"חניופן" מתקן חדש לחניית אופניים בתל אביב-יפו; אופניים חדשים בתל-אופן

"חניופן" מתקן חדש לחניית אופניים בתל אביב-יפו; אופניים חדשים בתל-אופן

עיריית תל אביב-יפו בשיתוף עם עמותת "מרחב" חשפו היום את החניופן, מתקן לחניית אופניים ראשון מסוגו בארץ * המתקן מאפשר חניית עשרה זוגות אופניים במקום מכונית אחת 

עיריית תל אביב-יפו חשפה השבוע (12/10) את החניופן, מתקן לחניית אופניים, ראשון מסוגו בארץ. המתקן, שגודלו כגודל מכונית אחת וימוקם על הכביש, מאפשר חניית עשרה זוגות אופניים במקום בו יכולה לחנות מכונית אחת.

בשלב ראשון יותקנו בתל אביב-יפו שישה מתקנים וייבחן אופן שילובם במרחב העירוני. המתקן הראשון הותקן ברחוב הארבעה, מול סינמטק תל אביב. מקומות נוספים שנבחרו להתקנת "חניופן": שדרות רוטשילד פינת רח’ הרצל, רח’ הרצל פינת פלורנטין, רח’ שינקין פינת אחד העם, רח’ שנקין פינת נפחא ורח’ דה-האז, ליד כיכר מילאנו. מתקנים מסוג זה קיימים בערים שונות ברחבי העולם, בהן לונדון, בוסטון, בואנוס-איירס, וינה, קופנהגן וסיאטל.

רון חולדאי, ראש עיריית תל אביב-יפו: "עיריית תל-אביב-יפו, חלוצת קידום האופניים בישראל, הציבה מטרה לעודד את השימוש באופניים ככלי תחבורה ירוק בעיר. בזכות השקעה חסרת תקדים בבניית תשתיות, בהסברה ובחינוך, עולה מספר הרוכבים בעיר בהתמדה. כיום, עשרות אלפי תושבים רוכבים בכל בוקר לעבודה, ללימודים ולפנאי. לטובת אותם רוכבים, סללנו ברחבי העיר תל-אביב-יפו כ-120 ק"מ  שבילי אופניים, הקמנו את מערך התל-אופן והצבנו למעלה מ-3,000 מתקני קשירה לאופניים. לכל התשתיות האלה, אנחנו מוסיפים היום את ה"חניופן". אנו מקווים שגם מתקן זה, המספק חנייה ל-10 זוגות אופניים, במקום למכונית אחת, יעודד תושבים נוספים לזנוח את הרכב הפרטי ולדווש."

מירב מורן, יוזמת ה"חניופן", מבקרת ערים וסגנית עורכת מוסף הנדל"ן ב"גלובס": ״כל אחד היה רוצה חנייה למכוניתו הפרטית מול כל בית קפה ומסעדה, אבל אם חפצים לחיות בעיר שבה המוני אנשים מבלים וחיים ביחד, הדרך היעילה יותר היא שיפור חנית אופניים. כולם מרוויחים מהחניופן: הולכי הרגל שמתפנה להם מדרכה ורוכבים שמקבלים חניה בטוחה ונוחה. גם נהגי מכוניות ירוויחו בסוף, כי ככל שיהיו יותר רוכבים ופחות נוהגים, יפחת הגודש ברחובות ותהיה גם פחות תחרות על חניות״. 

דרור גרשון, מנהל עמותת "מרחב": ״נפח התנועה הגובר באופניים מחייב יצירת מקום בחוצות העיר גם להם, בין הולכי הרגל והמכוניות. זה בדיוק מה שהחניופן מייצג. יש מתקנים כאלה במספר ערים בעולם אבל זה היפה מכולם״.

המתקן עוצב ע"י סטודיו טננבאום חזן של נעם טננבאום ואיציק חזן, אחד המשרדים הוותיקים והגדולים בישראל לעיצוב ופיתוח מוצרים. בין לקוחות הסטודיו נמנים מותגי-על בינלאומיים כמו קוקה-קולה ופרוקטר אנד גמבל, לצד חברות סטארט-אפ מבטיחות. ה"חניופן" עוצב כצללית של מכונית, על מנת להדגיש את המסר שמקום חניה אחד המוסב לטובת חניית אופניים, מאפשר לעשרה אנשים להחנות את אופניהם ומקל על התניידות ללא מכונית.

המתקן החדש

אופני תל אופן – הדור הבא * מערך תל אופן מתחדש באופניים מסוג חדש ונוח יותר

בימים הקרובים יצטרפו אל אופני תל אופן המוכרים אופניים מדגם חדש. מערך תל אופן יורכב מעתה משני סוגי האופנים זה לצד זה, ללא כל שינוי באופן ההשכרה וההחזרה. תחילה ישולבו 300 אופניים חדשים ובהמשך יוחלפו כל האופניים במערך לדגם החדש.

באופניים בוצעו מספר התאמות, לטובת חוויית רכיבה משופרת:

  • האופניים החדשים נמוכים יותר ומאפשרים גם למי שלא הגיע עד עתה לדוושות, לרכוב בנוחות – מנויי תל-אופן יוכלו לרכוב על האופניים החדשים באירוע סובב טורקי תל-אביב ביום רביעי הקרוב
  • הידיות הוחלפו לאחר ביצוע בדיקות מקיפות והותאמו באופן מיטבי לתנאי מזג האוויר בתל-אביב-יפו
  • הותקן פנס משוכלל עם מנורת לד וחיישן בעל שני מצבים- ידני או אוטומטי (באור יום כבוי, בחושך דולק)
  • הותקן פעמון גלילה עמיד ואפקטיבי
  • הרמה הוסרה. האופניים החדשים בעלי מראה מעוגל ואלגנטי
  • כנפי הגלגלים עשויים פלסטיק והם עמידים ואסתטיים

חווית רכיבה משופרת

מתחילת פרוייקט תל אופן נרשמו למעלה מ-7 מיליון השכרות של 1,600 זוגות אופניים בכ- 180 תחנות השכרה ונכון להיום המערך כולל כ-17,00 מנויים שנתיים.

פרויקט תל אופן מצטרף לשורה ארוכה של מהלכים בהם נוקטת העירייה לעידוד רכיבת אופניים בעיר ונטישת הרכב הפרטי, בניהם גם אירוע "סובב אופניים" המתקיים זו השנה החמישית.

 
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים (3 הצבעות, ציון ממוצע: 4.33 מ- 5)

אין תגובות

פרסם תגובה

ידידים - סיוע בדרכים

מדור חוק ומשפט

מדור חוק ומשפט

Funzing-W

מדור חוק ומשפט

תגובות אחרונות