פעילי שפירא מזמינים: פיקניק שכנים ושיתוף ציבור

פעילי שפירא מזמינים: פיקניק שכנים ושיתוף ציבור

לפי דרישת פעילי שכונת שפירא, העירייה צפוייה לשפץ בקרוב את גינת דה-מודינה ואת המעבר לתחנה המרכזית. תושבי השכונה מוזמנים לפיקניק בגינה בשבת, ה-24/5, ולשיתוף ציבור ביום ראשון ה-25/5

לאחר שנה שלמה של לחצים מצד פעילי שכונת שפירא, בקרוב זה קורה: עיריית ת"א-יפו נמצאת כרגע בעיצומו של מהלך לתכנון מחדש של גינת דה-מודינה (הגינה הגדולה מול בי"ס שורשים), ושל מעבר הולכי הרגל מרחוב התיבונים לעבר התחנה המרכזית החדשה (מאחורי אולם הספורט החדש). השיפוץ אמור לצאת לפועל כבר בחודשים הקרובים, ושיתוף ציבור סופי בנוגע לתכנון הגינה יתקיים ביום ראשון הבא, ה-25/5, בשעה 17:30 בבי"ס שורשים.

פעילי שכונת שפירא, שכאמור דוחפים את נושא הגינה כבר שנה שלמה, הכריזו על פיקניק שכנים בגינה יום לפני שיתוף הציבור, ביום שבת ה-24/5 בשעה 10:00 בבוקר. הפיקניק יתקיים תחת הכותרת "התושבים הוותיקים מקבלים את פניהם של הדיירים החדשים בשפירא" – לאור העובדה שהחל האיכלוס בפרויקט "גני שפירא" הצמוד לגינה.

הדרישה לתכנון מחדש של הגינה עלתה לאחר שלפני כשנה הורידה העירייה מתקני מתח ומקביליות, על מנת לפנות מקום למתחם נוסף של מתקני כושר, המתחם הרביעי במספר בשכונת שפירא – והשני בתוך גינת דה-מודינה עצמה. הוספת מתקני הכושר גרמה לכך שבגינה יהיו יותר מתקנים למבוגרים מאשר לילדים, ועוררה זעם רב בשכונה. במקום מתקני הכושר, שמושכים חבורות של גברים זרים עד השעות הקטנות של הלילה, הפעילים דרשו להקים מתחמי פעילות לילדים בקבוצות גיל שונות. דרישות נוספות היו להגביר את התאורה, ולמצוא פתרון יצירתי לאזור המקלט הציבורי – שכיום משמש בתור משתנה ציבורית.

ביחד עם התכנון והשיפוץ של הגינה, עיריית ת"א-יפו אמורה לשפץ גם את מעבר הולכי הרגל לכיוון התחנה המרכזית החדשה – לאחר שפעילי השכונה הבהירו לבכירי העירייה כי מדובר מבחינתם בכניסה הראשית לשכונה, עבור הולכי הרגל ומשתמשי התחבורה הציבורית. במקום מעבר חולי ובלתי מסודר, אמור להיסלל מדרחוב מואר וירוק, עד לרחוב סלמה.

גם אתם גרים בשכונת שפירא? בואו בשבת לפיקניק שכנים, ובראשון הבא לשיתוף ציבור שיתקיים בתוך בי"ס שורשים.

לאירוע בפייסבוק בנוגע לשיתוף-ציבור ביום ראשון ה-25/5:

https://www.facebook.com/events/1449641221947842/

לאירוע בפייסבוק בנוגע לפיקניק שכנים ביום שבת ה-24/5:

https://www.facebook.com/events/1447200885526043/

 
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים (5 הצבעות, ציון ממוצע: 4.40 מ- 5)

אין תגובות

פרסם תגובה

rightama

מדור חוק ומשפט

מדור חוק ומשפט

Funzing-P

הלנה אור - עיצוב גרפי , helenaor-art

תגובות אחרונות