רשת החינוך אנקורי נערכת לפתיחת "סטודיו אנקורי"

רשת החינוך אנקורי נערכת לפתיחת "סטודיו אנקורי"

רשת החינוך אנקורי נערכת לפתיחת "סטודיו אנקורי", חטיבה ותיכון לחשיבה יצירתית ויזמות, פרי שיתוף פעולה בין יחזקאל לזרוב ואסנת הבר קוטון, מנכ"ל הרשת

"נוער, נוער, נוער": לרגל ההשקה יתקיים סוף שבוע של תרבות, אמנות ומדיה בהשתתפות 31 אומנים ויוצרים בתחומים שונים

רשת החינוך אנקורי מקימה את "סטודיו אנקורי", חטיבה ותיכון לחשיבה יצירתית ויזמות. לרגל ההשקה תקיים הרשת את "נוער נוער נוער" המהווה הצגת התכלית למודל החינוכי של הסטודיו.

האירוע, הינו הראשון מתוך סדרת אירועי תרבות, אמנות ומדיה המפגישים יוצרים ואמנים מולטי דיסציפלינאריים העובדים בקבוצות במרחב הציבורי, ורואים בקהל שותף בלתי נפרד מהיצירה ומהדיאלוג שהיא מעוררת. האמנים עצמם והאינטראקציות שהם מייצרים, מקדמים חשיבה חברתית ביקורתית, תוך כדי שהם עוברים ממדיום למדיום, מזגזגים בין שפות ומציעים ייצוג עכשווי של יצירה, חשיבה ועשייה  מולטי דיסציפלינארית ומעורבת חברתית.

"סטודיו אנקורי", חטיבה ותיכון לחשיבה יצירתית ויזמות, שיפתח את שעריו בשנת הלימודים הקרובה בתל אביב-יפו שם לו למטרה להכשיר לומדים לקראת עולם המחר. בית הספר רואה באמנות אמצעי ולא מטרה, כלי אינטואיטיבי לפיתוח חשיבה יצירתית, בתיווכו ניתן ללמוד ולהגיב לסביבה באופן ביקורתי וחווייתי, לשתף וליזום שינוי. הלומדים בסטודיו יחשפו התלמידים ויתנסו בכל שפות האמנות כך שיוכלו להתנייד ביניהן בטבעיות, תוך שהם לומדים את כל תכני הלימוד הנדרשים לצורך קבלת תעודת בגרות מלאה. "סטודיו אנקורי" הוא רעיון ויוזמה משותפת של יחזקאל לזרוב ואסנת הבר קוטון, מנכ"ל רשת החינוך אנקורי, המביאים את ניסיונם הרחב בתחום האמנות והחינוך .

אמנים בתערוכה:  KLONE, נעם פרתום, נעה גינזבורג,  שין  למד, לוסיאנה קפאלון, רוני קורן, יחזקאל לזרוב,  קבוצת "אנטי מחיקון" – עדי גולדובסקי, חביב קפצון, איתמר ענבר, לי נבו, שאשא דותן, רועי אפרת וגל עמירם, סיון דיין, עודד יעקב, אלה קנדל. הצגה "מהומה בגטו", פעולה של "תנועה ציבורית".

מנהל אמנותי: יחזקאל לזרוב   אוצרת:  קטי בר.

אסנת הבר קוטון, מנכ"ל רשת החינוך אנקורי: " אנחנו כבר חיים במציאות חדשה ועולם החינוך חייב להגיב לה הרבה יותר מהר משהוא רגיל. השינוי לא נמצא רק בטכנולוגיה, הוא משפיע על כל המבנים ותפיסות החיים שלנו. אי אפשר יותר להסתפק בהקניית ידע, או בהתמקצעות בתחומי דעת מבודדים כאלה או אחרים, הידע מצוי בשפע וזמין מאי פעם, ותחומי הדעת מתרבים ומעורבלים.  מי שידע לחדש ולהשתמש בידע באורח מושכל, מי שיוכל לעבור בין מיומנויות שונות, טכנולוגיות ובינאישיות, לתווך ולתרגם בין תרבויות, שפות ותחומי ידע, מי שיוכל למתוח את גבולות הדמיון והיצירתיות, יוכל לעצב את עתידו המקצועי. מטרתו של "סטודיו אנקורי" היא להציע מענה למציאות מקצועית, חברתית ותרבותית חדשה".

יחזקאל לזרוב: "מעל לכל חשוב לנו לעודד יצירתיות, יזמות ומעורבות, אם ברבות הימים בית הספר יצמיח אמנים, מוזיקאים, רקדנים או שחקנים מחוננים, זה יהיה בגדר ערך מוסף להתגאות בו. תפקידה של האמנות כאן הוא ליצור גירוי ללמידה, ליצירתיות, לביקורת, לפיתוח קשב ויכולת הבעה בסביבה טכנולוגית משתנה. אין לבית הספר כוונה לאתר את אלה ששרים, רוקדים, משחקים, מציירים ומנגנים למופת, ולא מתיימר לייצר כוכבים צעירים. "סטודיו אנקורי" יעשה כל מאמץ לאתר לומדים המעוניינים לעבור תהליך ארוך של ספיגה וחשיבה פתוחה וגמישה, שתקנה להם רשת ביטחון לעתיד, וכלים לעשיה יזמית ויצירתית במגוון רחב של תחומי עיסוק."

אירוע השקת התערוכה למוזמנים- 20.2.14 בשעה 18:00
בית אנקורי,
סירקין 3 תל-אביב

מועדי פעילות התערוכה 20-22 בפברואר בין השעות: חמישי  19:00-23:00,
שישי: 10:00-15:00, מוצ"ש: 18:00-23:00, הכניסה חופשית

רקע:

רשת החינוך אנקורי הוקמה בשנת 1948, לרשת מספר מוקדי פעילות: בהם, תיכון אנקורי, תיכון אינטרני פרטי לתלמידי ט’-י"ב, המפעיל בתי ספר בתל אביב, רעננה, ראשון לציון, אשדוד, ירושלים, קריית ביאליק ופתח תקווה בהם לומדים  כ- 1200 תלמידים בשנה. קורסי בגרות ופסיכומטרי בפריסה ארצית רחבה, כמו גם הוצאת ספרים המתמחה בספרי מיקוד, ספרי פסיכומטרי וספרי לימוד לכיתה. אנקורי פוקוס מציע מרכזי לימוד הפועלים בשעות אחרי הצהריים ומתקיימים בהם שיעורי עזר בקבוצות קטנות בכל המקצועות ולכל הגילאים. 

יחזקאל לזרוב, פרפורמר ויוצר רב-תחומי, בוגר לימודי תאטרון – Actors Centre לונדון. רקד  בלהקת "בת שבע", שחקן וכוראוגרף  בתאטרון "גשר" ו "הקאמרי", אוצר ויזם פעיל במרחב האמנות החזותית, צלם ויוצר וידאו ארט, כותב ומביים לתאטרון וקולנוע.

אסנת הבר קוטון היא מנכ"ל רשת החינוך אנקורי, בעלת תואר ראשון ושני באמנות וביקורת אמנות עכשווית, מטעם גולדסמיט קולג’, לונדון, ואקדמיית יאן ואן אייק, במסטריכט, לימדה אמנות חזותית, תולדות ותאוריה של האמנות באוניברסיטה של מדינת ניו יורק.

 
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים (7 הצבעות, ציון ממוצע: 4.57 מ- 5)

אין תגובות

פרסם תגובה

Funzing-P

מדור חוק ומשפט

מדור חוק ומשפט

MyTama38

מדור חוק ומשפט

תגובות אחרונות