישראל החדשה" וארגוניה, שמממנים ודוחפים מחאה מלאכותית ולא-ספונטנית, ולעיתים בכפייה על המסתננים (היום דווח על מסתנן שביקש לחזור לעבודתו למרות השביתה, וקיבל איומים על חייו).
3. זו אינה הפעם הראשונה בה הקרן מנסה לייצר בכוח משבר ע"מ לפגוע באחדות הישראלית ובמדינת ישראל. כך קרה גם במחאת הבדואים על חוק פראוור, וכך גם ב"מחאה החברתית".
4. אנשיה הבכירים של הקרן התבטאו לא פעם בנוגע לכוונותיהם האמיתיות. אל-לנו להאמין ליוזמות ולגופי "זכויות אדם" למיניהם, מבלי לבדוק לעומק את הכוונות האמיתיות שלהם.

לפיכך, נחדד מספר הנחיות:

1. לא נקבל קריאות גזעניות או אלימות, בשום צורה.
2. לא נקבל הסתות, בשום צורה.
3. אנו לא נשתיק, לא נגדף ולא נרד לרמה בה משתמשים לעיתים גורמים שקוראים לעצמם לעיתים "פלורליסטים". אנו לא כאלה. זו לא דרכנו.
4. אנו מאמינים שכולם צריכים להגיע לאירוע. יהודים, ערבים, דרוזים, בדואים. כולם. זו המדינה של כולנו.
5. אנו מבקשים מכולם להגיע בבגדים בכחול-לבן, ועם דגלי ישראל למכביר.
6. המסר שלנו – הגיע הזמן להגיד "די" לקרן ולארגוניה. להודיע להם בגלוי – הבנו את דרכי הפעולה שלכם, והפעם לא ניתן לכם את התענוג לפגוע שוב במדינת ישראל. אנו נקרא לממשלה לפעול ושידיה לא ירפו ע"י כסף שמקורו במדינות זרות ובאנשים שמטרתם לבטל את המדינה היהודית.
**
נבקש מכולכם לפעול לפי ההוראות האלו, ולהגיע בהמוניכם. זו השעה, זה הרגע.

רקע וחזון תנועת "אם תרצו" – מתוך דף הפייסבוק של התנועה

תנועת ‘אם תרצו’ היא תנועת מרכז חוץ פרלמנטרית הפועלת לחיזוק ערכי הציונות בישראל, להתחדשות השיח, ההגות והאידיאולוגיה הציונית, להבטחת עתידם של העם היהודי ומדינת ישראל ולקידום החברה הישראלית אל מול האתגרים שבפניה. ‘אם תרצו’ חורטת על דגלה הובלה וקידום של מהפכה ציונית שנייה בשיח הציבורי בישראל על היבטיו השונים: האינטלקטואלי, התרבותי, התקשורתי והפוליטי. ‘אם תרצו’ היא התנועה היחידה שמבצעת הסברה למען מדינת ישראל והציונות בקמפוסים בישראל מתוך הבנה והכרה בכך שציבור הסטודנטים חייב להוות את השדרה המרכזית של ההתחדשות הציונית.תנועת ‘אם תרצו’ עומדת על שלוש רגליים מרכזיות ואלו הן:1. תנועת מרכז מדינית.

אנו סבורים כי בשנים האחרונות התפכח הציבור הישראלי משני חלומות שהיוו אידיאולוגיות-על: הסכם אוסלו הוביל להתנפצות חלום ארץ ישראל השלמה וכישלון אוסלו הוביל להתנפצות חלום השלום. רובו המכריע של הציבור כיום אינו רואה עוד כאופציה ריאלית אף אחת מאידיאולוגיות העל הללו. אנו ב’אם תרצו’ סבורים כי ישנם עקרונות ודרכי פעולה נכונים הן בעמדות הימין והן בעמדות השמאל וכמו כן ישנם עקרונות ודרכי פעולה שגויים הן בעמדות הימין והן בעמדות השמאל.

לפיכך הוקמה ‘אם תרצו’ כתנועת מרכז על מנת לגבש ציר אידיאולוגי חדש שיבטיח איזון ושמירה על כלל האינטרסים החיוניים לישראל ולציונות. אנו מאמינים כי הדרך החיונית והנכונה ביותר לעתיד המפעל הציוני היא לגבש אסטרטגיה ציונית כוללת שתשלב בין חשיבותם הלאומית וההיסטורית של חבלי מולדת, האינטרסים הביטחוניים ההכרחיים, הבעיה הדמוגראפית, לכידות הציבור היהודי וצביונה היהודי-דמוקרטי של המדינה.2. חידוש הציונות המדינית. התמקדות בתודעה כיוצרת וכמחוללת ההוויה.

אנו בתנועת ‘אם תרצו’ סבורים כי הרצון הלאומי והאמונה בצדקת דרכו של המפעל הציוני הם הנכסים החשובים ביותר של העם היהודי ומדינת ישראל, נכסים שהולכים ונשחקים בשנים האחרונות. לפיכך פועלת ‘אם תרצו’ בעיקר במישור התודעתי ומקדמת הסברה ציונית ערכית ונחושה באוניברסיטאות השונות בפרט ובחברה הישראלית בכלל. במובן זה תנועת ‘אם תרצו’ היא ממשיכת דרכה של הציונות המדינית שהתווה חוזה המדינה בנימין זאב הרצל.

אנו רואים בדור הצעיר ובציבור הסטודנטים את המפתח לעתידם של העם היהודי ומדינת ישראל וסבורים כי על ציבור זה מוטלת האחריות והחובה להוביל את החברה בישראל.
למרבה הצער, בשנים האחרונות נהנות מגמות אנטי-ציוניות משגשוג רב באוניברסיטאות תוך דחיקה והדרה של השיח הציוני, ומניעת זכותם של הציונים לשמוע ולהשמיע את קולם. מזה כשלוש שנים תנועת ‘אם תרצו’ היא הגוף היחיד שנותן מענה להתפשטות מגמות פוסט ואנטי-ציוניות בקרב קהל הסטודנטים והמרצים באוניברסיטאות בישראל.

תמונה מדף הפייסבוק של התנועה

ואלו הם עשרת העקרונות הציוניים של ‘אם תרצו’ שקבלתם ואימוצם בשיח הציבורי, האינטלקטואלי, התקשורתי והתרבותי בישראל יהוו את מימוש המהפכה הציונית השנייה:

היהודים הם עם.

עיקרון הלאומיות הוא עיקרון נכון, צודק ומוסרי אשר על פיו יש לחלק את העולם (במידת האפשר).

לעם היהודי זכות למדינה ריבונית עצמאית.

לעם היהודי זכות על ארץ ישראל ובראשה על ירושלים המאוחדת.

במסגרת חייו הלאומיים בארץ ישראל יוכל העם היהודי לבטא את זהותו, תרבותו ועצמיותו כפי שלא יוכל בשום מקום אחר.

העם היהודי צריך לקחת את גורלו בידיו.

שלילת הגלות.

הבטחת קיומו, הישרדותו, ביטחונו ועתידו של העם היהודי באמצעים הנדרשים לכך. אי לכך גיבוש גבולות בני הגנה הוא עיקרון יסוד ציוני וכך גם זכותה של ישראל להגנה עצמית.

זכותו של העם היהודי למדינה בארצו גוברת על טענת הזכות של יושבי הארץ. בסוגיה זו חשוב להבהיר כי שאלת מימוש זכות היא שאלה נפרדת אך הנחת המוצא בשאלה כיצד יוכרעו שאלות טריטוריאליות בארץ ישראל היא שלעם היהודי זכות היסטורית מוסרית על הארץ הגוברת על טענות מתחרות.

מדינת ישראל היא מדינה יהודית.

באתר יש כמה מאמרים מקיפים בנושא
http://www.imti.org.il/show_art.php?id=3


 
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים (10 הצבעות, ציון ממוצע: 4.90 מ- 5)
הוסף תגובה

תגובות (4)

 1. נגה 09/01/2014 להגיב
  http://www.kikarhashabat.co.il/הפגנת-המסתננים-תיעוד-ענק.html
 2. אלון 14/01/2014 להגיב
  הגיע הזמן שתתפקחו, כיוון שעובדתית, מחאות שמאושרות או מתנהלות לפי הנחיות המשטרה לא משיגות שינויים ממשיים לטובה במצב והן בזבוז מוחלט של זמן וכסף. הרי אתם זועקים כבר שנים שהגיע הזמן של כולנו להציל את דרום ת"א ואת המדינה מהנגע הזה! ומי חשבתם ששולט במשטרה ועוד יותר מזה בפרקליטות?! החשיבה שלכם כפי שמתבטאת בכמה מההנחיות וה"נקודה" הראשונה היא דפוקה ביותר. מתי כבר תפנימו את זה??? אלו מבין קוראי התגובה הזאת שמספיק אינטליגנטים להבין למה אני חותר כבר יודעים איזה מן צעדים רצוי לנקוט, ו"המבין יבין".
 3. בר 15/01/2014 להגיב
  חברים בואו בהמוניכם עתיד המדינה בידיכם!!!!!!!!!!!!
 4. אליס מרחב 17/02/2014 להגיב
  אני מעונינת להצטרף ל אם תרצו אשמח להשתתף בארועים שלכם

פרסם תגובה

Funzing-F

מדור חוק ומשפט

מדור חוק ומשפט

מדור חוק ומשפט

ידידים - סיוע בדרכים

תגובות אחרונות