הודעת מזכיר הממשלה בתום ישיבת ממשלה מיום 9 בנובמבר 2014

הודעת מזכיר הממשלה בתום ישיבת ממשלה מיום 9 בנובמבר 2014

א.בפתח הישיבה אמר ראש הממשלה:

"בוקר טוב. ישראל היא מדינת חוק, וכל מי שיפר את החוק ייענש בחומרה. אנחנו לא נסבול הפרות סדר ולא התפרעויות. אנחנו נפעל בנחישות נגד זורקי האבנים, זורקי בקבוקי התבערה, יורי זיקוקים, חוסמי צירים וגם נגד הפגנות שקוראות להשמדתנו. איננו מוכנים לסבול יותר הפגנות בלב ערינו שמניפים דגלים של החמאס או של דאע"ש, וקוראים לפדות את פלסטין בדם ובאש ובעצם קוראים להשמדתה של מדינת ישראל.

אני הנחיתי את שר הפנים לפעול בכל האמצעים, כולל לבחון את האפשרות של שלילת אזרחות לאלה שקוראים להשמדתה של מדינת ישראל. הגיע הזמן!

מי שעומד מאחורי ההסתה הזאת, הן קודם כל התנועות האסלמיות למיניהן- החמאס, התנועה האסלאמית בישראל, ובראש החץ, לפחות בהתססות בהר הבית, עומדים "המוראביטון" ו"המוראביטאת". אלה תנועות הסתה ממומנות על ידי כסף של האסלאם הקיצוני. אני הנחיתי לפעול להוציא אותן אל מחוץ לחוק, אבל מי שעוד עומד מאחורי ההסתה הזאת, היא הרשות הפלסטינית והעומד בראשה – אבו-מאזן. האתר של הגוף הרשמי שלהם "הפת"ח", קרא לכך, רק בימים האחרונים, והסביר שעם ישראל בעצם לא היה כאן, בית המקדש בעצם לא היה כאן, שלמה, דוד, ישעיהו, ירמיהו, מלכי ישראל ונביאי ישראל – כל זה פיקציה. בעצם, יש פה ניסיון ברור לעוות לא רק את האמת העכשווית, אלא גם את האמת ההיסטורית.

מול העיוותים הללו, מול השקרים הבוטים הללו, אנחנו חייבים לומר את האמת מול עמנו ומול העולם, ואנחנו חייבים לומר את האמת גם אל מול הגורם העליון ששואף להשמדתנו, ואני מתכוון לאיראן. שליט איראן, חמינאי, היה בחדשות בימים האחרונים, ורק אתמול הוא קרא להשמדתנו.

האמירות כאילו איראן התמתנה נסתרות על ידי המדיניות המעשית של איראן – הקריאה להשמדתנו, שלילת זכויות האדם שהיא בשיא באיראן בשנה האחרונה וכמובן הדיווחים שאנחנו מקבלים מסוכנות האנרגיה הבינלאומית, שאיראן ממשיכה לשקר ולהוליך שולל את העולם ביחס לתכניות ולפעולות שלה להשיג נשק גרעיני.

מול איראן כזאת שנשלטת על ידי משטר כזה, עלינו לעשות הכל כדי שהיא לא תתחמש בנשק גרעיני או ביכולת לייצר נשק גרעיני תוך זמן קצר.

הקהילה הבינלאומית עומדת עכשיו בפני ברירה פשוטה – להיכנע לתביעות של איראן בהסכם כניעה מסוכן, לא רק לישראל אלא לעולם כולו, או לעמוד על הדרישות שאיראן תתפרק מהיכולת שלה לייצר נשק גרעיני.

ישראל לא תסכים להסכם שמשאיר את איראן כמדינת סף גרעינית, זה מסוכן לכולנו."

***

ב. השר להגנת הסביבה, עמיר פרץ, הודיע לממשלה על כוונתו להתפטר מחברותו בממשלה וזאת על ידי מסירת מכתב התפטרות לראש הממשלה עוד היום.

***

ג. הממשלה דנה במינוי שגריר ישראל בסין ושגריר לא תושב למונגוליה, והחליטה כדלקמן:

1. בהתאם לסעיף 23 לחוק שירות המדינה (מינויים), התשי"ט – 1959, למנות את צבי חפץ לתפקיד שגריר ישראל בסין ושגריר לא תושב למונגוליה, במקומו של מתן וילנאי המסיים את תפקידו.
2. בהמשך להחלטת הממשלה מספר 4470 מיום 8.2.2009, לקבוע את תקופת כהונתו לתקופה בת 3 שנים וזאת מטעמים מדיניים. ניתן יהיה להאריך תקופה זו עד לתקופה כוללת בת 4 שנים, וזאת על פי המלצת שר החוץ.

***

ד. הממשלה אישרה את המינויים בשירות החוץ כמפורט להלן:

אירית ליליאן – שגרירת ישראל לבולגריה
אניטה מזור – קונסול כללי של ישראל במרסיי, צרפת
אמיר מימון – שגריר ישראל לליטא
אשר ירדן– ראש משרד האינטרסים בטייפה, טייוואן
גיל ארציאלי – שגריר ישראל לפנמה
דן סתיו – שגריר ישראל לאזרבייג’אן
דניאל קוטנר – שגריר ישראל לספרד ושגריר לא תושב לאנדורה
זאב בוקר – שגריר ישראל לאירלנד
יעל רביע צדוק – שגרירת ישראל לקפריסין
יונתן פלד – שגריר ישראל למקסיקו ושגריר לא תושב לאיי בהאמס
יהודית ורנאי- שורר – קונסול כללי של ישראל באטלנטה, ארה"ב
לירון בר שדה – שגרירת ישראל ללטביה
ניסן אמדור – קונסול כללי של ישראל בבנגלור, הודו
סימונה פרנקל- שגרירת ישראל לבלגיה ושגרירה לא תושבת ללוקסמבורג
עינת שלאין- שגרירת ישראל לירדן
עליזה בן נון- שגרירת ישראל לצרפת ושגרירה לא תושבת למונקו
עמי מהל- שגריר ישראל לגאנה ושגריר לא תושב לליבריה
פלג לוי- שגריר ישראל לפרגוואי
תמר סם- אש- שגרירת ישראל לרומניה

***

ה. הממשלה שמעה היום סקירה על עולם העבודה והתעסוקה בעתיד, מפיו של יוג’ין קנדל, ראש המועצה הלאומית לכלכלה במשרד ראש הממשלה.

מר קנדל הציג בסקירתו נתונים על תמורות בשוק העבודה ב-100 השנים האחרונות ועל השפעת הטכנולוגיה, הגלובליזציה, כניסת נשים לשוק העבודה ופתיחת שווקים על עולם התעסוקה. מר קנדל התייחס גם למצב שוק העבודה בישראל על מאפייניו ועל השינויים שחלו בו בשנים האחרונות.

כן הציג יו"ר המועצה הלאומית לכלכלה תחזית אפשרית לגבי הכיוונים והמגמות לקראתם צועד שוק התעסוקה והציג פרמטרים להתמודדות עם השינויים העתידיים.

מר קנדל ציין כי המדינה היא שחקן מרכזי בהתמודדות עם המציאות המשתנה וכי מתחייב תיאום בין כל הגורמים העוסקים בהון האנושי והתאמה של מערכות שונות, בעיקר מערכת החינוך, להתמודדות עם הצרכים החדשים.

תמונת הכנסת – google street view

 
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים (3 הצבעות, ציון ממוצע: 5.00 מ- 5)

אין תגובות

פרסם תגובה

ידידים - סיוע בדרכים

מדור חוק ומשפט

מדור חוק ומשפט

הלנה אור - עיצוב גרפי , helenaor-art

ידידים - סיוע בדרכים

תגובות אחרונות