שופטי בג"צ מעכבים התיקון לחוק ההסתננות החדש

שופטי בג"צ מעכבים התיקון לחוק ההסתננות החדש

בג"צ הורה לעכב את יישום התיקון לחוק המסתננים שאושר שעות ספורות לפני פיזור הכנסת. לא יחולקו זימונים למתקן חולות.

בעקבות עתירם של מספר אגוני שמאל אישרו היום (חמישי) שופטי בג"צ צו ארעי המונע את יישום התיקון החדש לחוק למניעת הסתננות שאושר טרם פיזור הכנסת ה-19.

המדינה תצטרך להגיב לצו בתוך עשרה ימים ובמהלכם לא יחולקו זימונים למתקן חולות ולא יועברו מבקשי מקלט מהמתקן למשמורת בסהרונים.

אורלי יוגיר, מנכ"לית המרכז למדיניות הגירה ישראלית, אמרה כי "מדובר בהחלטה אומללה. הצו הארעי שהוציא בג"ץ פוגע באושיות הדמוקרטיה הישראלית ומותיר את מדינת ישראל ללא כל יכולת להגן על ריבונותה בפני הגירה לא חוקית. מי שישלם את מחיר ההפקרות הזו הם אזרחי מדינת ישראל ותושבי דרום תל אביב בפרט".

שעות ספורות לפני שחברי הכנסת אישרו את פיזור הכנסת ה-19, הם אישרו בקריאה שניה ושלישית את התיקון לחוק המסתננים שנפסל פעמיים בעבר על ידי שופטי בג"ץ.

על פי נוסח התיקון לחוק, מסתננים חדשים שייכנסו לישראל יועברו לכלא סהרונים לתקופה של שלושה חודשים ולאחר מכן יועברו למתקן חולות. עד כה, השהות במתקן חולות לא היתה מוגבלת אולם בחוק החדש היא מוגבלת לעשרים חודשים. כמו כן המסתננים יידרשו להתייצב לרישום נוכחות פעם אחת ביום בלבד – במקום שלוש פעמים עד היום.

"חשבתי שנגיע להסדר טוב יותר מהצעת חוק ממשלתית שנכפתה על ידי יועץ משפטי לממשלה", אמרה אז ח"כ מירי רגב, "זה לא סוד שאני חושבת שההצעה רעה והיועץ המשפטי פוזל לכוון ז’נבה. חשבתי שהגענו להבנות, אבל עם פיזור הממשלה, יש עתיד מוכנים רק להסדר אחד: או שמצביעים על חוק כמו שהוא, או שלא יהיה חוק.

"אבל אני מסתכלת לתושבי דרום תל אביב בעיניים, ואומרת להם שאצביע על חוק שהוא לא חוק אידיאלי, שהוא חוק עקר, לא נותן שיניים להתמודד עם מציאות. עם זאת, פירוק מתקן חולות לא יהיה על מצפוני, ולכן אאשר חוק עקר שבמציאות אחרת, אם הייתה כאן ממשלה חזקה, לא הייתי מאשרת. אני יודעת שנחזור לממשלה ובנימין נתניהו יחזור לתפקיד כראש הממשלה, ואני עוד אעשה את השינויים המתבקשים בחוק הבא", הבטיחה.

המידע באדיבות האתר "ערוץ 7″.

 
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים (6 הצבעות, ציון ממוצע: 1.50 מ- 5)
הוסף תגובה

תגובות (2)

  1. נבון 19/12/2014 להגיב
    ניצחון נוסף לשמאל בבג״צ. נצחון נוסף בבג״צ למר״צ ולקרן החדשה לישראל על ארגוני הסיוע למסתננים, ארגוני שמאל עם תפיסת עולם פוליטית של מר"צ הפועלים במשפט הישראלי תחת הכובע של ארגוני זכויות אדם ומטרתם הפיכתה של ישראל ממדינה יהודית למדינת כל מסתנניה ואזרחיה תוך מתן אזרחות לעשרות אלפי מסתננים לא יהודים וזכות הצבעה לכנסת . אלה שוב ניצחו בבג״צ את מדינת ישראל, את ראש ממשלת ישראל נתניהו, את שר הפנים ואת הרצון הדמוקרטי של רוב העם בישראל באמצעות נבחריו בכנסת ישראל שמבקשים לפנות את המסתננים מתוך השכונות אותן כבשו שבהן מתגוררות השכבות החלשות בעם שסובלות כבר שנים בחוסר צדק הזועק לשמיים. http://mobile.mako.co.il/news-law/legal-q4_2014/Article-e171efa362e5a41004.htm
  2. לי 25/12/2014 להגיב
    שלום תושבים יקרים, ניתנה לכם ההזדמנות שחיכיתם לה, ההזדמנות להשפיע על עתידכם. הבחירות הקרובות במרץ, שם תוכלו להצביע על עתידכם ועתיד ילדיכם. האם תמשיכו להצביע לנתניהו, שבכל שנות כהונתו, לא הצליח במשימה להוציא את המסתננים משכונותיהם ולהחזירם מחוץ לגבולות ישראל?, או שהפעם תשפיעו ותלכו עם מועמדים שלא יוליכו אתכם שולל, ויעשו הכל להוציא את כל המסתננים והבוגדים מכנסת ישראל. שלא ירשו שחרור מחבלים וגופותיהם, שישבור את החמאס, שלא יאשר טיפול של אוייבינו מצפון ומדרום, על חשבונם של אזרחי ישראל החוקיים. אזרחים ששומרים על החוק ומשלמים מיסים ואינם עומדים בנטל הכבד, בכדי לממן את אוייבינו. ההזדמנות והשינוי תלוי בהצבעתכם. ההזדמנות שלכם הגיעה, ולצערי היא לא תמצא בעבודה ושמאלה ממנה. בהצלחה

פרסם תגובה


ידידים - סיוע בדרכים

מדור חוק ומשפט

מדור חוק ומשפט

MyTama38

rightama

תגובות אחרונות