זיכרון השואה לנצח נצחים – תערוכה

זיכרון השואה לנצח נצחים – תערוכה

תערוכה קבוצתית בציור, בצילום ובמעשה טלאים

זיכרון השואה הוא מהאירועים המכוננים של העם היהודי ושל מדינת ישראל. פליטי השואה וניצוליה היו ממקימי המדינה שבדרך, ויחד עם תושבי הארץ והעולים הרבים שהגיעו מאז מלחמת הקוממיות, בנו אותה ונלחמו על אדמתה. זיכרון השואה מהדהד באין ספור החלטות ומהלכים לאומים ואישיים, שעיצבו את פני המדינה והעם.

הצייר משה קופרמן, שהיה עצמו ניצול שואה אמר: "התמונה נוצרת בהווה מסוים, אלא שהדור לעולם אינו משוחרר ממטען העבר. תהליך זה מכניס את מימד הזמן אל תוך הציור, וכך גם את ההיבט הארכיאולוגי שקשור בזיכרון. מה יכול להיות יותר משמעותי מהתכתבות עם הזיכרונות?"…לדבריו, הציור משמש תיעוד ממשי וחי לעובדות…. "זוהי בנייה על הריסות שצצות בכל פעם מחדש".

אמנות, בכל תחומי היצירה, בונה מחדש מרקם זיכרון ייחודי, ובכך מדגישה את חלקם של האמנים במאמץ לא לשכוח. הם מעצימים בתרומתם את שמירת זיכרון השואה לנצח נצחים.

קטי קולומבייסקי

האמנים המשתתפים:

אדיבה אור,   אילנה שודרון- מינקוב,   גדעון סער,   גילה אלישר סטוקליסקי,  דובי קדמון,   דוד בן חיים,   דורית וסרשטרום,   דינה גוטליב,   דניאלה אמנט,  דר’ פולי ליברמן,  הילה זיו+טל זיו,  חיים לוי,   טטיאנה סדוב,  יואל הראל,    יונה בן אהרון,  יעקב דדוש,  לאה הרפז,  ירוחם מזן,  לריסה קופרשטיין,           מרטין קיזלשטיין,  סלומון לבייב,  קטי קולומבייסקי,  רחל זיו,    שושי רימר,  שלום קלנר,  שרית גורה,   תיכון עירוני א’, תל אביב.

חיים לוי

פתיחה , יום רביעי, 30.4.2014 בשעה 19:30 

באשכול פיס למדעים ואמנויות

תיכון עירוני א’,  תל אביב

רח’ ליאונרדו דה וינצ’י 1, פינת רח’ הארבעה, תל אביב 

במעמד: שגריר גרמניה בישראל

יישא דברים: מר אריה ברנע יו"ר אירגון "עמך"

המרכז לתמיכה נפשית וחברתית בניצולי השואה ובדור השני 

אוצרת : רחל זיו

אירוע התערוכה בפייסבוק: https://www.facebook.com/events/607181779352759/?fref=ts

תמונת נושא: דניאלה אמנט

 
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים (4 הצבעות, ציון ממוצע: 4.50 מ- 5)

אין תגובות

פרסם תגובה

הלנה אור - עיצוב גרפי , helenaor-art

מדור חוק ומשפט

מדור חוק ומשפט

ידידים - סיוע בדרכים

Funzing-P

תגובות אחרונות