מסע בעולמו של גאון – DA VINCI ALIVE – בבכורה עולמית בישראל

מסע בעולמו של גאון – DA VINCI ALIVE – בבכורה עולמית בישראל

התערוכה הנודדת הייחודית והמקיפה ביותר של פועלו של לאונרדו דה וינצ’י, תעלה בקרוב באולם מקסידום, מרכז הירידים, תל אביב, החל מתאריך 30.1.14

התערוכה הנודדת הייחודית והמקיפה ביותר על פועלו של לאונרדו דה וינצ’י. Da Vinci Alive היא תערוכה רב-חושית חדשה, מרהיבה ומיוחדת במינה שעוסקת באחד הגאונים הגדולים בכל הזמנים. חוויה אינטראקטיבית שמציגה את פועלו של לאונרדו דה וינצ’י בצורה המפורטת והמקיפה ביותר אי פעם.

באי התערוכה ייהנו מתצוגה של מעל 200 יצירות, ביניהן 75 מכונות שהמציא דה וינצ’י בגודל אמיתי, אנימציות איכותיות המבוססות על מחקרים של יצירותיו החשובות בתקופת הרנסאנס וכן ניתוח מעמיק ומאלף של יצירתו המפורסמת ביותר, ה"מונה ליזה".

דה ווינצ’י האדם

ממציא, אמן, מדען, מהנדס, אדריכל, מוזיקאי, חוקר. לאונרדו דה וינצ’י היה כל אלה ועוד הרבה יותר. לאונרדו דה וינצ’י (1452-1519) היה ממציא, אמן, מדען ואיש הגות מהגדולים ביותר בכל הזמנים. דה וינצ’י צייר את הציור המפורסם ביותר בעולם, ה"מונה ליזה". הוא היה פסל שאפתן ומוזיקאי מחונן אשר הונע על ידי סקרנות שאין כדוגמתה. הוא השתמש בתצפיות המדעיות שלו כדי להעשיר את תלמידיו בציור, במוזיקה ובפיסול.

דה וינצ’י היה אסטרטג צבאי והמציא את הטנק, את כדור הרובה וגשרים מתוחכמים להפליא. הוא חלם ליצור את "העיר האידיאלית", שסביבתה הבריאה תעביר את המגפות מן העולם. דה וינצ’י חזה את המצאת המכונית ומערכות גלגלי שיניים ומיסבים כדוריים משופרים. הוא שרטט מנגנוני רובוט והיה אחד הקרטוגרפים הראשונים. הוא היה בין האנטומאים הראשונים והתעניין בגיאולוגיה, באסטרונומיה ובהידראוליקה.

תערוכת Da Vinci Alive מביאה לכם בפעם הראשונה תחת קורת גג אחת את מלוא רוחב היריעה והעומק של יצירותיו של הגאון הגדול ביותר שידע העולם.

התערוכה נוצרה בעזרת מומחים לדה וינצ’י באיטליה ובצרפת והיא נערכת לכבוד אחד הגאונים הנערצים בכל הזמנים. בתערוכה אזורים שונים ומרתקים המחולקים לפי נושאים והיא מאפשרת למבקרים הצצה מדהימה לתוך ראשו של איש הרנסאנס האולטימטיבי, שהניח את היסודות לכמה מההמצאות החשובות ביותר בחברה המודרנית, ביניהן המסוק, המטוס, המכונית, הצוללת, המצנח והאופניים.

סיפורו של גאון

בפני יוצרי התערוכה עמד אתגר: ליצור תערוכה שבה ניתן לראות את מכלול גאונותו של דה וינצ’י תחת קורת גג אחת, וליצור אותה כך שתוכל לעבור ממדינה למדינה ולהציג בכל הערים המרכזיות בעולם להנאתם של המוני המבקרים.

דה וינצ’י הותיר אחריו מעט מאוד יצירות, כולן מעוררות השתאות, רובן מוצגות באופן קבוע במוזיאונים מפורסמים בערים שונות ברחבי העולם. חלק מהיצירות, כמו למשל האדם הוויטרובי, ששוכנת בוונציה, נחשבות פגיעות ויקרות מדי מכדי שיתאפשר בכלל להציג אותן בתערוכה.

התערוכה מציגה את המכונות שהמציא דה וינצ’י וגם את הסיפור המלא של גאונותו. התערוכה כוללת רפרודוקציות של ציורי הרנסנס המפורסמים ביותר שלו בגודל אמיתי, אוסף מדהים של שרטוטי אנטומיה, רישום ההכנה המפורסם של קרב אנגיארי ומצגות מבדרות ומעשירות בתלת-ממד של ה"מונה ליזה", "הסעודה האחרונה", "האדם הוויטרובי" ואחד הפרויקטים השאפתניים ביותר של דה וינצ’י, פסל הסוס של ספורצה.

דה וינצ’י ALIVE

המבקרים ייכנסו אל תוך ראשו של הגאון בגלריית ™SENSORY4. בגלריה זו אפשר לראות אנימציה באיכות הגבוהה ביותר (HD), בשילוב עם תוכן מולטימדיה אותנטי מאיטליה, והיא מספקת חוויה רב-חושית לכל הגוף, באמצעות שקופיות ברמה גבוהה ובאיכות קולנועית. הגלריה מכניסה את המבקרים אל תוך עולמו של לאונרדו דה וינצ’י ומספרת את סיפור הגאונות שלו בחוויה מקיפה ומעמיקה שאין כדוגמתה. התמונות יוקרנו על מסכי ענק עד לגובה של 7 מטרים אשר מקיפים את החלל ומעבירים את סיפורו של דה וינצ’י בדרך שטרם נראתה עד היום.

מתוך התערוכה

סודות המונה ליזה

בכל שנה שמונה מיליון איש מבקרים בלובר כדי לראות את ה"מונה ליזה", אבל אין לציור שהם רואים שום דבר במשותף עם יצירת האמנות שיצר לאונרדו דה וינצ’י. יותר מ-500 שנה מפרידות בינינו לבין המראה של הציור בשנים 1503-1506. היום אנחנו רואים אישה דהויה ומצופה לכה, שהצהיבה והתכהתה עד שמי שרואה אותה עשוי לחשוב שהיא נצבעה בגוונים של חום וירוק. ואולם, בני זמנו של דה וינצ’י היללו את האשף האיטלקי בשל הצבעים העדינים והרעננים שבהם השתמש.

המהנדס הצרפתי פסקל קוט, שהמציא את המצלמה המולטיספקטרלית הראשונה, זכה לצלם את ה"מונה ליזה" באיכות גבוהה ביותר במוזיאון הלובר שבפריז. מהתצלומים הוא יצר תמונות עשירות בפרטים בטווח הצבעים שבין אולטרה סגול ועד אינפרה אדום, טווחים אופטיים שאדם לא יכול לראות בעין בלתי מזוינת ובתנאים שגרתיים.

זאת הפעם הראשונה שאנחנו יכולים להתפעל מצבעיה המקוריים של ה"מונה ליזה" וכן מרובד האינפרה אדום על גבי תמונת הצבע. התוצאה חושפת את ה"מונה ליזה" כפי שרק בני זמנו של דה וינצ’י היו יכולים להתפעל ממנה – השמים בצבע כחול המבוסס על אבן תכלת, הפנים ורודים, ההרים בהירים יותר, העצים ירוקים.

תערוכת Da Vinci Alive תתקיים באולם מקסידום, מרכז הירידים, תל אביב.

מפת הגעה


תאריכי התערוכה: 30.1.14-26.4.14


שעות פתיחה:

א’-ה’: 9:00-20:00
שישי: 8:30-16:30
שבת: 8:30-20:30


מחיר מלא: 109 ₪
כרטיס משפחתי (2 הורים ו-2 ילדים): 300 ₪
גמלאים / חיילים / סטודנטים / נכים: 85 ₪

ניתן לשכור מכשיר הדרכה קולית מראש ובמקום.

לכרטיסים: הדרן -www.hadran.co.il | *2274 או איטיקטס www.e-tickets.co.il


הפצה ראשית, כרטיסי ועדים, ארגונים וקבוצות:
הדרן משרד כרטיסים
03-5215222


ניהול הפקה:
ICP Concerts
03-5620255


יחסי ציבור ועיתונות:
משרד יחסי ציבור שרי ישראלי SIPR

המידע והתמונות מאתר התערוכה – לחצו כאן.

 
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים (4 הצבעות, ציון ממוצע: 4.00 מ- 5)

אין תגובות

פרסם תגובה

rightama

מדור חוק ומשפט

מדור חוק ומשפט

ידידים - סיוע בדרכים

MyTama38

תגובות אחרונות