הודעת מזכיר הממשלה בתום ישיבת ממשלה מיום 7 בדצמבר 2014

הודעת מזכיר הממשלה בתום ישיבת ממשלה מיום 7 בדצמבר 2014

א. בפתח הישיבה אמר ראש הממשלה:

"הממשלה תשמע היום סקירה על המצב המדיני והביטחוני באזורנו מפי ראש המל"ל יוסי כהן.

אנחנו עוקבים אחרי המזרח התיכון בקשב רב, באזניים כרויות ובעיניים פקוחות, אחרי מה שמתרחש, והרבה מאד מתרחש. אנחנו נישאר כל הזמן עם יד על הדופק, ואנחנו נטפל באיומים והאתגרים הללו, שאינם לוקחים פסק זמן, ואנחנו נטפל בהם באותה אחריות שטיפלנו בהם עד עכשיו.

בסוף השבוע שוחחתי עם אסתר פולארד, רעייתו של יונתן פולארד, וגם עם מזכיר המדינה ג’ון קרי, ואמרתי לו שהבריאות הרופפת של יונתן פולארד היא סיבה נוספת להוציא אותו אל החופש. יונתן איבד את הכרתו, הוא אושפז, הוא אדם לא בריא, והוא סובל מכמה מחלות בעת ובעונה אחת – הגיע הזמן, מכל הסיבות, אחרי שלושים שנה, שיונתן פולארד ישוחרר ויהיה אדם חופשי. הוא שילם כבר את חובו, וראוי שהוא יקבל לפחות את היחס שקיבלו האנשים האחרים במעמדו. אנחנו לא נפסיק לפעול עד שנחזיר אותו הביתה כאן למדינת ישראל.

אני בטוח שאני משקף את רחשי לבם של כל חברי הממשלה ורבים אחרים, שאני שולח מכאן תנחומים משותפים לחברנו איווט ליברמן, הוא איבד את אמו, שהייתה אחת הדמויות, כמו נשות הראשונים שעברו את התלאות הבלתי רגילות שעברו על עמנו, היא התגברה על כך, היא הגיעה יחד עם בעלה לארץ, הקימו משפחה שורשית והצליחו להתגבר על האיומים הגדולים שכוונו נגדם באופן אישי, אבל שמאפיינים גם את האיומים שכוונו נגד העם היהודי.

אני מאחל לאיווט שהוא יתגבר גם על הצער באובדן אם. רבים מאתנו מכירים את זה ויודעים את גודל הכאב."

***

ב. הממשלה דנה היום באישור מינוי סגן שר במשרד החינוך והחליטה כדלקמן:

בהתאם לסעיף 25(א) לחוק יסוד: הממשלה, לאשר את מינויו על ידי ראש הממשלה וממלא מקום שר החינוך של חבר הכנסת אבי וורצמן לתפקיד סגן שר במשרד החינוך.

בהתאם לסעיף 25(א) לחוק יסוד: הממשלה, ייכנס חבר הכנסת אבי וורצמן לתפקיד סגן שר במשרד החינוך במועד בו תימסר בכנסת ההודעה על מינויו.

***

ג. הסקירה השנתית של המטה לביטחון לאומי נמסרה היום למליאת הממשלה.

ראש המטה לביטחון לאומי (מל"ל) והיועץ לביטחון לאומי, יוסי כהן, סקר בפני שרי הממשלה את האתגרים הביטחוניים והמדיניים בפניהם ניצבת מדינת ישראל.

בסקירה התייחס ראש המל"ל בין השאר להמשך המאמץ האיראני להתחמש בנשק גרעיני במקביל להארכת הסכם הביניים בין המעצמות לאיראן. לדבריו, במצב הביניים איראן משמרת ואף מגדילה את יכולותיה ובמקביל הסנקציות המוטלות עליה בסכנת שחיקה. צעד זה עלול להביא למירוץ חימוש גרעיני אזורי במזה"ת.

ראש המל"ל ציין בדבריו שלמאמצי מדינת ישראל היה חלק בכך שהסכם רע לא נחתם עד כה.

עוד צוין בסקירה שאיראן ממשיכה בהתעצמות צבאית ובהכוונת טרור חוצה יבשות.

בנוסף, נמסר כי נמשכת התחזקות כוחות הג’יהאד העולמי על גבולותיה של ישראל. כוחות אלה מונעים מקנאות דתית קיצונית.

בנוסף, נמסר בסקירה כי הצעדים שנקטה ממשלת ישראל מול ההתפרעויות בשבועות האחרונים בירושלים וביו"ש באים לידי ביטוי בשטח. נמסר כי השב"כ וצה"ל ביצעו לאחרונה שורה של סיכולים שמנעו פיגועי טרור נגד אזרחים ישראלים.

 
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים (1 הצבעות, ציון ממוצע: 5.00 מ- 5)

אין תגובות

פרסם תגובה


ידידים - סיוע בדרכים

מדור חוק ומשפט

מדור חוק ומשפט

Funzing-I

הלנה אור - עיצוב גרפי , helenaor-art

תגובות אחרונות