מכתב גלוי לאבי לוזון יו"ר ההתאחדות לכדורגל

מכתב גלוי לאבי לוזון יו"ר ההתאחדות לכדורגל

אבי לוזון שלום,

שמי אריאל ואני אוהד כדורגל ומנוי של קבוצת מכבי תל-אביב שנים רבות. עד כאן הכל כשורה כפי ששנינו מבינים, לפחות מבחינתי…

בתאריך 28/1 יצאה מכבי תל אביב למשחק חוץ באשדוד במסגרת ‘גביע המדינה’. כהרגלי גם הפעם נשארתי בבית ולא נוכחתי במשחק החוץ כפי שאני נוהג לעשות דרך קבע כשמדובר במשחקי חוץ, והכל במסגרת שיקולי האישיים.

את שידור המשחק ראיתי וזאת לאחר שנאלצתי גם לשלם על הזמנת הערוץ, אבל את הסיפור הזה נשאיר לפעם אחרת.

מכבי הפסידה במשחק. יותר נכון אלון יפת ניצח במשחק ועל כך אין עוררין… אבל אתה יודע מה, בינינו בוא נאשים את סוזה וכולם יצאו נקיים… גם ככה הוא מאמן גדול כך שזה לא יכול להזיק לתדמית שלו.

בסיום המשחק היו בקרב אוהדי הקבוצה כ-5 עד עשרה אוהדים שעברו על החוק והתפרעו. יש שיאמרו להגנתם שהם נגררו לפרובוקציות קודמות של אוהדי אשדוד שהשליכו לעברם מהמרפסות חזיזים ובקבוקי מים. אבל שוב לא על כך הדיון, ואין שום דרך להצדיק את שהתרחש.

אתמול פורסמה החלטת בית הדין של ההתאחדות בעקבות המקרה ואני מצטט:

"50,000 ש"ח קנס. 3 משחקי הבית הקרובים של מכבי ת"א יתקיימו ככל שניתן במגרשה של הקבוצה היריבה. בכל 3 המשחקים הנ"ל תחוייב מכבי ת"א להקצות לקבוצה היריבה כמות כרטיסים שלא תפחת מ- 20% מתכולת האצטדיון המאושרת לקהל. כל ההכנסות ממכירת אותם כרטיסים יועברו לקבוצה היריבה".

אני חוזר וקורא שוב ושוב את ההחלטה אך הפעם מכיוון קצת שונה:

"כעשרה אוהדי מכבי ת"א שהתפרעו באשדוד, חמקו מכוחות השיטור באיצטדיון ויצאו ללא עונש.

במקומם נתבעו בבית הדין של ההתאחדות כ-11,000 בעלי מנוי, גברים, נשים וילדים, שרובם המכריע בכלל לא נכח באשדוד, כללם לא יכול היה למנוע את המתרחש ואין להם יד ורגל במעשה.

בהתאם להחלטת בית הדין, יצטרכו הנתבעים להיענש בחומרה ולנסוע מאות קילומטרים, תוך ביזבוז שעות רבות הלוך וחזור למגרשים וזאת על מנת לממש את זכותם כפי ששילמו עליה במיטב כספם ולצפות בקבוצתם במסגרת המנוי אותו עשו."

10 התפרעו, 11,000 יענשו.

כמה זה באחוזים – 0.09% התפרעו (אגב לא בטוח שהם בכלל מנויים גם כן), 99.91% יענשו.

תשמע לוזון, אב בית הדין שלך צריך להיות שר הבטחון של מדינת ישראל !

איזה אומץ ! איזה חזון ! בטרור נלחמים כמו בטרור ! במקום לפגוע במתפרעים, בוא נשמיד את כל קהל צופי הכדורגל ! במקום לחסל את חוליות השיגור בוא נמחק את כל הכפר !

אגב, אם השיגור היה מכפר בצבע אחר, אולי בכלל היינו נוהגים באיפוק ומחליטים אחרת…

לוזון אתה שומע?

הילד בן ה-7 שאוהב להגיע מדי שבועיים לבלומפילד לראות את קבוצתו ותוך חצי שעה מסיום המשחק לכל היותר הוא במיטה אחרי מקלחת כי צריכים לקום מחר מוקדם לבית הספר, קיבל ממך כרטיס אדום ! הוא לא ייסע עם אבא שעות לחיפה (לא בטוח שאבא ייסע), ויחזור לישון באחת וחצי בלילה, כי אמא לא תרשה לו… ובצדק.

אבל אותך לוזון, זה לא מעניין, אתה תלמד אותו לקח, שלא ישחק אותה ילד טוב ירושלים. זה שהוא בן 7 ומעולם לא קילל במגרש או ‘התפרע’ זה לא מוציא אותו זכאי. הוא ישלם בדיוק כמו אלו שעשו מה שעשו באשדוד. זה היגיון בריא.

מועדון מכבי תל-אביב של השנים האחרונות ראוי לחיקוי ולא לגנאי.

המועדון משקיע רבות בקריאה לסובלנות ולתרבות של כדורגל בישראל. שחקני הקבוצה יוצאים מדי שבועות לביקור חולים בבתי חולים או לסייע לחלשים ונזקקים בחברה.

מועדון מכבי תל-אביב היה הראשון בארץ שהשקיע אלפי שקלים בקמפיין מצולם כנגד גזענות במגרשי הכדורגל. מכבי תל-אביב הביאה לישראל סטנדרטים אחרים בכל הקשור לחיבור מועדון לאוהדיו. מדי שבועיים נערכים מחוץ למגרש משחקי חוויה בשילוב האוהדים שמחזקים את הקשר בין האוהדים לסמל.

ארגון האוהדים ‘אחים לסמל‘ שהוא ראשון מסוגו בארץ ובא לקרב בין כלל הקהילה לאוהדי הכדורגל, עורך מדי שבוע פעילויות בקהילה. בין מגוון הפעילויות של ‘אחים לסמל’ אפשר למצוא פרויקט של עזרה בלימודים לאוהדים צעירים ושחקני מחלקת הנוער ללא עלות כספית, תמיכה בניצולי שואה וקשישים, הגעה לבתי חולים רבים ברחבי המדינה על מנת לשמח ילדים וחולים אשר מאושפזים במחלקות השונות, גיוס תרומות וחבילות אוכל לנזקקים, ועוד.

אך לפני כחודש אסף הארגון טונות של ביגוד חם, מצרכים וסיוע אחר וחילק לנזקקים ברחבי העיר. את הציוד תרמו לא אחרים מאם אותם 99.91% שפויים שנענשו אמש בחומרה ויאלצו לסבול.

לא זו בלבד שהחלטת בית הדין הינה הזויה ומשוללת כל היגיון תוך פגיעה קשה וקולטיבית בזכותם של מנוי הקבוצה, היא גם צבועה, חסרת תקדים ונוגדת כל החלטות קודמות שהתקבלו ואו שלא התקבלו כלל.

ההחלטה התקדימית מקנה לקבוצות שכנגד יתרון, תגמול כספי ונוחות שאין כדוגמתם. וזאת לא רק על חשבונה של מכבי תל-אביב, כי אם על חשבונן של יתר קבוצות ליגת העל שחלקן נאבקות על הירידה. אז איפה ההיגיון מר לוזון?

רק לפני טיפה יותר מחודש ב-20/12/13 התרחשה בסיום משחק בליגה א’ בין קריית-גת לכפר-קאסם מהומה אלימה חמורה מאד שעה שאוהדי המפסידה מהצפון יידו אבנים לעבר מאות אוהדי קריית גת שהיו ‘כלואים’ ביציעים. בנס נמנע שם אסון שיכל להגמר באובדן חיי אדם. צופי הכדורגל נחרדו לראות את התמונות מהמגרש. פוגרום של ממש.

כך נכתב באתר ONE - " אוהדי כפר קאסם יצאו אל מעבר לחומות האצטדיון ואז החל מטח של אבנים ליפול ביציע של אוהדי קרית גת, שהחלו לברוח אל עבר המגרש, כשבעלי הקבוצה, אורן יצחקוב, צועק על הסדרנים שיפתחו את השערים כדי שהאוהדים יברחו לתחומי המגרש." - לכתבה המלאה.

במסגרת המשחק עצמו הופרו על ידי שחקני הקבוצה וההנהלה כללים נוספים שעה שהעליבו את שופטי המשחק וחיממו את האווירה.

העונש מחובתי לציין היה משחק רדיוס בודד… ועל תנאי עד סוף העונה. שיווין ואמות מידה זהים כבר אמרתי ?!

אני קורא מכאן לשרת התרבות והספורט להתערב בנושא.

לא רק שמדובר בפגיעה חמורה באלפי בעלי מנוי חפים מכל פשע, אלא מדובר בחיסול ממוקד של תרבות הספורט השפויה של מדינת ישראל.

נכון להיום במידה וההחלטה תישאר על כנה, אני ורבים נוספים כלל לא בטוחים שיעלה בידנו להגיע אם בכלל למשחקי הקבוצה בחוץ.

לא זו בלבד, ההחלטה שוללת מאיתנו כל זכות לממש את המוצר שאותו רכשנו במיטב כספנו והיא מטילה בספק את רצוננו להמשיך ולהיות מנויי ואוהדי כדורגל במדינת ישראל.

על החתום

אריאל קצב – מנוי שער 2

העתקים:

שרת התרבות והספורט – לימור לבנת

המועצה הישראלית לצרכנות

‘אמון הציבור’

מועדון הכדורגל מכבי ת"א

 
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים (12 הצבעות, ציון ממוצע: 4.92 מ- 5)

אין תגובות

פרסם תגובה


ידידים - סיוע בדרכים

מדור חוק ומשפט

מדור חוק ומשפט

ידידים - סיוע בדרכים

Funzing-F

תגובות אחרונות