הודעת מזכיר הממשלה בתום ישיבת הממשלה מיום 09 במרץ 2014

הודעת מזכיר הממשלה בתום ישיבת הממשלה מיום 09 במרץ 2014

א.דברי ראש הממשלה בפתח ישיבת הממשלה

ב.השתלשלות האירועים בקשר לתפיסת האנייה עם הנשק האיראני – סקירת שהב"ט

ג.הארכת כהונתה של מנהלת הרשות לקידום מעמד האישה

ד.ציון יום האישה הבינלאומי והצגת "זמן נשים – הישגים ואתגרים" – הנשוא המרכזי לשנת העצמאות ה-66 של מדינת ישראל

ה.פעילות משרד התקשורת – סקירה

א. בפתח הישיבה אמר ראש הממשלה:

"אמש הגיע לישראל ספינת הנשק האיראנית. למבצע של תפיסת האנייה היו שתי מטרות: האחת, סיכול הגעת נשק קטלני לארגוני הטרור בעזה, מה שהיה מסכן ישירות את אזרחי ישראל; המטרה השנייה הייתה לחשוף את פרצופה האמיתי של איראן, שעומדת מאחורי משלוח הנשק הזה.

איראן ה"מחייכת" כמובן מכחישה מכל וכל את מעורבותה, היא משקרת במצח נחושה ואנחנו נביא לכך ראיות מחר ובהמשך.

אני אומר זאת לתשומת ליבה של הגברת אשטון שמבקרת עכשיו בטהרן, ואני רוצה לשאול אותה, האם היא שאלה את מארחיה האיראנים על משלוח נשק לארגוני הטרור, ואם לא שאלה – מדוע לא שאלה. הרי לאף אחד אין את הזכות להתעלם מהפעילות האמיתית הרצחנית של המשטר בטהראן. אני חושב שראוי שהקהילה הבינלאומית תיתן דעתה למדיניות האמיתית של איראן, ולא למדיניותה התעמולתית.

בכל מקרה, הממשלה תקבל היום סקירה על תפיסת האנייה, ומחר נציג ראיות נוספות על מעורבות איראן אל מול הכחשותיה.

אנחנו מציינים היום את "יום האישה הבינלאומי", אנחנו גאים שסביב השולחן הזה תשבנה שבע מנכ"ליות, שזה מספר שיא. מספר שיא אמנם במשרדי הממשלה, אבל זה עדיין לא מספיק. יש כאן בהחלט שינוי מגמה ואנחנו רוצים לראות אותה הולכת ומתרחבת.

אני אומר זאת משום שאני חושב שהפערים שיש עדיין בהעסקת נשים וגם בשכרן של נשים הם פערים שיש בהם שני פגמים: האחד הוא פגם מוסרי, אין שום הצדקה לאפליה הזאת; השני, פגם כלכלי -חברתי. במו ידינו אנחנו יכולים לשפר בצורה יוצאת מן הכלל את הביצועים של הכלכלה והחברה הישראלית על ידי מתן אפשרות לנשים מוכשרות בעלות ניסיון, בעלות מיומנות, ויש רבות רבות כאלה, להיכנס לתפקידי מפתח בחברה ובכלכלה הישראלית.

אני מקווה שהפעולות שאנחנו עושים כאן ובכל ימות השנה, יקדמו את היעד הזה שהוא טוב לא רק לנשים בישראל, אלא הוא טוב לכל אזרחי ישראל."

***

ב. שר הביטחון, משה יעלון, סקר בפני הממשלה את השתלשלות האירועים בקשר לתפיסת האנייה עם הנשק האיראני (ביום רביעי, 5.3.2014), החל מהאיתור המודיעיני על משלוח הנשק שהיה מיועד לרצועת עזה ועד להשתלטות על הספינה והבאתה לנמל אילת.

ראש הממשלה מעלה על נס את פעולות גורמי המודיעין ופעולות חיל הים בביצוע ההשתלטות על הספינה.

***

ג. הממשלה החליטה בהתאם לסעיף 3(ב) לחוק הרשות לקידום מעמד האישה, התשנ"ח-1998 ולהחלטות ממשלה מס’ 4062 מיום 7.9.2008 ומס’ 4470 מיום 8.2.2009, להאריך תקופת כהונתה של מנהלת הרשות לקידום מעמד האישה, ורד סויד, לתקופה נוספת של שנתיים, שתחילתן ביום 1.2.2014.

ד. הממשלה ציינה היום את "יום האישה הבינלאומי". גב’ ורד סויד, מנהלת הרשות לקידום מעמד האישה, הציגה בפני הממשלה, באמצעות מצגת, את נושא קידומן של הנשים במגזר הציבורי. בסקירתה התייחסה גב’ סויד, בין השאר, לנושאים הבאים: שיעור הייצוג של נשים בכנסת, ייצוגן בדירקטוריונים של חברות ממשלתיות, מספר הנשים העומדות בראשות משרדים ממשלתיים, מספר הנשים בוועדות ציבוריות, חלקן של הנשים במישור האקדמי (סטודנטיות וחברות סגל).

כן התייחסה מנהלת הרשות לפערי השכר בין גברים לנשים במגזר הציבורי, להשתתפותן של נשים במוסדות השלטון המקומי ולפעולות שנוקטת הרשות לקידום מעמד האישה במישורים שונים בשיתוף עם משרדי ממשלה שונים וגורמים ציבוריים לרבות מיזמים בתחום קידומן של נשים ממגזר המיעוטים.

המצגת באתר רוה"מ.

השרה לימור לבנת, יו"ר ועדת השרים לעניין קידום מעמדן של נשים בישראל הציגה ממצאים עיקריים המופיעים בדו"ח מבקר המדינה שפורסם לאחרונה לקראת יום האישה הבינלאומי – ממצאים המורים על הצורך בקידומן של הנשים בכל המישורים הציבוריים, וכן על העדר איזון באיוש תפקידים בכירים על ידי נשים במגזר הציבורי. השרה לבנת התייחסה בסקירתה גם לצורך ליישם חוקים והנחיות שנקבעו על ידי בג"צ בכל הקשור לקידומן של נשים.

בסוף סקירתה התייחסה השרה לימור לבנת לנושא המרכזי לשנת העצמאות ה-66 שעליו החליטה ועדת השרים לענייני סמלים וטקסים אשר בראשותה – נושא שכותרתו – "זמן נשים – הישגים ואתגרים".

השרה לבנת הוסיפה גם כי היא באה בדברים עם שר החינוך במגמה לשלב נושא זה בתכניות הלימודים. כן ביקשה השרה לבנת מחברי הממשלה לקדם, כל אחד בתחומו, את סוגיית קידומן של הנשים.

***

ה. שר התקשורת, גלעד ארדן, ומנכ"ל משרדו, אבי ברגר, סקרו בפני הממשלה את פעולות משרד התקשורת.

בסקירה עלו, בין השאר, הנושאים הבאים: פעולות משרד התקשורת בתחומים שעליהם הוא מופקד (טלקום, שידורים וחברת הדואר), הוצגו יעדי המשרד בתחומים של קידמה טכנולוגית, רווחת הצרכן, פתיחת שוק התקשורת לתחרות, שדרוג האינטרנט, שדרוג שירותי הטלפון הסלולרי וביצוע רפורמה בשירותי הדואר.

בסקירה הוצגו גם נתונים מספריים על הוצאות הצרכנים בתחום התקשורת והצורך ביצירת תחרות להוזלת מחירים ותעריפים.

בסיום הסקירה התייחס שר התקשורת לדוח "ועדת לנדס" שעניינו רפורמה ברשות השידור. השר ארדן התייחס גם להכנות ליישום ההמלצות לרבות פעולות בתחום החקיקה.

תמונת הכנסת באדיבות google street view.

 
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים (5 הצבעות, ציון ממוצע: 4.60 מ- 5)

אין תגובות

פרסם תגובה

MyTama38

מדור חוק ומשפט

מדור חוק ומשפט

Funzing-W

ידידים - סיוע בדרכים

תגובות אחרונות