הודעת מזכיר הממשלה בתום ישיבת ממשלה מיום 24 באוגוסט 2014

הודעת מזכיר הממשלה בתום ישיבת ממשלה מיום 24 באוגוסט 2014

בפתח הישיבה אמר ראש הממשלה:

"בוקר טוב לכם. אני מבקש תחילה למסור תנחומים למשפחתו של הילד דניאל טרגרמן. אמו, גילה, תיארה את בנה הבכור כילד יפה, חכם ורגיש. כמוכם, ראיתי את התמונות של דניאל, דניאל הקטן, בן 4 וחצי, וניבט מראה של ילד תם, מתוק, ילד שנרצח מירי של מחבלי חמאס שפלים.

החמאס משלם ועוד ישלם מחירים כבדים על הפשעים הללו שהוא מבצע. אני קורא לתושבי עזה להתפנות לאלתר מכל מתחם שהחמאס מבצע ממנו פעילות טרור. כל מקום כזה הוא מטרה עבורנו. הוכחנו בימים האחרונים שאין, וגם לא תהיה, שום חסינות למי שיורה על אזרחי ישראל. הדבר הזה נכון לגבי כל הגזרות, לגבי כל הגבולות. אנחנו נחושים להשלים את המשימה. יש לנו סבלנות, ויש לנו אורך רוח. מבצע צוק איתן יימשך עד שיושגו יעדיו. אמרתי מיומו הראשון של המבצע שזה יכול לקחת זמן, ואנחנו ערוכים לכך שהמערכה תימשך גם אחרי מועד פתיחתה של שנת הלימודים.

אני מבקש לומר כמה מלים לתושבי עוטף עזה, היישובים, הקיבוצים. אני מעריך את העמידה שלכם, אני מעריך את הסבל שלכם ואני שותף לכאב שלכם. אנחנו נעשה הכל כדי לעזור לכם לעבור את הימים הקשים הללו.

בישיבה הבאה של הממשלה אנחנו נאשר חבילה יוצאת דופן של סיוע ליישובים שלכם. אנחנו אתכם ואנחנו נישאר אתכם עד שיושג השקט, וגם אחרי כן.

יצאנו למבצע צוק איתן כדי להשיב לכם ולכל אזרחי ישראל את השקט והביטחון, ולא נסיים את המשימה, לא נסיים את המבצע, עד שהמטרה הזאת תושג. ככל שנהיה יותר נחושים, ככל שנגלה יותר אורך רוח, כך יבינו אויבינו שהם לא יצליחו להתיש אותנו. מול ההתשה שלהם, הם מקבלים הכתשה. אני חושב שכל מי שמסתכל בימים האחרונים, רואה את משמעות המושג הזה. צה"ל ממשיך להנחית ולהעצים את המכות הקשות על החמאס וארגוני הטרור ברצועת עזה, ויוסיף לעשות זאת עד שתושג המטרה.

במאבק הזה אנחנו בחזית רחבה. מדינות רבות באזור ובמערב מתחילות להבין שזוהי חזית אחת, כי החמאס זה דאעש, ודאעש זה החמאס. הם פשוט פועלים באותה דרך. הם ענפים של אותו עץ מורעל. אלה הן שתי תנועות טרור אסלאמיות קיצוניות שחוטפות ורוצחות חפים מפשע, שמוציאות להורג את האנשים שלהן, שאינן בוחלות בשום אמצעי, כולל רצח מכוון של ילדים. הנה, בימים האחרונים שמענו מדוברי החמאס שהם מודים במה שאנחנו אמרנו כל הזמן, שהם אלה שרצחו את אייל, גלעד ונפתלי. שתי תנועות שעושות בעצם מאמץ לכונן שלטון אסלאמי, ח’ליפויות, ללא זכויות אדם, על שטחים נרחבים, תוך ביצוע מעשי טבח במיעוטים, תוך אי כיבוד זכויות אדם של אף אחד: לא של נשים, לא של גברים, לא של ילדים ולא של נוצרים. בכל יום שעובר, העולם מבין יותר ויותר שהחמאס פועל כמו דאעש, ודאעש פועל כמו החמאס. מדינת ישראל תמשיך לעמוד לצד העולם התרבותי במלחמתו באסלאם הקיצוני והאלים. תודה רבה."

שר הביטחון אמר:

"משפחת טרגרמן מנחל עוז, להורים גילה ודורון, לאחים יובל ואורי ולשאר בני המשפחה – האובדן הוא קשה מנשוא, והתמונות בהן דניאל רוקד ומשחק כמו ילד בגילו פשוט קורעות את הלב.
פצצת המרגמה שהרגה את דניאל, ורקטה נוספת שפצעה באורח קשה את נתנאל ממן בצומת גן יבנה, הן ניסיון של חמאס לגרור את ישראל למלחמת התשה. זו ההזדמנות לאחל לנתנאל החלמה מהירה.

אם ראשי חמאס חושבים שיתישו אותנו, או סבורים שאנו מציבים לעצמנו לוח זמנים כזה או אחר, הם טועים. איננו ממהרים לשום מקום, יש לנו סבלנות, יש לנו אורך נשימה. מבצע "צוק איתן" ייעצר רק כשיהיה שקט מוחלט בדרום הארץ, ורקטות ופצצות מרגמה לא ישוגרו יותר לעבר ישראל. עד אז נמשיך בכתישה הקשה של חמאס ותשתיותיו, בשלב זה מהאוויר. איננו מתכוונים לעצור רק בכך, ובאמתחתנו מגוון אפשרויות להמשך פגיעה בחמאס, גם בדרכים אחרות.

שירות הביטחון הכללי וצה"ל סיכלו בימים האחרונים מחבלים רבים, בהם בכירי הזרוע הצבאית של חמאס. אנו מנצלים כל הזדמנות מודיעינית ומבצעית כדי לפגוע במחבלים ובמפקדיהם, גם כשהם שוהים בדירות מסתור ומקיפים את עצמם בנשים ובילדים. אנחנו יודעים להגיע אליהם, ולהניח עליהם את ידינו. לא נחוס על איש מהם.

חשוב לומר זאת. אנו נמצאים בעיצומה של מערכה ארוכה ומורכבת, מול אויב חסר מעצורים. אני מבקש מאזרחי ישראל לא לשגות באשליות. הפגיעה בחמאס היא קשה מאוד, חסרת תקדים בהיקפה, אך המערכה הזו מצריכה גם סבלנות ואורך רוח. היא מצריכה גם יושר והגינות כלפיכם, תושבי הדרום, וכלל אזרחי ישראל, בבואנו להציג בפניכם את תמונת המציאות של המערכה, שהיא מורכבת ואינה מייצרת פתרונות קסם, אלא מחייבת נחישות, כושר עמידה, אחריות ושיקול דעת. כך מנוהלת המערכה הזו, וכך היא תנוהל גם בהמשך, בהובלת ראש הממשלה. אנו מודעים למשמעות המשימה, ופועלים רק על-פי שיקול אחד ויחיד: טובתה של מדינת ישראל, וטובתם של אזרחי ישראל.

אתמול ביקרתי בעוטף עזה, נפגשתי עם ראשי המועצות ועם תושבים. הם מייצגים בעיניי את כל הטוב והנאצל שיש בארץ הזו. ישיבתם שם היא תמצית הציונות. תחושותיהם הקשות מוצדקות. אנו כממשלה שלחנו אותם לשם כדי לבנות ולהתפתח, ואנו כממשלה מחויבים לסייע להם בתקופה קשה זו וגם לאחר שתסתיים, ולא פחות מכך, מחויבים להשיב לחייהם את השקט והביטחון.
אנו נחושים לשים קץ לירי הבלתי פוסק הזה, שמכונה בטעות טפטוף, ומכוון לנחל עוז ולכיסופים, לכרם שלום ולנתיב העשרה, ליד מרדכי ולעלומים ולשאר היישובים. לא מדובר בטפטוף אלא בניסיונות רצח יומיומיים, ואנו מגיבים בהתאם מהאוויר, מהים ומהיבשה, במלוא העוצמה, בכל עת ובכל מקום. פגיעות קשות מאוד, מדויקות בעוצמתן.

בהזדמנות זו, אני מבקש לחזק את הרמטכ"ל, רא"ל בני גנץ, את מפקדי צה"ל וחייליו. העבודה שהם עושים היא מצוינת. הם עסוקים רק בדבר אחד, והוא השבת השקט והביטחון לישראל. בעת הזו עלינו לחבק את הלוחמים והמפקדים, זוטרים ובכירים, שמסכנים את חייהם עבור כולנו.

תודה."

ראש הממשלה, שר הביטחון, הרמטכ"ל מתאם הפעולות בשטחים ורח"ט מחקר באמ"ן סקרו בפני הממשלה את האירועים האחרונים בקשר למבצע "צוק איתן".

נשאלו שאלות, הוערו הערות והתקיים דיון.

בתום הדיון הנחה ראש הממשלה כדלקמן:

- להכין תכנית עם הנחיות ברורות לגבי פתיחת שנת הלימודים התשע"ה בדרום הארץ.

- להכין תכנית לסיוע מיידי ליישובי עוטף עזה במגמה להביאה בהקדם האפשרי לאישור הממשלה.

שתי התכניות יוכנו עד יום רביעי הקרוב.

 
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים (3 הצבעות, ציון ממוצע: 4.67 מ- 5)

אין תגובות

פרסם תגובה

Funzing-I

מדור חוק ומשפט

מדור חוק ומשפט

Funzing-F1

Funzing-F1

תגובות אחרונות