שנה רביעית ברציפות: 5 כוכבי הצטיינות למקלטים הציבוריים בעיר תל אביב-יפו

שנה רביעית ברציפות: 5 כוכבי הצטיינות למקלטים הציבוריים בעיר תל אביב-יפו

עיריית תל אביב-יפו קיבלה זו השנה הרביעית את הציון הגבוה ביותר, 5 כוכבי יופי, בתחרות "רשויות בתחום אחזקת מקלטים ציבוריים בישראל יפה" לשנת 2013, שנערכה מטעם המועצה לישראל יפה ופיקוד העורף.

כמו כן, זכתה העירייה באות הערכה והוקרה על השתתפות בפיילוט נגישות במקלטים הציבוריים, ובמענק כספי על סך 35,000 ש"ח לטובת הנגשת מקלטים לבעלי מוגבלויות.

בדיקת המקלטים במסגרת התחרות כללה מספר קריטריונים: חזות חיצונית, נגישות לנכים, שלטי הכוונה, מערכות מים, ביוב וחשמל, סולמות יציאת חירום ועוד. כמו כן נבדקו יוזמות של הרשות המקומית ושיתוף הפעולה עם התושבים.

במהלך השנים האחרונות שודרגו חלק גדול מהמקלטים בעיר בתקציב כולל של כ- 20 מיליון ש"ח. השדרוג כלל עבודות ריצוף, שיפוץ תאי שירותים, התקנת מערכות מיזוג אוויר וספסלי ישיבה, צביעה ועוד.

נוסף על כך, הרחיבה העירייה בשנים האחרונות את מערך המקלטים התת קרקעיים, למיגון תושביה בעיר, על ידי מיפוי, הכנה והכשרה של כ-70 חניונים תת קרקעיים בשטח של 850,000 מ"ר ולהם יכולת להוות מרחב מוגן במקרה הצורך, עבור למעלה מ -800,000 איש.

לרשות הציבור בעיר תל אביב יפו קיים מכלול רחב של אמצעי מיגון הכוללים ממ"דים, ממ"קים (מרחב מוגן קומתי), מקלטים פרטיים, מקלטים בבתים משותפים, מקלטים במוסדות חינוך, 241 מקלטים ציבוריים וכן מרחבים מוגנים נוספים הפרוסים ברחבי העיר.

מפת ורשימת המקלטים מופיעה באתר האינטרנט העירוני:

http://gisn.tel-aviv.gov.il/iview2/index.aspx?zoom=14000&layers=592&

 
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים (5 הצבעות, ציון ממוצע: 3.60 מ- 5)

אין תגובות

פרסם תגובה

Funzing-Fl

מדור חוק ומשפט

מדור חוק ומשפט

Funzing-F


ידידים - סיוע בדרכים

תגובות אחרונות