סטופ-קוביץ שוער ענק; מכבי מנצחת את חיפה 1:0 בסמי עופר

סטופ-קוביץ שוער ענק; מכבי מנצחת את חיפה 1:0 בסמי עופר

כ-30,000 צופים צפו הערב במכבי ת"א חוזרת מחיפה עם 3 נקודות חשובות שמקרבות אותה לכדי נקודה אחת ממוליכת הטבלה (ק"ש), מכבי נהנתה למן הדקה ה-30 משחקן עודף, וזהבי בפנדל מוצדק קבע התוצאה על 1:0.

פאקו כבשלו עלה גם הערב במבנה ה-4-3-3 כאשר זהבי פותח בכנף שמאל ומדי פעם מחליף מקום עם אייגבור מתחת לחלוץ (בן בסט).

מכבי לא היתה משכנעת אולם שלטה בקצב המשחק למן הפתיחה והגיעה להמון מצבים בעיקר למן הרחקת דקל קינן לקראת הדקה ה-30.

במחצית השניה משחק ענק של שוער חיפה מנע תבוסה ירוקה. בדקות הסיום נשארה חיפה ב-9 שחקנים לאחר הרחקתו של בלם הקבוצה לאור נגיעת יד ברחבה הירוקה שהובילה לפנדל מוצדק לצהובים אותו נעץ מי אם לא זהבי ברשתו של סטוייקוביץ.

גם הערב התעקש פאקו לצוות בהרכב את אייגבור החלש, ומהראן ראדי שהחליף אותו כרבע שעה למן סיום ההתמודדות הוכיח מעל לכל ספק כי הוא עולה על אייגבור לפחות ברמה אחת אם לא יותר.

לא ברור מדוע פאקו מתעקש לעלות כל שבוע בהרכב של 3 קשרים אחוריים שכוללים את אייגבור (הערב עם אלברמן ומיטרוביץ), במקום לפתוח עם שלישיית קישור בה זהבי משחק מתחת לחלוץ ולצידיו ראדי ואלברמן או מיטרוביץ שלישייה שהוכיחה עצמה יפה מאד בתקופתו של אוסקר גרסיה.

בחוד קיבל הערב בן בסט את ההזדמנות אך לא השכיל לנצלה ובסך הכל לא השפיע כמעט על משחק קבוצתו, למעט העבירה שנעשתה עליו על ידי דקל קינן ואשר גרמה להרחקתו.

איצטדיון מרהיב יש בחיפה, כזה שבהחלט מזכיר לנו משחקים מעבר לים, אך הקהל הירוק התנהג היום בצורה מחפירה שעה שהשליך למגרש כמעט לכל אורך ההתמודדות חפצים שונים ומשונים בניסיון לפגוע בשחקני האורחת ואו בקווני המשחק. חבל שברמת התשתיות התקדמנו לאירופה, אך באופי הקהל נשארנו מאחור…

מהלך המשחק (ONE)

דקה 5: הרבה כדורגל לא נראה בדקות הפתיחה, אך אווירה חמה? בהחלט. חן עזרא דחף את שרן ייני ללא כדור וקפטן מכבי ת"א מעד, בר נתן התעלם.

דקה 9: רובן ראיוס נשלח לאורך אגף ימין ועקף את המגן עומרי בן הרוש, שהכשילו מאחור וספג את הכרטיס הצהוב. הקשר הספרדי של חיפה העלה כדור מסובב לכיוון הרחבה, שחלף על פני שחקני ההגנה ומצא את אדין צוצאליץ’ בצד שמאל. הבלם הבוסני שלח את הרגל ומזווית לא נוחה בעט כדור שפגע בדשא ונקלט בבטחה בידיו של חואן פאבלו.

דקה 18: אחרי דקות ארוכות בהן נראה משחק אגרסיבי, צפוף וכזה שמנוהל בעיקר במרכז השדה, הגיעה ההזדמנות הראשונה של מכבי ת"א. דור מיכה הגיע ראשון לכדור חוזר ובעט חזק מ-20 מטרים, ניסיון שהמשיך החוצה משמאל לקורה השמאלית.

דקה 27: התקפה מתפרצת טובה של הצהובים. דור מיכה נשלח באגף ימין, התקדם לעבר הרחבה והצליח להעביר מסירת רוחב שטוחה אחורנית למרכז. ניקולה מיטרוביץ’ הגיח מאחור ובעט למסגרת מסף הרחבה, ולדימיר סטויקוביץ’ קלט.

דקה 28, מכבי חיפה נותרה בעשרה שחקנים: איזו דרמה. אחרי שהצהובים השתלטו על המשחק וניסו למצוא את השער הראשון, הגיע הרגע המכונן הראשון במשחק. גוסטבו בוקולי איבד את הכדור בחלק האחורי ועדן בן בסט השתלט ומיהר להתקדם לעבר השער. דקל קינן ניסה לרדוף אחריו ולהשיגו, אך פגש ברגלו האחורית והכשילו כשהוא אחרון מול השער. בר נתן לא היסס ושלף לעבר קינן את הכרטיס האדום.

דקה 31: אווירה חמה כבר אמרנו? ערן זהבי ניגש לעמדת הקרן כדי להעלות כדור לרחבה ו"זכה" במטר חפצים שהושלכו לעברו מכיוון יציע האוהדים הירוקים.

דקה 37: בן הרוש הניף רגלו ושלח כדור חזק 20 מטרים אלכסונית לשער משמאל, אך סטויקוביץ’ הספיק לגעת והכדור יצא לקרן שלא נוצלה. דקה אחר כך היה זה ערן זהבי שהסתובב על שחקן ההגנה ושלח בעיטה מסף הרחבה, סטויקוביץ’ שוב הדף לקרן.

דקה 45: שוב מיכה עם ניסיון מצד ימין. הקשר שלח בעיטה מ-20 מטרים, סטויקוביץ’ הדף לקרן. זהבי העלה את הכדור לרחבה ואייל משומר כמעט וכבש שער עצמי כשכשל בהרחקה, אך השוער הסרבי הנהדר של החיפאים שמר על קור רוח מופתי וקלט את הכדור של חברו לקבוצה ממטר בודד.

דקה 47: יופי של פתיחת מחצית. גל אלברמן פינה מקומו לטובת טל בן חיים והאחרון כמעט ומצא את הרשת. בן חיים דהר לאורך אגף שמאל, ניער מעליו את השחקנים, חדר לרחבה ובעט לשער, אך סטויקוביץ’ הדף. נוסא איגייבור השתלט על הכדור על סף הרחבה ושיחרר בעיטה אדירה למסגרת, אך שוב השוער הסרבי סיפק הצלה נהדרת.

דקה 60: האמינו או לא, אך מכבי חיפה הגיעה להזדמנות. אוראל דגני פרץ מעמדת המגן הימני אל מרכז השדה ומסר שמאלה בתזמון נהדר לטאלב טוואטחה. האחרון חדר לרחבה וחייב היה לבעוט בנגיעה, אך משך ומזווית קשה בעט החוצה.

דקה 72: ראיוס פתח מבערים באגף ימין, חתך למרכז על סף הרחבה ובעט כדור מסוכן לפינה הרחוקה, חואן פאבלו ירד בזמן והדף. בוקולי ניסה מזלו עם הכדור החוזר, אך הכדור שלו המשיך רחוק מעל השער.

דקה 77, מכבי חיפה נותרה בתשעה שחקנים: שוב רגע דרמטי במשחק. כדור שעלה לרחבת הירוקים הורד ע"י בן בסט בעזרת הראש. שרן ייני הגיח וניסה לדחוק מקרוב, אך אדין צוצאליץ’ גלש ובלם את הבעיטה. לצערו, זה קרה בעזרת היד. בר נתן היסס, אך אלי חכמון סימן לו כי היה פנדל.

דקה 78, מכבי ת"א עלתה ל-1:0: ערן זהבי ניגש אל הנקודה הלבנה אחרי שהחטיא פנדל שבוע לפני כן. הפעם, הוא שלח כדור חזק לפינה השמאלית שהכניע את סטויקוביץ’ לראשונה במשחק. שערו ה-17 של הקשר העונה.

דקה 81: זהבי כמעט והכפיל את התוצאה כשהגיח לכדור רוחב שנשלח לרחבה ומשני מטר בעט לשער תוך נפילה, אך סטויקוביץ’ הנהדר שוב הדף.

דקה 89: בן חיים ניסה גם הוא להרעיד את הרשת כשבעט כדור מצד שמאל שכבר הכניע את השוער הסרבי, אך הפעם טוואטחה בלם את הניסיון מקו השער. מיד אחר כך מנגד, חיפה הייתה קרובה לכבוש. ג’אבר עטאא המחליף חייב היה להכניע את חואן פאבלו מצד ימין של הרחבה, אך התמהמה ונבלם. חן עזרא ניסה את מזלו מיד אחר כך, אך בעט החוצה.

הרכבים

מכבי חיפה: ולדימיר סטויקוביץ’, אייל משומר (מתן אוחיון, 49′), דקל קינן, אדין צוצאליץ’, טאלב טוואטחה, אוראל דגני, גוסטבו בוקולי (עטאא ג’אבר, 80′), רובן ראיוס, עידן ורד (מיצ’ל, 35′), חן עזרא ו-וויאם עמאשה.

מכבי ת"א: חואן פאבלו, שרן ייני, איתן טיבי, קרלוס גארסיה, עומרי בן הרוש, גל אלברמן (טל בן חיים, 46′), ניקולה מיטרוביץ’, נוסא איגייבור (מהראן ראדי, 72′), דור מיכה, ערן זהבי ועדן בן בסט (ברק בדש, 87′).

 
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים (5 הצבעות, ציון ממוצע: 4.00 מ- 5)

אין תגובות

פרסם תגובה

Funzing-P

מדור חוק ומשפט

מדור חוק ומשפט

Funzing-F1

ידידים - סיוע בדרכים

תגובות אחרונות