ירוקים מבושה – 3:1 לתל אביב על מכבי חיפה

ירוקים מבושה – 3:1 לתל אביב על מכבי חיפה

הטוענת לכתר מחיפה התפרקה מול האלופה במפגש המרתק הערב למול בלומפילד גועש ומלא. טל בן חיים, זהבי ובן בסט (וואו איזה גול), כבשו לאלופה, כשמנגד ראיוס רק איזן לדקות מעטות בפנדל ירוק. בין לבין נותרה חיפה במהלך המשחק ב9 שחקנים בעקבות ספיגת 2 אדומים מוצדקים.

פאקו עלה הערב במערך ה-4-3-3 ללא חלוץ טבעי. זהבי תופקד בחוד כשבכנפיים בן חיים ומיכה, במרכז שלישיית הברזל אלברמן-ראדי ומיטרוביץ שהיה המצטיין, ובהגנה החוליה הרגילה של בן הרוש, טיבי, גרסיה וייני.

חיפה עלתה מנגד ב-4-4-2 והצליחה להגיע בדקות הפתיחה למספר מצבים מסוכנים מול המארחת.

הרחקתו של משומר בדקה ה-23 בעקבות הכשלה ברורה על בן חיים, שינתה את תמונת המצב. חיפה נלחצה לאחור והצהובים לחצו ודהרו קדימה, אך למרות זאת המחצית הראשונה הסתיימה בתיקו מאופס.

המחצית השניה כבר היתה אופרה אחרת. האלופה שלטה במשחק ללא עוררין. פאקו ערך חילופים התקפיים והמהלכים נשאו פרי.

בן חיים היה זה שפתח את החגיגה עם שער (ספק עצמי טאווטחה) בדקה ה-53, ראיוס עוד הספיק לאזן בפנדל בדקה ה-59, אך משם החגיגה הצהובה נמשכה עם שער יתרון של זהבי בנגיחה יפה לאחר הרמת זהב של מיטרוביץ בדקה ה-69 ובהמשך עם חותמת מדהימה בשער נפלא של בן בסט בדקה ה-81 מבעיטה חופשית לאחר הרחקתו של צוצליץ בצהוב שני על קו הרחבה הירוקה.

בדקות בהן חיפה הצליחה לשחק נראה כי אין בכוונתה לוותר בקלות על תואר האלופה של ליגת העל ובהחלט ניתן לראות קבוצה עם יכולות ופוטנציאל. מנגד מכבי נראתה כקבוצה ממושמעת שיודעת להניע כדור ולהחזיק כדור, אך עדיין לא מספיק תכלתית מול שער היריבה.

מהלך המשחק (ONE)

דקה 2: פתיחה קצבית למשחק. אדין צוצאליץ’ ביצע עבירה על ערן זהבי על סף הרחבה וספג את הכרטיס הצהוב. אל הכדור ניגש מספר 7 של הצהובים, אך הוא שלח את הבעיטה אל מחוץ למסגרת.

דקה 8: הזדמנות נהדרת למכבי חיפה. טאלב טוואטחה התנהל עם הכדור באגף שמאל ומסר כדור עומק שחתך את הרחבה של הירוקים ומצא את רובן ראיוס חופשי לבדו בצד ימין של הרחבה. לצערו הרב של הקשר הספרדי, במקום לעצור ולהכניע את חואן פאבלו מקרוב, הוא בעט בנגיעה לשמיים.

דקה 10: פתיחה אדירה למשחק בבלומפילד. ראיוס העלה כדור חופשי 40 מטרים אלכסונית משמאל, וויאם עמאשה ביצע תנועה נהדרת לחלק הקדמי של הרחבה ונגח כדור חזק, אבל רק לקורה.

דקה 14: מיצ’ל העלה כדור גובה מצד ימין, אלון תורג’מן ניצב לבדו במרכז הרחבה ונגח באין מפריע סנטימטרים ספורים אל מחוץ למסגרת.

דקה 21: שוב טוואטחה עשה שמות באגף שמאל, כשניער מעליו את שחקן ההגנה והגביה כדור מצוין לרחבה. תורג’מן הגיח בזמן ונגח לפינה השמאלית, חואן פאבלו השתטח בזמן וקלט.

דקה 22: הזדמנות נהדרת למכבי ת"א. ניקולה מיטרוביץ’ העלה כדור עומק מחצי מגרש, זהבי ביצע את התנועה הנהדרת שלו אל תוך הרחבה וברגל שמאל בעט בנגיעה כדור שהתגלגל סמוך לקורה הימנית.

דקה 24, מכבי חיפה ספגה כרטיס אדום: איזו דרמה בבלומפילד. שוב מיטרוביץ’ שלח כדור עומק נפלא לכיוון רחבת האורחים, כשטל בן חיים הקדים את אייל משומר ודהר לכיוון הרחבה. האחרון שלח את יד שמאל והכשיל את החלוץ ממש על סף הרחבה, גרינפלד לא התבלבל, שרק ושלף למגן את הכרטיס האדום.

דקה 26: זהבי ניגש לבעיטה החופשית, שחלפה מעל החומה ופספסה את המסגרת ממש במעט. מכבי ת"א הייתה קרובה לעלות ליתרון.

דקה 36: ראיוס השתלט על הכדור בצד ימין של הרחבה וממצב קורץ בעט כדור חלש ושטוח לידיו חואן פאבלו. הזדמנות טובה לראיוס.

דקה 44: זהבי היה קרוב לכבוש כשניסה להגיע לכדור עומק שנשלח לעברו ברחבה, אך פספס את הניסיון ומכבי חיפה יצאה מיד להתקפת נגד כשמתן אוחיון השתלט על הכדור בצד ימין של הרחבה והעביר כדור רוחב שהתגלגל לאורך הקו, איש לא דחק פנימה.

דקה 45: הזדמנות נוספת למכבי ת"א. מהראן ראדי הכניס מסירת עומק לזהבי בצד ימין של הרחבה. האחרון בעט כדור שטוח לפינה הרחוקה תוך כדי סיבוב, אך הניסיון פספס את המסגרת במעט.

דקה 51: בן חיים חדר לצד שמאל של הרחבה והעביר רוחב חצי גובה למרכז. ברק בדש הגיח ראשון וניסה להסיט את הכדור בנגיעה, אך הניסיון המשיך אל מעל השער.

דקה 53, מכבי ת"א עלתה ל-1:0: איזו התקפה נהדרת של מכבי, שניצלה את יתרונה המספרי על כר הדשא כדי לעלות על לוח התוצאות. דור מיכה הכניס כדור עומק גאוני לבן חיים באגף שמאל של הרחבה ובן חיים גלגל את הכדור לפינה הרחוקה. טוואטחה המשיך בריצה כדי למנוע מהכדור להכנס ובטעות יצר עמו מגע והכניסו לרשת.

דקה 57: מכבי חיפה כמעט והשוותה. חן עזרא ניער מעליו את שחקן ההגנה ומסר לראיוס, ששוב, החמיץ מתוך הרחבה כשבעט הרחק למעלה.

דקה 59, מכבי חיפה השוותה ל-1:1: הדרמה לא פוסקת, המתח בשיאו. עזרא התנהל עם הכדור בתוך הרחבה וסחט עבירה ממיכה, גרינפלד הצביע על הנקודה הלבנה בצדק. ראיוס לא התבלבל, שלח את הכדור לפינה השמאלית וקבע שוויון.

דקה 66: מכבי ת"א כמעט והחזירה לעצמה את היתרון. בן חיים מסר נהדר לזהבי משמאל למרכז הרחבה והקשר בעט כדור חכם ושטוח לפינה הימנית. סטויקוביץ’ הצליח להדוף היישר למיכה שחייב היה לכבוש לבדו מול השער, אך גם הוא החמיץ בשלומיאליות כשבעט גבוה מעל השער.

דקה 69, מכבי ת"א עלתה ל-2:1: הצהובים החזירו את היתרון לאמתחתם כשמי אם לא זהבי, אמון על השער. מיטרוביץ’ העלה כדור מצד ימין של המגרש, זהבי ביצע את התנועה המוכרת והסיט עם ראשו את הכדור לפינה השמאלית, סטויקוביץ’ נותר חסר אונים והכדור חדר לרשת.

דקה 80, מכבי חיפה ספגה כרטיס אדום: איזו מכה לירוקים. צוצאליץ’ הכשיל מאחור את גל אלברמן 20 מטרים מקו השער, ראה את הכרטיס הצהוב השני בצד ומיד אחריו גם את האדום.

דקה 81, מכבי ת"א עלתה ל-3:1: הללויה, איזה שער ענק, של חלוץ ענק, בבעיטה ענקית. עדן בן בסט שכל כך חיכה להזדמנות שלו, ניגש לכדור החופשי שנפסק לטובת הצהובים בעקבות העבירה של צוצאליץ’ ובעט כדור חופשי מושלם מ-20 מטרים שהרעיד את חיבורי השער הימניים.

הרכבים

מכבי ת"א: חואן פאבלו, שרן ייני, איתן טיבי, קרלוס גארסיה (ברק בדש, 45′), עומרי בן הרוש, גל אלברמן, ניקולה מיטרוביץ’, מהראן ראדי (דור פרץ, 60′), דור מיכה, ערן זהבי וטל בן חיים (עדן בן בסט, 73′).

מכבי חיפה: ולדימיר סטויקוביץ’, אייל משומר, אוראל דגני, אדין צוצאליץ’, טאלב טוואטחה, גוסטבו בוקולי (קובי מויאל, 73′), מיצ’ל, רובן ראיוס, חן עזרא, וויאם עמאשה ואלון תורג’מן (מתן אוחיון, 28′).

קרנבל של כדורגל, תפאורה מדהימה

 
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים (4 הצבעות, ציון ממוצע: 5.00 מ- 5)

אין תגובות

פרסם תגובה

Funzing-P

מדור חוק ומשפט

מדור חוק ומשפט

Funzing-F

הלנה אור - עיצוב גרפי , helenaor-art

תגובות אחרונות