גם השנה חוגגים עצמאות באתרי המורשת

גם השנה חוגגים עצמאות באתרי המורשת

חוגגים עצמאות 66 באתרי המורשת. השרה לבנת: "אני שמחה שפתיחת אתרי המורשת ביום העצמאות הופכת למסורת"

לרגל יום העצמאות ה – 66 של מדינת ישראל משרד התרבות והספורט והמועצה לשימור אתרים פותחים לציבור הרחב  66 אתרי מורשת ברחבי הארץ- ללא תשלום!

שרת התרבות והספורט לימור לבנת: אני שמחה ומברכת על ההזדמנות להעלות לסדר היום הציבורי את אתרי המורשת בישראל ולו לשעה קלה. דומה כי אתגרי התקופה משכיחים מאיתנו לפרקים את הקשר המיוחד והאמיץ שלנו עם ארץ ישראל וספור הקמת המדינה. אתרי המורשת מאפשרים לחברה הישראלית לערוך הכרות מחודשת עם עצמה – הכרות ממקום רגשי, אינטימי וחוויתי".
 
בין אתרי המורשת שיפתחו: מחנה המעפילים בעתלית, חצר תל חי, חצר כנרת, חומה ומגדל בחניתה, מוזיאון אסירי המחתרות בעכו, יד לשריון בלטרון, בית חנה סנש, מוזיאוני האצ"ל, הלח"י וההגנה בתל אביב, מוזיאון ז’בוטינסקי, גבעת התחמושת, מצודת יואב, מרכז מורשת מנחם בגין ומוזיאון מגדל דוד בירושלים ועוד.
 

עמרי שלמון, מנכ"ל המועצה לשימור אתרי מורשת:

"בשנים האחרונות יותר ויותר פרטים ומשפחות מחפשים אחר דרך ליצור קשר אישי עם ספור התפתחות היישוב היהודי בארץ והווצרותה של מדינת ישראל. זו השנה הרביעית ברציפות שאנו פותחים את אתרי המורשת חינם לציבור הרחב ברחבי הארץ וכמדי שנה אני שמח שיותר ויותר חלקים מהחברה הישראלית רואים באתרי המורשת אפשרות לבילוי אטרקטיבי, חוויתי ומיוחד מה שממחיש כי אתרי המורשת הם חלק מנשמתה של החברה הישראלית".

לאור הצלחת הפרויקט בשנים האחרונות בהן פקדו את אתרי המורשת בכל יום עצמאות עשרות אלפי אזרחים, החליט משרד התרבות והספורט בשיתוף המועצה לשימור אתרים לפתוח זו השנה הרביעית ברציפות 66 אתרים ברחבי הארץ.

כמדי שנה, גם השנה מתוכננים באתרים פעילויות חווייתיות וייחודיות לרגל יום העצמאות ה-66 למדינה. הפעילויות יכללו בין השאר: סיורים, תצוגות מולטימדיה מרהיבות, מופעי חלוצים, שחקנים, תערוכות חדשות והפעלות לכל בני המשפחה. כמו כן, תתקיים באתרים פעילות מיוחדת והפעלות לילדים ולבני נוער סביב סיפורי המורשת והגבורה של המדינה.

פתיחת אתרי המורשת ביום העצמאות הינה חלק מתוכנית רב שנתית של משרד התרבות והספורט והמועצה לשימור אתרים המיועדת לטפח, להעצים ולעודד את הפעילות באתרי המורשת. התכנית כוללת, בין היתר, קיום אירועי תרבות באתרי מורשת, תיעוד העשייה התרבותית באתרים, ריענון התצוגות ופעולות שימוש, כגון, מחשוב אוספי המוזיאונים ועוד.

 
להבטחת המקום מומלץ להירשם מראש, ישירות באתרים עצמם.
רשימת האתרים המלאה וכל המידע מפורסמים באתר המועצה לשימור אתרי מורשת www.shimur.org.il, ובאתר משרד התרבות והספורט www.mcs.gov.il
 
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים (3 הצבעות, ציון ממוצע: 5.00 מ- 5)

אין תגובות

פרסם תגובה

הלנה אור - עיצוב גרפי , helenaor-art

מדור חוק ומשפט

מדור חוק ומשפט

Funzing-I

הלנה אור - עיצוב גרפי , helenaor-art

תגובות אחרונות