עשרות נהגים קיבלו רישיון בלי לעמוד כנדרש במבחן עיוני ומעשי

עשרות נהגים קיבלו רישיון בלי לעמוד כנדרש במבחן עיוני ומעשי

היחידה המרכזית, יחידת ההונאה במשטרת מחוז מרכז ויחידת יהלום ברשות המסים הרימו מסך מעל תעשיית מרמה בהוצאת רישיונות נהיגה באמצעות אמצעים טכנולוגיים ומתן שוחד

מאות שוטרים יצאו לפנות בוקר למבצע מעצרים בכל הארץ של למעלה מ-70 חשודים בפרשת מרמה חמורה העוסקת בחשדות לזיוף ומרמה בהיקפים גדולים של מעבר מבחני תיאוריה לנהיגה והוצאת רישיונות נהיגה תוך תשלום שוחד.

מחלק הסוכנים ביחידה המרכזית של מחוז מרכז שפעל בחודשים האחרונים באופן סמוי בשיתוף יחידת יהלום של רשות המסים ומשרד הרישוי, בקרב רשת שעסקה במעבר במרמה של מבחני נהיגה עיוניים (תיאוריה) ומעשיים (טסט), הרים מסך מעל תעשייה של הוצאת רישיונות נהיגה ושיט תוך שימוש באמצעים טכנולוגיים מתקדמים ומתן שוחד.

במהלך החקירה הסמויה עלה חשד כי תמורת כ-5,000 ₪ מתקינים חברי הרשת לנבחן אוזנייה זעירה אלחוטית המחוברת למכשיר סלולרי זעיר המוסלק בשרוול, ובזמן אמת מקריאים לנבחן מרחוק את התשובות הנכונות במבחן התיאוריה. שוטר ששימש כסוכן חשאי, נשלח לחברי הרשת, ותמורת תשלום עבר בהצלחה מבחן תיאוריה ומבחן מעשי. מחומר החקירה עלה כי חברי הרשת נפגשים עם הנבחן לפני כניסתו לבחינה, ומסבירים לו את שיטת המרמה, לפיה עליו ללחוש למכשיר הסלולרי שהותקן לו בשרוול, את המילה הראשונה והאחרונה של השאלה. בצד השני של הקו, יושב איש מהרשת עם מאגר השאלות והתשובות, ומקריא לנבחן את התשובה הנכונה. בכדי ליצור מצג שווא של מבחן אותנטי ולא מושלם מדי, נהגו חברי הרשת לשתול שתי תשובות שגויות במענה של הנבחן.
עם התפתחות החקירה הסמויה התברר כי חברי הרשת לא הסתפקו בסיוע במעבר התיאוריה, אלא הפעילו מורי נהיגה ובוחן נהיגה של משרד הרישוי, ותמורת שוחד של למעלה מ-15 אלף ₪, דאגו גם למעבר מבחן מעשי- טסט.

על פי החשד, הרשת מורכבת מ-12 חשודים עיקריים שפעלו לפי תפקיד מוגדר- מקריא תשובות, מתקין אמצעים סלולריים על הנבחנים, גובה כספים, מזייף מסמכים, מאתרי נבחנים לתיאוריה במגזר היהודי והערבים ומתווכים למעבר מבחן מעשי. בנוסף נעצרו מורי נהיגה ובוחן רישוי שעל פי החשד, קיבלו כסף להגשה למבחן מעשי ומעבר בו.
בנוסף, עלה חשד כי כאשר נתקלו חברי הרשת בנבחן המתקשה לקרוא עברית, זויפו תעודות זהות ונשלחו אנשים מהרשת להיבחן במקום הנבחן.

על פי החשד, עשרות רבות של רישיונות נהיגה הושגו במרמה בסיוע חברי הרשת. לאחר מעצרם יועברו החשודים לחקירה ביחידת ההונאה המחוזית בחשד לשורה של עבירות, בהן קבלת שוחד, מתן שוחד, זיוף, שימוש במסמך מזויף, התחזות לאחר, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות וקשירת קשר לביצוע פשע.

סמוך לשעה 15:00 יובאו החשודים העיקריים להארכת מעצר בבית משפט השלום בפ"ת.

 
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים (4 הצבעות, ציון ממוצע: 4.00 מ- 5)

אין תגובות

פרסם תגובה

ידידים - סיוע בדרכים

מדור חוק ומשפט

מדור חוק ומשפט

Funzing-W

Funzing-I

תגובות אחרונות