אושר זוכה במכרז לדיור בר השגה לאוכלוסייה הערבית ביפו

אושר זוכה במכרז לדיור בר השגה לאוכלוסייה הערבית ביפו

בפרויקט ברחוב מיכאלאנג’לו ביפו יבנו 24 דירות ברות השגה לזכאים מקרב האוכלוסייה הערבית ביפו

עיריית תל אביב-יפו ממשיכה להוביל את תחום דיור בר ההשגה בישראל. כחלק מהמדיניות העירונית לקידום פתרונות דיור, בין היתר גם לאוכלוסייה הערבית ביפו, אישרה אמש מועצת העירייה זוכה למכרז להקמת 24 דירות ברות השגה המיועדות למכירה לזכאים מקרב האוכלוסייה הערבית. המכרז מציע למכירה מגרש בשטח בבעלות עירונית של כ- 900 מ"ר להקמת בניין בן 3 קומות למגורים בו דירות שגודלן הממוצע כ-65 מ"ר ברחוב מיכאלאנג’לו 17-15 ביפו.

במכרז לרכישת הקרקע זכתה הצעתה של חברת משה חדיף בנין והשקעות בע"מ, אשר עמדה על סך של 700 אלף ₪ בתוספת מע"מ. הדירות שתקים החברה יימכרו לזכאים מקרב האוכלוסייה הערבית ביפו בהתאם לקריטריונים שתקבע מועצת העירייה ובמחירים אשר ינועו בין כ- 730 אלף ₪ ל-כ-מיליון ₪ לדירה, תלוי בגודל הדירה ובמאפייניה (דירת גן /גג).

 על השטח חלות תב"ע ותכנית עיצוב מאושרות, כאשר הליך הוצאת היתרי הבניה יחל באופן מיידי, לאחר אישור הזוכה על ידי מועצת העירייה, כאשר צפי התחלת הבניה הינו במהלך שנת 2015.

יש לציין כי טרם נקבעו הקריטריונים לזכאות לדיור בר השגה לאוכלוסייה הערבית.

הדמיית הפרוייקט

ראש עיריית תל אביב-יפו, רון חולדאי: "לקחנו על עצמנו בשנים האחרונות לקדם את נושא דיור בר ההשגה, ולאחר שנעשתה עבודה מקיפה ונקבעו קריטריונים, הושלם ואוכלס פרויקט דיור ראשון מסוגו על קרקע עירונית בשכונת שפירא. פרויקטים נוספים נמצאים כעת בהליכי אישור ובניה. הפרויקט ביפו שיוצא כעת לדרך ייחודי בכך שהוא מייעד דיור בר השגה לקהילה הערבית ביפו, אשר לה מאפיינים ייחודיים. זאת לאחר שפרויקט דיור דומה הושלם לפני כעשור על ידי העירייה. יש לזכור שהמאמץ העירוני יכול לשמש מודל אך לא לפתור את הבעיה באופן כללי. לכן, אני מצפה מממשלת ישראל לעגן את נושא דיור בר ההשגה ולהקצות את הקרקע הנדרשת באופן שישפיע על כלל הציבור".

עיריית תל אביב-יפו היא המובילה את  תחום דיור בר ההשגה במדינה וההשקעה העירונית בפרויקטים של דיור בר השגה מגיעה ל – 10% מהתקציב העירוני. בשנה האחרונה אוכלסו בתל אביב-יפו, לראשונה בארץ, כ-80 דירות במחירים ברי השגה, בפרויקט העירוני בגני שפירא, בדירות ביד אליהו ובחודש הקרוב יתאכלסו 5 דירות ברות השגה בפרויקט מגורים פרטי ברחוב מיכאלאנג’לו ביפו.

 
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים (4 הצבעות, ציון ממוצע: 3.00 מ- 5)

אין תגובות

פרסם תגובה

MyTama38

מדור חוק ומשפט

מדור חוק ומשפט


ידידים - סיוע בדרכים

Funzing-W

תגובות אחרונות