שווה זהבי; צמד לשחקן הטוב בישראל בנצחון מכבי 3:0 על הפועל חיפה

שווה זהבי; צמד לשחקן הטוב בישראל בנצחון מכבי 3:0 על הפועל חיפה

יש שחקן אחד שפאקו חייב לו הערב בגדול. לשחקן הזה קוראים ערן זהבי. מכבי נראתה רע מאד במחצית הראשונה ואלמלא ערן זהבי ספק אם היתה מנצחת הערב. 

השחקן הטוב בישראל כבש הערב במשחקו ה-13 ברציפות ואף בישל לעדן בן-בסט שהשלים את החגיגה בצהוב עם שער סטייל PES2015.

אחרי ההפסד בקריית שמונה, שחקניו של הספרדי לא הרשימו גם הפעם כששיחקו במגרשם הביתי לתקופה הקרובה באיצ’ נתניה.

פאקו שוב פתח במערך 4-3-3 עם מהפכה קטנה בהרכב כאשר הוריד לספסל את פריצה-בן חיים ובן הרוש והעלה במקומם את זיו-בן בסט ומיכה. במרבית דקות המחצית הראשונה תופקד זהבי דווקא באגף שמאל ופשוט הלך שם לאיבוד. ההגנה המעובה בת 5 שחקנים בקו האחורי שהציב ראובן עטר הקשתה על האלופה, אך נפרצה במהלך יפה של זהבי (שהוסט למרכז) ומיכה סמוך לסיום המחצית הראשונה.

הספרדי שממשיך לתת קרדיט מבוזבז לאייגבור, פשוט העלים את זהבי מהמשחק במחצית הראשונה אולם סמוך לסיום המחצית זהבי הגיע למרכז ההתקפה כאשר בן בסט הוסט לאגף ופתאום מכבי החלה לאיים ואף כבשה.

כשאתה משחק נגד מערך הגנה מעובה ואתה מחביא את השחקן הכי יצרתי שלך דווקא באגף, טוב לא ייצא מזה…

אייגבור הוא לא האיש להניע התקפות, הוא איטי ומסורבל, הוא לא יצירתי מספיק בחלק ההתקפי ולפעמים פשוט עושה יותר נזק מתועלת. במחצית השניה זהבי הוסט לעמדה של מתחת לחלוץ ואייגבור תיפקד יותר כקשר 50-50 ומכבי החלה לפרוח.

לא ברורה ההתעקשות של פאקו להציב כל פעם מחדש את אייגבור כחלק מהרביעייה ההתקפית של מכבי. עד כה זה ממש לא הוכיח את עצמו ונראה כי גם הקהל כבר מרגיש זאת.

.

מהלך המשחק (ONE)

דקה 4: כבר הזדמנות טובה לערן זהבי, שהרעיד את המשקוף. עבירה של אושרי רואש בסמוך לרחבה זיכתה אותו בכרטיס צהוב ושלחה את הכוכב של מכבי לבעיטה חופשית במיקום קורץ, אבל לזהבי היו חסרים כמה סנטימטרים.

דקה 10: דור מיכה החליט לא להקל על חיים מגרלשווילי בבכורה המחודשת שלו בחיפה והעביר כדור בין הרגליים שלו בדרך לפריצה באגף ימין. נוסא איגייבור חיכה במרכז וגם הצליח לבעוט אבל פרמיסל קובאר הדף לקרן.

דקה 17: איזו הזדמנות לחיפה לעלות ליתרון מפתיע. חיים מגרלשווילי הגביה כדור נהדר מאגף שמאל, ברק לוי הרחיק אבל נתקל במהראן ללה ויובל שבתאי, שהגיע לכדור החוזר, שלח כדור מסובב למשקוף. כמה זה היה קרוב.

דקה 20: זהבי ניסה להגיע לכדור במרחק של כ-18 מטרים מהשער אבל קובאר יצא משערו ונכנס בו בצורה ברוטאלית. האוהדים הצהובים ציפו לראות את הכרטיס האדום, אבל ליאני הסתפק בצהוב. לזהבי נדרשו כמה דקות להתאושש.

דקה 28: זהבי אכן חזר לעצמו וכמעט רשם לעצמו בישול כשמצא בכדור עומק את עדן בן בסט. אקס חיפה מעד ברחבה אחרי גלישה של אושרי רואש, אך ליאני התעלם מהטענות לפנדל. בהילוך החוזר ניתן היה לראות שהצדק עם השופט.

דקה 39, 1:0 למכבי ת"א: והנה, כמו שעון, ערן זהבי הגיע כדי לכבוש. ה-כוכב של מכבי התחיל התקפה ממרכז המגרש, התמסר עם בן בסט ואח"כ עם מיכה, קיבל מהאחרון כדור עומק נהדר וכבש. 13 משחקים רצופים שזהבי מוצא את הרשת.

דקה 41: כמעט ה-0:2 של מכבי. עדן בן בסט הצליח להתגבר על השומר שלו בצד שמאל של הרחבה, נכנס מעט פנימה ושחרר בעיטה חזקה שמצאה רק את הרשת החיצונית של קובאר. הצהובים מחפשים את השני ויפה שעה אחת קודם.

דקה 57: עוד הזדמנות אדירה להפועל חיפה, ששוב מגיעה לבאר אבל לא שותה. הישאם כיוואן חטף כדור, התמסר שוב ושוב עם מהראן ללה מול ההגנה הדלילה של הצהובים, אבל בסופו של דבר נעצר על סף הרחבה.

דקה 61, 2:0 למכבי ת"א: זה בכלל לא משנה איך הקבוצה שלו נראית, כי ערן זהבי עושה מה שבא לו על המגרש. איגייבור חטף לכיוואן את הכדור ומצא את זהבי, שברח לטאדאס קיאנסקאס ושלח כדור נהדר לפינה הרחוקה של קובאר.

דקה 74, 3:0 למכבי ת"א: עדן בן בסט סוף סוף שם כדור ברשת, וגם הפעם זה לא הלך לו בקלות. חלוץ הרכש קיבל כדור נהדר מזהבי, הקפיץ את הכדור מעל קובאר ומצא את המשקוף. את הריבאונד, לשמחתו, הוא נגח לרשת.

דקה 80: ניקולה מיטרוביץ’ לא היה רחוק מהרביעי של מכבי ואם זה היה נכנס – זה כנראה גם היה היפה שבהם. הקשר האחורי ראה את קובאר מחוץ לשער וניסה להקפיץ מעליו, אבל השוער הגיב ברגע האחרון.

דקה 92: חיפה רצתה שער ניחומים אבל ברק לוי, שהיה מחוסר עבודה במרבית חלקי המשחק, הדף משני מטרים את הבעיטה החזקה של רועי שוקרני. קודם לכן ליאני התעלם מנגיעת יד של איגייבור ברחבה.

הרכבים

מכבי ת"א: ברק לוי, שרן ייני, איתן טיבי, קרלוס גארסיה, יואב זיו, גל אלברמן (ראדה פריצה, 62′), ניקולה מיטרוביץ’, נוסא איגייבור, דור מיכה, ערן זהבי (דור פרץ, 82′) ועדן בן בסט (בן רייכרט, 77′).

הפועל חיפה: פרמיסל קובאר, לירן סרדל, גל כהן, אושרי רואש, טדאס קיאנסקאס, חיים מגרלשווילי, קובי דג’אני, הישאם כיוואן (רועי שוקרני, 65′), יובל שבתאי (אור אוסטוינד, 65′), טוסיין ריקטס (אוסיי מוואלי, 79′) ומהראן ללה.

 
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים (לדירוג הכתבה)

אין תגובות

פרסם תגובה


ידידים - סיוע בדרכים

מדור חוק ומשפט

מדור חוק ומשפט

Funzing-F

Funzing-Fl

תגובות אחרונות