"בוקפייס" בנמל יפו – תערוכה המטפלת בהשלכות החיוביות והשליליות של הרשתות החברתיות

"בוקפייס" בנמל יפו – תערוכה המטפלת בהשלכות החיוביות והשליליות של הרשתות החברתיות

תערוכת מחווה לפייסבוק במלאת 10 שנים להיווסדה של הרשת החברתית – החיים מאחורי תמונת הפרופיל וכמובן מטפלת התערוכה באספקטים השונים של הרשתות החברתיות

התערוכה,המתקיימת בנמל יפו, בהאנגר 2, נהגתה במלאת 10 שנים לייסוד הרשת החברתית הגדולה בעולם.

התערוכה מציגה סיפור דיוקן מזוויות הסתכלות שונות של האמנים היוצרים. צורך להציג חזות של העצמי הפנימי והחיצוני. הרבה מאוד מידע נחשף לצופה מהתבוננות בדיוקן ברשת החברתית, תרבות חיים שלמה, המביאה את ההיסטוריה האישית, המקומית או העולמית.

תערוכה ייחודית זו, המוצבת למשך חודש ימים מציגים  אמנים מקשת האמנות בישראל היוצרים דיוקנאות בציור, צילום טלאים ובפיסול. האמנים מתארים את חייהם וחיי אחרים באמצעות תווי הפנים.

ה- FACEBOOK הוא מהות חיינו בימים אלה, הפנים מדברות אלינו, באמצעות הפנים אנו מביעים שמחה, תוגה, עלבון וכעס. בפנים האנושיות טמון קסם הבריאה.

הדגש הוא על דיוקנאות המבטאים מגוון שאלות של דת, גזע ומגדר ומאפשרים לצופה לפתוח בדו־שיח, לצאת למסע של גילוי האחר בתוך העצמי.

איזו חשיבות יש לתצלום שלנו בפייסבוק?כשהוא דיוקן עצמי או של אדם אחר? האם ליופי יש חשיבות או יש עניין בדרך ההבעה? באילו חומרים משתמש האמן כדי להדגיש את הדיוקן אותו הוא יוצר?…

האם הדמות מביטה אל הצופה, האם יש דו שיח בין הצופה והדיוקן, האם רגשות וחוויות שעברו על אישיות הדיוקן נראות בדמותו החיצונית, מה סיפורה האמיתי של אישיות הדיוקן, אמנים רבים, לאורך ההיסטוריה, הביאו סיפורי חיים שלמים דרך דיוקנאות, בחירת האובייקט לפורטרט ברשת החברתית היא מעניינת בפני עצמה.

אל מה מתחבר הצופה ? מה הוא רוצה להנציח ? באיזו סיטואציה  נמצא, באיזו אווירה ? האם היצירה תיעשה ממודל חי, מצילום, מהשתקפות במראה? לוסיאן פרויד  נכדו של המומחה לתורת הנפש, אחד מהציירים המוערכים  העכשויים של דיוקנאות, יהודי אנגלי שנפטר בשנת 2013 אמר שהוא בונה מחדש את הדמות בה הוא מתבונן. עוד אמר: "אני מצייר אנשים… לא בגלל איך שהם, לא למרות איך שהם, אלא בגלל איך שהם במקרה".

יועץ אמנותי: אודי רוזנווין
הפקה: "אמני ישראל מתאגדים" שירי מאיר ומימון פאר
חסות לתערוכה : דפנה נבארו

פתיחה חגיגית: יום חמישי, 11.9.2014 בשעה 20:00

לאירוע התערוכה בפייסבוק – לחצו כאן.

נעילת התערוכה: 1.10.2014

שעות ביקור: בכל יום במהלך התערוכה בין השעות 12:00-22:00

קרני ליפשיץ

אבי בלאיש

 
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים (3 הצבעות, ציון ממוצע: 4.33 מ- 5)

אין תגובות

פרסם תגובה


ידידים - סיוע בדרכים

מדור חוק ומשפט

מדור חוק ומשפט

rightama

Funzing-F

תגובות אחרונות