פאקו איבד את הצפון; מכבי מפסידה לק"ש 2:1

פאקו איבד את הצפון; מכבי מפסידה לק"ש 2:1

מסתבר ששליטה מוחלטת במגרש לא תמיד באה לידי ביטוי בתוצאה. האלופה שלטה ללא עוררין, אך נעקצה פעמיים. קולה נגח פנימה 47 שנ’ מהפתיחה, קהת הכפיל בגול מדהים, זהבי רק צימק בפנדל

פאקו המשיך גם הערב במערך ה-4-3-3 כשזהבי מתופקד בחוד ההתקפה יחד עם פריצה ובן חיים, בקישור מיטרוביץ-אלברמן ואייגבור, ובהגנה ייני-טיבי-גרסיה ובן הרוש. המערך אמנם מייצר שליטה מוחלטת במרכז המגרש אך מסתבר שאינו תכליתי מדי ואינו יצרתי בכל הקשור לפריצת הגנות ברזל ומערך מתגונן.

גם הערב התברר כי אייגבור זוכה ליותר מדי קרדיט מצד המאמן הספרדי, ושוב משחק אחרי משחק הוא מבזבז את הקרדיט מחדש.

מכבי נעקצה מיד עם ההתקפה הראשונה של קריית שמונה בשער נגיחה מוזר ומיותר מבחינתה. היא אמנם שלטה ללא עוררין בכל מהלך המחצית הראשונה אך לא היתה תכליתית והסתבכה בניסיונות עקרים לפרוץ הבונקר של המאחרת. מנגד, קבוצתו של בכר יצאה למתפרצות מסוכנות והיתה קרובה אף לכבוש את שערה השני.

במחצית השניה ערך הספרדי חילופים התקפיים שבמהלכם שיחרר את זהבי לשחק בחופשיות מתחת לחלוץ. מכבי נראתה מסוכנת יותר אך עדיין לא השכילה לתרגם זאת לשערים. דווקא מנגד היתה זו המארחת שהצליחה לעקוץ בגול יפה של אקס המכבים רועי קהת. לזהבי נותר רק לצמק סמוך לשריקת הסיום בבעיטת עונשין.

גם מערך של 3 בלמים לא סייע לאלופה לחזור לפחות עם נקודה מהצפון הקר. במחזור הקרוב תארח מכבי באיצ’ בנתניה את הפועל חיפה וברביעי לאחר מכן תתארח בדוחא.

.

מהלך המשחק (ONE)

דקה 1, ק"ש עולה ל-1:0: איזו פתיחה מטורפת. 47 שניות, זה הזמן שלקח למארחת לעלות ליתרון מול האלופה. טוברנו פינאס הוציא כדור חוץ מצד שמאל, הגנת הצהובים התקשתה להרחיק בפעם הראשונה ובפעם השנייה היה זה רוג’רס קולה שהתרומם מעל כולם ונגח כדור שחלף מעל ברק לוי ונחת בפינה הרחוקה של השער.

דקה 5: מכבי ת"א כמעט ומצאה שוויון מהיר. עומרי בן הרוש שלח כדור מסוכן מצד שמאל, ראדה פריצה ניסה להקדים את גיא חיימוב, אך השוער היה במקום והצליח להדוף את הניסיון בזכות יציאה מתוזמנת.

דקה 14: הזדמנות נוספת לק"ש. התקפה מתפרצת מצד ימין הותירה את הגנת מכבי במבוכה. קולה הסיט את הכדור בעזרת ראשו למרכז, שם המתין דוד מנגה. האחרון העביר בנגיעה לרועי קהת, שנותר חופשי לבדו בצד שמאל. אלא שהקשר הצעיר מיהר לבעוט כדור לא מדויק מ-20 מטרים ופספס הזדמנות לכבוש מול האקסית.

דקה 25: לאחר דקות ארוכות בהן השליטה בכדור הייתה שייכת לאורחת, המארחים ניסו לעקוץ במתפרצת. קולה העביר לאופיר מזרחי בצד שמאל והאחרון היתל בשחקני הגנת הצהובים, חדר לרחבה, העביר כדור שטוח חזרה לקולה שניסה לכבוש, אך הבעיטה של החלוץ הזמבי המשיכה מעל המסגרת.

דקה 31: כדור חופשי של אופיר מזרחי מרחק 18 מטרים מקו השער, חלף את החומה אך המשיך החוצה. מאוחר יותר היה זה מנגה שביצע פעולה נהדרת בצד ימין של הרחבה ובעט כדור חזק ברגל ימין, אותו ברק לוי הדף נהדר.

דקה 40: ערן זהבי התנהל עם הכדור במרכז השדה עת שמקיפים אותו שלושה שחקני הגנה. הקשר הרים את הראש, זיהה את חיימוב מחוץ לשער ושלח צ’יפ נהדר שלצערו נחת רק על המשקוף. ניסיון מצוין של זהבי.

דקה 42: שוב החבורה מהצפון מצאה את הגנת מכבי לא מוכנה. מנגה פרץ מימין, חדר לרחבה ובעט כדור שטוח, שוב ברק לוי הגיב מצוין כשירד בזמן והדף מצוין.

דקה 45: מנגה כמעט והכפיל את התוצאה עמוק בתוספת הזמן. החלוץ ממרכז אפריקה ביצע פעולה אישית נהדרת באגף ימין, הסתובב על שחקן ההגנה ובעט כדור חזק מאוד שפספס את הקורה הימנית במעט והמשיך החוצה.

דקה 48: אחרי שפאקו שלח למערכה את ברק בדש ודור מיכה, השינוי בהתקפת האלופה נראה לעין. בדש הקפיץ כדור עומק מצוין לזהבי, שבנגיעה מהרחבה בעט כדור לא מספיק טוב שהמשיך החוצה.

דקה 53: כדור חופשי של זהבי מ-20 מטרים הסתובב מעל החומה ונחת שוב, רק על המשקוף. הצהובים פתחו את החצי השני טוב יותר וק"ש רק מתגוננת.

דקה 61: הצהובים לחצו את השער של חיימוב וקרובים היו למצוא את השוויון. בדש השתלט על הכדור ברחבה עם גבו לשער ומסר אחורנית לנוסא איגייבור. הקשר הניגרי בעט כדור חזק מ-27 מטרים שפגע בקורה השמאלית ויצא החוצה.

דקה 74: חילופי מסירות של זהבי עם איגייבור נחתמו בבעיטה לא מוצלחת מ-20 מטרים של מספר 7 בצהוב. הכדור יצא החוצה.

דקה 81, ק"ש עלתה ל-2:0: הצהובים לחצו, התקיפו ולא הניחו לשער של חיימוב, אך אז הגיע האקס רועי קהת שהשתלט על הכדור באגף שמאל ובגולאסו חלומי, העביר לרגל ימין ובעט כדור חזק שנעצר רק ברשת. שער יפהפה לקשר המוכשר.

דקה 90, מכבי ת"א צימקה ל-2:1: כדור גובה שהורם לרחבה מצד ימין, גרם לקאסיו פרננדס, שניסה להרחיק בנגיחה, לגעת ביד בבירור. אדלר פסק נכון והצביע על הנקודה הלבנה, זהבי לא התבלבל והכניע את חיימוב עם בעיטה לפינה השמאלית.

דקה 94: איזו החטאה של המחליף וובה בראון. הקשר מצא עצמו לבדו מול ברק לוי, חדר לרחבה, ומול השוער בעט כדור שטוח שליטף את הקורה הימנית ויצא החוצה.

הרכבים

עירוני ק"ש: גיא חיימוב, עודד אלקיים, קאסיו פרננדס, שיר צדק, טוברנו פינאס, מינדאוגאס פאנקה, עאהד עזאם, רועי קהת, דוד מנגה (אחמד עאבד, 68′), אופיר מזרחי (וובה בראון, 84′) ורוג’רס קולה (יואל צ’חנוביץ’, 93′).

מכבי ת"א: ברק לוי, שרן ייני (עדן בן בסט, 76′), קרלוס גארסיה, איתן טיבי, עומרי בן הרוש, גל אלברמן (דור מיכה, 46′), ניקולה מיטרוביץ’, נוסא איגייבור, ערן זהבי טל בן חיים וראדה פריצה (ברק בדש, 46′).

 
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים (2 הצבעות, ציון ממוצע: 5.00 מ- 5)

אין תגובות

פרסם תגובה

Funzing-Fl

מדור חוק ומשפט

מדור חוק ומשפט

Funzing-I

Funzing-P

תגובות אחרונות