הסופרת אורה מורג במכתב גלוי לחבריה הסופרים: לא חתמתי על העצומה שלכם!

הסופרת אורה מורג במכתב גלוי לחבריה הסופרים: לא חתמתי על העצומה שלכם!

לחבריי וחברותיי סופרי וסופרות הילדים - לא חתמתי על העצומה שלכם! כי אני מרחמת על ילדי הגן, ופחות על מסתנני אפריקה

לפני מספר חודשים כתבה ילדה בת 13 הגרה בדרום ת"א לשופט גרוניס וסיפרה שאיננה יכולה לצאת מהבית בגלל שכניה מסתנני אפריקה.

את מאבקי אני שומרת לאותה ילדה ואותה אני רואה לנגד עיניי.

אני מצפה מסופרי הילדים שמכתב כזה יזעזע אותם שאת מרצם וחמלתם יפנו לפתור את בעייתה של אותה ילדה קודם שיעלו על בריקדות לשפר את איכות חייהם של אותם האחראים למצוקתה. בעולם אידילי אולי ניתן להיות נחמדים עם כולם.

אך המציאות לצערנו לא מאפשרת להיות נחמד גם עם מהגרי העבודה, גם עם המסתננים גם עם הפליטים וגם עם ילדי שכונות דרום תל אביב.

מודה באשמה: הם קרובים יותר לליבי. הם קרובים יותר אפילו מהצעיר החסון שלא עצר במצרים כי שם אין עבודה.

אומללות עם אחד לא יכולה להצדיק הרס עם אחר.

חבריי הסופרים באצטלה של ‘אהבת האדם באשר הוא אדם’ מרחמים על החלשים ומתאכזרים לחזקים.

מדינת ישראל איננה יכולה לקלוט 80,000 זרים המהווים אחוז מאוכלוסייתה, וזוהי רק ההתחלה. גם הם יולדים ילדים וגם ילדיהם יולידו בעזרת השם. מספרם יוכפל וישולש. ומה תגידו אז?

ומה עם הגבול הפרוץ בירדן? גם משם ניתן להגיע ומה עם פליטי סוריה המסכנים ואפילו יותר. הם הרי שכנינו. מה תגידו כשהם יעברו את הגבול ויכנסו לטבריה? ברוכים הבאים!

ומה עם פליטי תש"ח? הבה נקלוט גם אותם ובדרך גם נשכין את השלום המיוחל.

להם לפחות יש כאן בתים הבה נקום ונפנה להם אותם…

והרי פליטי עירך קרובים? הבה נקלוט את כל נדכאי ואומללי העולם כולו: מאסיה, מאפריקה, מדרום אמריקה מאנטארקטיקה. כי עם ישראל הרי עם חנון ורחום הוא עד כדי התאבדות.

מקוממת אותי במיוחד ההשוואה לשואה.

הדמגוגים משווים סיטואציה בה משפחות שלמות, בהם זקנים נשים גברים ילדים ותינוקות עם מזוודה אחת בידיהם – נמלטים משליחה לתאי הגזים, משווים לאותם מסתנני העבודה חסונים?

אותם דמגוגים משווים משפחות יהודיות אומללות שביקשו ‘מקלט לילה’ ממדינות גדולות עשירות רבות אוכלוסין כדי לשהות בהן עד עבור זעם – לאותם בחורים צעירים שבורחים מגיוס ארוך?

נו באמת?

אתם משווים את הסבא שלי, שרק ביקש לשבת במדינה הקרובה למדינתו ללא בקשת עבודה, ללא פשיעה, ללא הצקה לאדם ובטח לא לילד – לפולשים הצעירים שהפרו חוק מדינה כדי לעבוד ולשלוח כסף למשפחתם.

אותם אתם משווים לפליטי השואה?

מדינת ישראל, על שלל בעיותיה, החברתיות הביטחונית והכלכליות לא מסוגלת לפתור את בעיות העולם כולו.

אומרים לי חבריי מדושני העונג מצפון תל אביב:

"אבל יש גדר? הבעייה נעצרה נקלוט את אלה שכבר נמצאים כאן."

על כל גדר של עשרה מטרים ימצא סולם בן 11 מטרים שלא לדבר על מנהרה מתחת או פרצה בגדר.

מדינת ישראל היא ייחודית. אין עוד דוגמא בהיסטוריה למדינה הקמה מתוך  כוונה מוצהרת למתן מקלט  ובית בטוח לעם שעבר שואה. לא הייתי ממהרת להרוס אותה גם לא בשם פתרון מצוקת עם אחר.

חבריי בצאתם להפגין בכיכר או לחתום על עצומות – מתעלמים מאותם אומללים מוכי גורל הגרים בדרום העיר הנאלצים להסתגר בבתיהם הדלים למען לא ייפגעו מהתעללות שכניהם החדשים.

ובסוד אגיד למסתנני העבודה שברחו מהמלחמה בארצם – גם כאן יש מלחמה. גם כאן נופלים טילים. גם כאן אתם עלולים למצוא את מותכם, האם גם מכאן תברחו כשלא יהיה כאן כל כך בטוח?

אני מחזקת את מהלכי הממשלה במלחמתה כנגד הישארות מהגרי העבודה בארץ.

אהוד: גם אליי פנו שאחתום על אותה עצומה מתחסדת של הסופרים, ודחיתי ללא היסוס את הפנייה. כמעט במקביל גם ראיתי את המסכנים השחורים הצעירים הבריאים האלה מפגינים בכיכר רבין תוך שידוע לכולנו שהם מטילים חיתיתם על שכונות דרום תל-אביב. אני חוששת שאירגונים אנטי-ישראליים תומכים בהם ובהפגנותיהם כדי להשחיר את שמנו!

מכתבה של הסופרת מורג פורסם לראשונה בעיתון האינטרנט של הסופר אהוד בן עזר. 

הפגנת תושבי דרום ת"א מול ביתו של השר אהרונוביץ' (ארכיון)

 
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים (14 הצבעות, ציון ממוצע: 4.93 מ- 5)
הוסף תגובה

תגובות (10)

 1. נגה 27/01/2014 להגיב
  צדיקה אחת בסדום מתוך אנשי הרוח והצילצולים...
 2. שלי 28/01/2014 להגיב
  המאמר מדויק בכל מילה. יפי הנפש הינם אוהבי אנושות אך לא אוהבי אדם.
 3. רותי שמעוני 28/01/2014 להגיב
  שלי, תיקון קל: יפי הנפש אינם אוהבי אנושות. יפי הנפש - לצערי, כך מתברר יותר ויותר מיום ליום - הם אוהבי כל מי ששונא יהודים וישראלים יהודים. נקודה. ואורה מורג - מסכימה לכל מילה שלך, ואם הממשלה לא תתעשת ותעשה משהו, זו תהיה בכייה לדורות.
 4. חיים 28/01/2014 להגיב
  אורה,את אמיצה. מחזק ידייך.
 5. אור 28/01/2014 להגיב
  יפי הנפש המדומים אוהבים רק את עצמם . אגואיזם ואגוצנטריות מוחלטת באיצטלה של אהבת אדם. ואולי יותר מדוייק- הם עבדים לבניית תדמיתם.
 6. משולם בכר 31/01/2014 להגיב
  יפי הנפש האמתיים הם בעלי הבתים . מי שלא יוצא נגדם הוא פחדן ! יותר קל לצאת נגד עתון הארץ, שמאלנים, ראש העיר ............ העיקר לא לטפל בגורמי הבעיה העקריים!
  • אליהו 01/02/2014 להגיב
   משולם, במקרה אני רואה שאתה באופן עיקבי מסיט כל הזמן את האש כלפי בעלי הדירות המשכירים בתים למסתננים וכביכול מנסה לתאר תמונה שהם אנשים שגרו בשכונות או גרים בשכונות. אז כמי שמכיר מקרוב את המצב (כתושב ומקורב לבעלי דירות אחרים במתחם דרום תל אביב), אני רוצה להסביר לך מספר פרטים בנושא. תושבי שכונת נווה שאנן וחלקים מהתקווה ושפירא שגרו כאן שנים נאלצו למכור את דירותיהם ולנוס על נפשם. מי שיכל עשה זאת, מי שלא יכל נשאר תקוע מאחור. מלכתחילה מדובר בשכבות נחשלות באוכלוסיה, כאלה שלא מסוגלים לפצל דירות ולעשות הון ואפילו בחלק הגדול מהמקרים אין ביכולתם לקחת משכנתא. מי שקנה דירות רבות ובחלק גדול מהמקרים פיצל אותם הם בעלי הון בסיוע מתווכים ותאבי בצע כסף. יש בשכונות תעשיה שלמה של כסף סביב השכרת הדירות האלה. לצערי בלית ברירה חלק מבעלי דירות שעוד נלחמו בחירוף נפש לא לשכן מסתננים נאלצו לעשות זאת כי כל הבניין שרץ מסתננים ואין אדם אחר שהיה מוכן לגור שם אפילו במחירי ריצפה (כאשר בינתיים העירייה ממשיכה עם גביית הארנונה והמיסים). משכירי הדירות למסתננים אינם ייפי נפש, הם פשוט אנשים שרוצים להרוויח מההשקעה שלהם. ואם בא מתווך (שהיום נקרא "מנהל נכסים") ונותן להם על דירת 2.5 חדרים 5,000 בחודש (ועוד גוזר קופון שמן בדרך) אז מי יסרב לכך ?! אם תעשה בדיקה תראה שאחוז קטן של בעלי הון מחזיקים אחוז גדול של דירות, והסיבה כמובן ברורה. יש כאן בעיה חמורה שעיריית תל-אביב משתפת פעולה עם המצב מתוך אינטרסים שלה (למשל שהמסתננים לא יצאו מגבולות דרום תל-אביב). אין אכיפה על פיצולי דירות, אין אכיפה של המדינה על כל הכסף השחור בתעשייה הזו. זה עצוב אבל זה המצב. מקווה שעכשיו ברור לך יותר המצב... ובמקום לרשום תגובות תעשה מעשה ותפעל לחשיפת בעלי הממון או להפסקת המצב. שבוע טוב
 7. משולם בכר 01/02/2014 להגיב
  אליהו, אני מתרשם שאתה קצת מצדיק את משכירי , מפצלי הדירות. בשכונה שלי אני יודע מי בעלי הדירות. תושבי דרום תא יודעים מי מבעלי הדירות ומישום מה לא יוצאים נגדם. אני מקווה מאד שהארגונים ה''ציוניים''יעזרו להם במלחמה נגד בעלי הדירות ולא יתפשו טרמפ פוליטי על המצוקה.
  • אליהו 02/02/2014 להגיב
   משולם, אני ממש לא מצדיק. להיפך אמרתי שחלקם הגדול תאב בצע, חלקם האחר כנראה שאין לו ברירה. בכל מקרה מי שפיצל דירה ומכניס עשרות מסתננים בשביל כסף צריך למצות איתו את הדין. מצ"ב גם פרטי מלשינון חדש.... "מלשינון חדש בלשכתו של חבר המועצה גלעדי קורא לתושבים לדווח על בעלי דירות בדרום תל אביב שפיצלו את דירותיהם לטובת מסתננים. הטלפון לדיווח על מפצלי דירות: 5218390־03"
 8. משולם בכר 01/02/2014 להגיב
  אליהו , אני לא מסיט את האש. אני ממקד אותה .

פרסם תגובה

Funzing-Fl

מדור חוק ומשפט

מדור חוק ומשפט

Funzing-Fl

Funzing-Fl

תגובות אחרונות