דו"ח חדש שהוגש לבג"ץ חושף: אחד מכל תשעה תינוקות בעיר תל אביב הם ילדי מהגרים

דו"ח חדש שהוגש לבג"ץ חושף: אחד מכל תשעה תינוקות בעיר תל אביב הם ילדי מהגרים

93% מהתינוקות המטופלים בסניף טיפת חלב בתחנה המרכזית בתל אביב הם ילדי מהגרי עבודה ומסתננים. הדו"ח חושף עוד כי 93% ממשפחות המהגרים מטופלות בארבע שכונות דרום תל אביב ורק 7% בשאר שכונות העיר. יונתן יעקובוביץ’, ראש מערך ההסברה במרכז למדיניות הגירה ישראלית:" העדר המדיניות ואי אכיפת החוק של ממשלות ישראל במשך שנים יצרו שינויים מרחיקי לכת בדמוגרפיה של העיר תל אביב."

הדו"ח החדש שנכתב על ידי האגף לבריאות הציבור בעיריית תל אביב, הוגש לבג"ץ במסגרת כתב תשובה של המרכז למדיניות הגירה ישראלית לעתירתם של ארגונים לא ממשלתיים לביטול החוק למניעת הסתננות החדש. הדו"ח חושף כי נכון לינואר 2014, 11 אחוז מסך כל התינוקות ו-9 אחוז מכל הילדים המטופלים במרכזי טיפות החלב בעיר תל אביב הם ילדים  של מהגרי עבודה ומסתננים. הדו"ח מראה על עלייה במספר ילדי המהגרים משנת 2006 וכן עלייה חדה במספר המשפחות מקרב אוכלוסיית המסתננים המטופלות במרכזי טיפות החלב, החל מסוף שנת 2007. 71 אחוז מילדי הזרים נולדו למשפחות ממוצא סודני ואריתראי,  ו 18  אחוז נולדו למשפחות ממוצא פיליפיני. סל הכול מטופלים בסניפי טיפות החלב בעיר 3,341 ילדים של משפחות מהגרים ומסתננים.

לדוח המלא של הנתונים – לחצו כאן.

הדו"ח מתאר גם את השינויים הדמוגרפיים  שעברו על שכונות דרום תל אביב. מהנתונים עולה כי 93 אחוז מהתינוקות המטופלים בטיפת החלב בתחנה המרכזית בתל אביב הם ילדי מהגרי עבודה ומסתננים.  כמו כן, 47 אחוז מהתינוקות בסניף שכונת הארגזים המטפל גם באוכלוסיית שכונת התקווה, וכ- 25 אחוז מהתינוקות בסניף יד אליהו הם ילדי מהגרים. מהנתונים עולה עוד כי מרביתה המכריע של האוכלוסייה הזרה מתרכזת בדרום העיר, כאשר בסך הכול, 93 אחוז משפחות המהגרים מטופלות בארבע שכונות בדרום תל אביב ורק 7 אחוז מטופלות בשאר שכונות העיר.

יונתן יעקובוביץ ראש מערך ההסברה במרכז למדיניות הגירה ישראלית: "העדר המדיניות ואי אכיפת החוק של ממשלות ישראל במשך שנים יצרו שינויים מרחיקי לכת בדמוגרפיה של העיר תל אביב. על כל הגורמים בממשלה להתפכח במהירות וליישם מדיניות הגירה שתהיה אנושית מצד אחד, אך תשמור ללא פשרות על האינטרסים של מדינת ישראל, לפני שיהיה מאוחר מדי."

 
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים (12 הצבעות, ציון ממוצע: 4.25 מ- 5)
הוסף תגובה

תגובות (5)

 1. דוד ש. 19/03/2014 להגיב
  אנחנו תושבי המדינה ובמיוחד דרום תל אביב חיים בחלום בלהות ממצב המסתננים שהממשלה כפתה עלינו. מי אתם שם בממשלה ומה חשוב לכם ? ארגוני הסיוע למסתננים ואלה התומכים בהם באירופה או אנחנו אזרחיי ישראל? המסתננים והקטולים מרוסיה שפתאום מגלים סימניי אהבה לעם ישראל לא רצויים כאן והיגיע הזמן שהממשלה תעבור לצעד אחד בלבד ולגרש את אלה שלא כלולים בזכות השיבה .
 2. בר 20/03/2014 להגיב
  "מדינת -החלמאים -בע"מ! " גלורי הללויה קדימה "לבייבי -ויזה " הידעתם ?שהפולשים הללו מתוקצבים ע"י אגפים / עמותות / שונות ומשונות וכל זאת על חשבונכם..... אנו במנהרת הזמן עשר שנים קדימה ,הידעתם ? שכל ילד שני בדרום ת"א ובכלל הוא של / מסתנן / שב"ח / ....... בוקר טוב עכשיו התעוררתם ?!?!
 3. חנה 21/03/2014 להגיב
  71 אחוז מילדי הזרים נולדו למשפחות ממוצא סודני ואריתראי ---- כך על פי הדו"ח. וזאת כאשר הנשים מהוות כ 20 אחוז מכלל המסתננים. צאו וחשבו מה עלול לקרות אם חלום הבלהות שלנו - שהוא משאת נפשם של ארגוני הסיוע, הזכויות ובאי כוחם בכנסת - יתגשם: מתן מעמד קבע למסתננים, שפירושו איחוד משפחות ומימוש "הזכות לחיי משפחה"...
 4. חיים מנור 01/04/2014 להגיב
  לא תעיפו אותם יעיפו אותכם לימדו מכפר מנדא אנא ראו את הסרטון באנגלית של overcroweded britian youtube ותגלו מה יהיה בישראל בעוד שנה שנתיים כאשר מספר המוסלמים האפרקאניים ימעוך את העם ויקבל זכויות ויחיה על חשבוניכם
 5. בר 02/04/2014 להגיב
  ציטוט מחיים מנור :--"לא תעיפו" --"יעיפו אתכם " --"תגלו" - "לימדו"--כאילו שיש אנחנו ואתם.......אינכם מבינים שהבעיה היא כלל ארצית?! עם התעוזה שלהם וילודת "הבייבי -ויזה " שלהם - כולכם כאחד לאחד...תושבי ישראל היקרים והשאננים תרגישו ... -ועוד איך תרגישו ....את נחת זרועם ומזגם של אותם הפולשים מאפריקה !!!!! תתעוררו!!!!!!!!!!!!!

פרסם תגובה

ידידים - סיוע בדרכים

מדור חוק ומשפט

מדור חוק ומשפט

ידידים - סיוע בדרכים

הלנה אור - עיצוב גרפי , helenaor-art

תגובות אחרונות