הודעת מזכיר הממשלה בתום ישיבת ממשלה מיום 23 בספטמבר 2014

הודעת מזכיר הממשלה בתום ישיבת ממשלה מיום 23 בספטמבר 2014

בפתח הישיבה אמר ראש הממשלה:

"שוחחתי לפני זמן קצר עם הוריהם של נפתלי, גיל-עד ואייל. אמרתי להם בפרוס השנה החדשה ששום דבר לא יקהה את כאבם ושום דבר לא יחזיר את הנערים היקרים, המקסימים הללו. אבל אמרתי להם שיש גם חשבון של צדק. אמרתי להם שביצענו את המשימה שהתחייבנו לבצע בפניהם ובפני עם ישראל כולו. כשמצאנו את הגופות של נפתלי, גיל-עד ואייל, אמרתי שמי שביצע את החטיפה והרצח של הנערים שלנו – דמו בראשו. הוספתי: "לא נשקוט ולא נרפה עד שנגיע לאחרון שבהם ואין זה משנה היכן ינסו להסתתר", ואמרתי: "זוהי המשימה הראשונה שלנו והיא תבוצע". הבוקר היא בוצעה. אמרנו מהרגע הראשון שהחמאס אחראי לחטיפה ולרצח ועם הצטברות ההוכחות שהבאנו חמאס הודה שהוא עומד גם מאחורי הפיגוע הזה.

אני מבקש לשבח את העבודה המודיעינית המעולה של השב"כ. אני מבקש לשבח את השב"כ, לוחמי הימ"מ וצה"ל. בשם אזרחי ישראל אני מצדיע לכם על הפעולה המדויקת והחשובה.

אנחנו נמשיך להכות בטרור בכל מקום. אמרתי ליד חברון, עיר האבות, ימים אחר הרצח, שנרדוף אויב ונשיגם ולא נשוב עד כלותם. והיום בבוקר, יד הצדק של ישראל, היד הארוכה והקרובה השיגם.
הממשלה תדון היום בהצעה להשקיע 2 מיליארד ₪ נוספים ביישובי הדרום. התכנית כוללת הקמת בית חולים נוסף בבאר-שבע, סלילת כבישים, סיוע לעסקים קטנים ובינוניים, פיתוח מיזמי תיירות בדרום וגם בכל הארץ בעקבות מבצע "צוק איתן". ההחלטות האלה מתווספות להחלטה שקיבלנו כאן שלשום, לתוספת של למעלה מ-1 מיליארד ₪ ליישובי עוטף עזה ושדרות.

אמרתי לראשי הרשויות, כשנפגשתי עימם אתמול במועצה האזורית אשכול, שאלה הן השקעות חסרות תקדים שמדינת ישראל עושה ולא בכדי. אנחנו עושים את זה במטרה כפולה, גם להשקיע ולהעמיק באחיזה שלנו בכל מקום בארץ, אבל גם כמסר לאלה שמבקשים לעקרנו. הם לעולם לא יצליחו בזה. אנחנו כולנו אחראים לכך.

אני מבקש לברך את אזרחי ישראל בשנה טובה ומאושרת. אני מבקש לברך גם את שרי הממשלה בשנה טובה ומאושרת. אנחנו עובדים יחד כדי להבטיח את עתידה של מדינת ישראל ועתידו של עם ישראל, ואני מאחל לכולנו שתהיה לנו שנה טובה, משגשגת, בטוחה ושקטה. שנה טובה".

להמשך סיכום הישיבה – לחצו כאן.

 
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים (3 הצבעות, ציון ממוצע: 4.67 מ- 5)

אין תגובות

פרסם תגובה


ידידים - סיוע בדרכים

מדור חוק ומשפט

מדור חוק ומשפט

Funzing-Fl

Funzing-W

תגובות אחרונות