תיקו אפס שכולו ניצחון לקריית שמונה; מכבי מקרטעת שוב…

תיקו אפס שכולו ניצחון לקריית שמונה; מכבי מקרטעת שוב…

משחק עונה משמים בין האלופה לטוענת לכתר מבאר שבע לעיני בלומפילד גדוש, סיפק הערב לקריית שמונה דלק במרוץ לאליפות ליגת העל. 

משהו חורק מזה חודשים רבים באלופה התל-אביבית. הקבוצה לא מציגה כדורגל איכותי ובוודאי שלא תכליתי ויעיל. נראה כי הערב זה היה משחקה החלש ביותר העונה ואפילו אולי בעונות האחרונות.

בראיון השבוע אמר מאמן הקבוצה הספרדי כי יש לו את סגל השחקנים הטוב בארץ וכי הקבוצה איננה זקוקה לחיזוק כלשהו. אם כך פאקו, אפשר לקבל ממך הסבר למה מכבי נראית כל כך רע?

אם אכן מכבי איננה זקוקה לחיזוק, אפשר להבין למה זהבי ממשיך להתבזבז בחוד ההתקפה כ"חלוץ מדומה" (המצאה מארץ ההמצאות) במקום לשחק במקומו הטבעי מתחת לחלוץ? אם מכבי לא זקוקה לחיזוק היינו מצפים ממך מר פאקו לשחק עם חלוץ טבעי וממכבי לדרוס את הליגה. אבל זה לא קורה, לפחות בכל המשחקים האחרונים.

ההתעקשות הלא ברורה על אייגבור (אחד השחקנים החלשים בליגה) כעושה משחק היא זו שמנטרלת בעצם את זהבי מתפקידו הטבעי ומאטה ופוגמת כל פעם מחדש בהנעת הכדור ובאיכות המשחק של הצהובים. אולם פאקו לא רואה זאת, או לפחות משתדל להעלים עין.

אגב, איזה מאמן קבוצה שרצה לאליפות מוציא במשחק בית את מיכה ובן חיים בדקות ההכרעה, ובכלל עולה מלכתחילה עם 3 קשרים אחוריים?

אם מכבי לא זקוקה לחיזוק (כפי שאמר הספרדי) – אז היא פשוט זקוקה למאמן…

ואם מר פאקו לא מאמין בחלוצים שלו אז עדיף שיבקש חיזוק בעמדה זאת מאשר לתסכל את השחקן הכי טוב שלו במין משחק כסאות לא תכליתי בחוד הצהוב.

השחקן הכי טוב בארץ היה היום מתוסכל ובצדק, בצורת המשחק של פאקו הוא פשוט הולך לאיבוד.

הוא פתח במרכז החוד, אחר כך הוסט ימינה, לקראת הסוף הוסט שמאלה, וכל זאת בגלל שהמאמן שלו לא יצירתי מספיק כדי לתת לו את החופש המגיע לו מתחת לחלוץ המטרה.

אם למאמן הספרדי היתה תעוזה (ולא צריך יותר מדי), הוא היה צריך לפתוח עם חלוץ טבעי פריצה/בדש/בן בסט (או חיזוק או אפילו תביאו מישהו מהנוער), כשבכנפיים בצדדים מיכה ובן חיים, ומתחת לחלוץ כשחקן חופשי יהיה האס שלו זהבי כשלצידיו ומעט אחורה יכולים להיות צמד שמורכב מ- פרץ/מיטרוביץ/אלברמן/ראדי (ובמקרה הכי גרוע… איייגבור).

אך שוב ושוב הוא מאכזב ומתעקש על אותו מבנה והרכב שלא מוביל לשום מקום ובטח שלא נגד קבוצה כמו באר שבע.

חייבים לתת לקבוצה מהדרום הערב את המחמאות המגיעות לה.

היא שיחקה כדורגל פתוח והתקפי. היא לא עלתה עם חמישה שחקני הגנה ולא הסתגרה. היא הופלתה על ידי השופט (שכל קשר בינו ובין שיפוט הוא מקרי לחלוטין) בדקה ה-36 והיא פשוט נראתה כמו קבוצה עם טביעת יד של מאמן, בניגוד לאלופה שקשה לזהות אצלה יד מכוונת.

3 מאמנים זרים מונו בשלוש העונות האחרונות במכבי.

אוסקר ראוי לכבוד כאיש שהביא את האליפות לתל-אביבית הצהובה מזה תקופת בצורת ארוכה תוך שהוא בונה קבוצה איכותית ויעילה שמחזיקה בכדור ללא עוררין ושולטת בקצב המשחק עד כדי ייאוש היריבה.

סוזה שהחליף אותו עוד יזכר בארצנו כמאמן הגדול ביותר שאימן בארץ (כולל הרוטציה שהנהיג ובהצלחה).

בראש ובראשונה הוא יזכר כמאמן אמיץ שהימר לפעמים על כל הקופה בלי למצמץ, ומעבר לכך הוא היה מאמן שידע לאלתר בכל רגע נתון בהתאם להתפתחות המשחק ואף להוציא משחקניו את המירב האפשרי תוך שהוא פשוט חש את הקבוצה ואת היריבה בזמן אמת.

פאקו שונה משניהם, ואולי זו הסיבה לחריקות הקבוצה.

הוא מתעקש על מבנה, מתעקש על הרכב, מעמיס את כל כובד המשחק על השחקן הטוב ביותר שלו וממעט לאלתר ולחדש. החילופים שלו לא תמיד עושים את השינוי המתבקש ובמקרים רבים מאוחרים ואפילו מרעים את מצב הקבוצה על המגרש (לשים את רייכרט קיצוני שמאלי?).

האליפות השנה היא מרוץ פתוח שכנראה ישאר מותח עד לקו הסיום.

בקריית שמונה יש קבוצה במלוא מובן המילה.

אין כוכבים מיוחדים על המגרש, יש שקט תעשייתי, חיבור טוב בין השחקנים ומאמן איכותי.

בנגב מזה כשנתיים מתגבשת לה אט אט קבוצה איכותית שבנויה היטב, ומגובה במאמן עם הרבה ניסיון.

ב"ש לא נופלת מיריבותיה למרוץ ועם חיזוק נכון עוד עשויה לזכות בתואר השנה, מה שכן למאמן שלה יש אומץ והוא לא בא לסגור משחקים.

דווקא מצבה של האלופה הוא הנחות מבין השלישיה, מכבי מתבססת השנה בצורה תלותית על שחקן ענק אחד ושמו זהבי.

חוליית ההגנה איבדה מהאיכות שלה (אולי עייפות החומר), בקישור הקבוצה חסרה שחקנים איכותיים והצמד אלברמן-ראדי לא זוכה למספיק דקות משחק כדי לשחזר את רגעיו הגדולים.

בחוד בן בסט עדיין לא מספק את הסחורה ומלבדיו אין לקבוצה חלוץ איכותי בקנה מידה שמוביל קבוצה לאליפות.

מיכה ובן חיים לא יציבים דיים ומהר מאד מאבדים את תחושת הביטחון הרעועה מלכתחילה.

הקבוצה מראה סימני עייפות (לאחר 2 אליפויות רצופות), בעמדת המאמן אין מה להרחיב, ויחד עם ארועי הדרבי האחרון, הרדיוסים וחוסר ההרמוניה במשחקים היא מגיעה למאבק בסוג של נחיתות.

נראה כי מכבי חייבת להתעשת מהר ולנצח כבר במשחקה הקרוב במחזור הבא מול הירוקים מחיפה בסמי עופר וזאת בכדי לשמור על הסיכוי להחזיק בכתר האליפות שכרגע נראה כהולך ומתרחק.

.

מהלך המשחק (ONE)

דקה 1: מה תגידו על הפתיחה של טל בן חיים? 15 שניות הספיקו לקיצוני של מכבי ת"א, שדהר קדימה, חלף על פני כל הקישור האדום שניסה לעצור אותו ומסף הרחבה שלח בעיטה שנעצרה אצל אוסטין אג’ידה. איזו פתיחה.

דקה 3: מכבי המשיכה ללכת קדימה בכל הכוח והגיעה לעוד הזדמנות קורצת ליד השער. הפעם מהלך קבוצתי של הצהובים על סף הרחבה הסתיים בבעיטה שטוחה של מיטרוביץ’, ששלחה את הכדור היישר לידיים של אג’ידה.

דקה 8: ומנגד, הזדמנות קורצת לבאר-שבעים. שלומי ארבייטמן פרץ באגף ימין והעביר כדור רוחב ללב הרחבה, שחלף על פניהם של מאור בוזגלו ואליניב ברדה. זה לא היה רחוק.

דקה 18: גם ב"ש נכנסה באופן רשמי למשחק, והכדור נע מצד לצד בקצב מסחרר. התקפה סופר-מהירה של הצהובים הרימה את כל האוהדים בבלומפילד על הרגליים, אבל יציאה נהדרת של אג’ידה הרחיקה את הסכנה.

דקה 26: כמעט שער עצמי של ב"ש. מהלך שהתחיל אצל ערן זהבי הסתיים בהגבהה של שרן ייני אל לב הרחבה. הכדור המסוכן הזה הגיע לבן ביטון, שניסה להרחיק אבל כמעט שלח אותו לשער עליו הוא אמור לשמור.

דקה 31: איזה פספוס של ב"ש, שקיבלה הזדמנות אדירה לעלות על הלוח אך בזבזה אותה ברשלנות. טעות של גל אלברמן הוציאה את האדומים למתפרצת של ארבעה על שניים, אבל בוזגלו שניסה למסור נבלם בגופו של אלברמן.

דקה 36: טעות קשה של ארז פפיר השאירה את מכבי ת"א ב-11 שחקנים. ארבייטמן קיבל כדור נהדר מנסאר ודהר אל השער כשאין איש בדרכו, אבל קרלוס גארסיה שדלק אחריו תפס בחולצתו והפיל אותו. השופט לא ראה וסימן להמשיך.

דקה 42: בוזגלו בועט, אבל התוצאה עדיין מאופסת. הכוכב של ב"ש קיבל כדור עומק נהדר מברדה בתום מתפרצת יעילה ומאגף ימין ניסה למצוא את הפינה הרחוקה של חואן פאבלו. השוער הספרדי היה במקום והדף.

דקה 45: ברכות לנוסא איגייבור על החמצת השנה. מיכה הפתיע את אג’ידה וגרם לו לשמוט כדור די פשוט ממש סנטימטרים מהקשר הניגרי, שמשני מטרים שלח את הכדור החוצה. פשוט לראות ולא להאמין.

דקה 47: והנה שוב תפיסה בחולצה ליד השער, ופפיר שוב סימן להמשיך. פאיוביץ’ ניסה לעצור את בן חיים בתוך הרחבה, תפס בחולצתו אבל האחרון לא נפל. השריקה של השופט לא נשמעה, הפעם אולי בצדק.

דקה 50: כדור עומק נהדר של איגייבור חלף על פני בן ביטון והגיע לבן חיים, ששוב דהר קדימה אבל בעט היישר לידיים של אג’ידה. גם אייסטרן יודע, זה היה חייב להסתיים בשער.

דקה 62: זה היה קרוב מאוד ל-0:1 באר-שבעי. מהלך שהתחיל אצל מאור בוזגלו באגף שמאל המשיך אצל סיראז’ נסאר והסתיים ברגליים של טומיסלאב פאיוביץ’, שבעט חלש משני מטרים וסחט הצלה מחואן פאבלו.

דקה 79, פנדל למכבי ת"א, אבל זהבי החמיץ. מה תגידו על זה? שריקה גבולית מאוד של פפיר שלחה לנקודה הלבנה את מלך השערים של הליגה. תאמינו או לא, זה נגמר בבעיטה לידיים של אוסטין אג’ידה. הלם בבלומפילד, לא פחות ולא יותר.

דקה 83: כמעט שער עצמי של ב"ש. פאיוביץ’ התרומם לנגיחה מול עדן בן בסט אבל שלח את הכדור לקורת השער של אג’ידה, בן בסט הגיע לריבאונד אבל בעט חלש לידיים של השוער האורח. ב"ש ניצלת בעור שיניה.

דקה 92, הפועל ב"ש נותרה ב-10 שחקנים: אופיר דוידזאדה גלש עם שתי רגליים לאלו של בן רייכרט ומיד ראה את הכרטיס האדום הישיר. העימות המילולי שלו עם פפיר לא הוסיף לו כבוד, הזמן כמעט נגמר.

הרכבים

מכבי ת"א: חואן פאבלו קולינאס, שרן ייני, איתן טיבי, קרלוס גארסיה, עומרי בן הרוש, גל אלברמן (מהראן ראדי, 63′), נוסא איגייבור, ניקולה מיטרוביץ’, דור מיכה (עדן בן בסט, 63′), טל בן חיים (בן רייכרט, 80′) וערן זהבי.

הפועל ב"ש: אוסטין אג’ידה, בן ביטון, טומיסאלב פאיוביץ’, וויליאם סוארס, אופיר דוידזאדה, גל אראל, אובידיו חובאן, סיראז’ נסאר (מאור מליקסון, 75′), מאור בוזגלו, אליניב ברדה (יוסף אבו לבן, 93′) ושלומי ארבייטמן (דור מלול, 92′).

 
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים (5 הצבעות, ציון ממוצע: 4.20 מ- 5)

אין תגובות

פרסם תגובה

ידידים - סיוע בדרכים

מדור חוק ומשפט

מדור חוק ומשפט

ידידים - סיוע בדרכים


ידידים - סיוע בדרכים

תגובות אחרונות