נשבר שיא ב"מרתון סמסונג תל-אביב"

נשבר שיא ב"מרתון סמסונג תל-אביב"

הצלחה מסחררת ל"מרתון סמסונג תל-אביב" של עיריית תל-אביב-יפו. מספר שיא של משתתפים: כ-40,000 רצים השתתפו במרתון, והפכו אותו למרוץ הגדול ביותר שנערך אי פעם בישראל!

שיא חשוב נוסף שנשבר – מרוץ המרתון הגדול ביותר עם למעלה מ-2600 מרתוניסטים שרצו את מסלול המרתון המלא -42 ק"מ.

המנצח הגדול של המרתון: koech Ezriel kiprop
מקניה שסיים ב – 2:14:40
השיא הקודם- 2:14:56

"מרתון סמסונג תל אביב" התקיים הבוקר עם מספר שיא של משתתפים.

תרועת הפתיחה (צילום: כפיר סיוון)

כ- 40,000 רצים מכל הגילאים ומכל הארץ לקחו חלק במרוץ המקצועי הגדול אי פעם, שנערך במזג אויר נעים במיוחד. יותר ממאה אלף איש הגיעו לצפות ולעודד.
המרתון נערך השנה בסימן חגיגות ה-80 למרתון הרשמי הראשון שנערך בארץ – בעיר תל-אביב (1934) והוזנק על ידי ראש העיר דאז, מאיר דיזנגוף ברח’ ביאליק.

בשעה 6:30 ראש עיריית תל־אביב-יפו, רון חולדאי הזניק את מרוץ המרתון המלא: "שמונים שנה אחרי המרתון הראשון, אנחנו חוגגים היום את המרתון הגדול ביותר שנערך אי פעם בישראל. אני גאה לארח את אירוע הספורט המדהים הזה בתל אביב-יפו".

המרתון כלל השנה 6 מסלולים: מרתון (42.195 ק"מ), חצי מרתון (21 ק"מ), מרוץ 10 ק"מ, מרוץ 5 ק"מ, מרוץ אופני יד לנכים -שמשך אליו מס’ משתתפים גבוה במיוחד בהיותו מרוץ אופני היד הגדול בישראל, ומקצה מיני מרתון ילדים (420 מטר לגילאי 5-8 ו-840 מ’ לגילאי 9-12).

השנה נרשם מס’ שיא של ילדים במיני מרתון שמנה כ-1500 משתתפים.

כבכל שנה, גם השנה הושם דגש רב על ריבוי בעמדות מים, משקאות איזוטונים וג’לים שנועדו לאזן את רמת המלחים בגופם של הרצים במרחקים הארוכים.
המרתון נחתם בהפנינג ענק בחניון גני יהושע ( מול גני התערוכה ) שכלל מוסיקה, מתחמי VIP, וחגיגת מרתון גדולה.

נקודת הזינוק מוקמה השנה לראשונה, בשדרות רוקח ( מול גני התערוכה ) משם המשיכו מקצי המרתון למסלולי ריצה אטרקטיביים ברחובותיה ואתריה המרכזיים של העיר בהם: שדרות רוטשילד והעיר הלבנה, נמל תל אביב וחופי הים, מרכז עזריאלי ומתחם שרונה, טיילת רידינג ופארק הירקון, יפו העתיקה ונמל יפו, אבן גבירול, כיכר רבין ודיזינגוף.

מנצחי מקצה גברים (צילום: רונן טופלברג)

רשימת המנצחים

מרתון מלא – גברים:

1. koech Ezekiel kiprop מקניה – סיים ב-2:14:40

2. keter Emmanuel Triop מקניה – סיים ב-2:15:17

3. Limo Sammy מקניה – סיים ב-2:20:14

במקום הראשון במסלול הנשים:

1. Margaret Mjuguna מקניה – סיימה ב-2:44:20

המרתון הוביל גם השנה מגמה עולמית של מעורבות חברתית עם "המסלול החברתי" שאפשר למשתתפים במרתון לנצל את השתתפותם במרוץ לצורך עזרה לזולת.

חברת "סמסונג" נותנת החסות הראשית במרתון, יזמה פרויקט תרומה חברתי "תעביר את זה הלאה" במסגרתו הועברו פריטי לבוש חמים של רצי המרתון מכובסים ונקיים למספר עמותות כפי שנהוג במרתונים הגדולים והמובילים בעולם.

 
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים (4 הצבעות, ציון ממוצע: 4.75 מ- 5)

אין תגובות

פרסם תגובה

Funzing-W

מדור חוק ומשפט

מדור חוק ומשפט

ידידים - סיוע בדרכים

ידידים - סיוע בדרכים

תגובות אחרונות