טיל שובר מנחוס; 1:0 למכבי באשדוד משער ענק של מיטרוביץ

טיל שובר מנחוס; 1:0 למכבי באשדוד משער ענק של מיטרוביץ

שוב האלופה אוספת 3 נקודות חשובות במשחק חלש ולא מרשים. 2400 צופים במגרש הי"א באשדוד צפו במכבי מנצחת 1:0 ושוברת מנחוס של כמה שנים טובות.

המאמן הספרדי אמר שלא היה מרוצה ממשחקה האחרון של מכבי בליגה וערך הערב מספר שינויים בהרכב. להגיד שזה הצליח קשה לנו מאד, מכבי שוב נראתה לא תכליתית וסיפקה לצופים משחק פושר במיוחד.

מכבי פתחה כהרגלה במערך 4-3-3 ללא חלוץ טבעי, כאשר אייגבור החלש חוזר להרכב וזהבי שוב מתופקד כחלוץ.

שער ענק של מיטרוביץ בבעיטה לחיבורים מכ-20 מטר, ממש לקראת סיום המחצית הראשונה קבע את תוצאת המשחק. אשדוד קיבלה מספר הזדמנויות אך פספסה כתוצאה מחוסר ריכוז וממשחק טוב של שוער התל אביבית.

מי שכן יכולים להיות מרוצים הערב הם ארגוני האוהדים של האלופה.

מאות צופי הקבוצה התגודדו הערב באולם הספורט של בית דני שבשכונת התקווה לצפיה משותפת כחלק ממרד צרכני כנגד הנהלת אשדוד שסירבה להוזיל את מחירי הכרטיס ל-50 ש"ח והתעקשה לשמור על מחיר של 80 ש"ח.

בעקבות ההחרמה של המשחק רק כ-400 צופים הדרימו הערב לאשדוד ללוות את האלופה במה שנראה ככמות אוהדים הנמוכה ביותר שליוותה את הקבוצה למשחק חוץ מזה מספר חודשים.

הפסדה של אשדוד נאמד בעשרות אם לא מאות אלפי שקלים ומן הראוי שיתר המועדונים ילמדו את הלקח המתבקש.

ובהקשר מעט אחר, ככל הנראה אקס מכבי ת"א אלירן עטר צפוי הערב לערוך את משחקו הראשון במדי מכבי חיפה.

בהזדמנות זאת ראוי שהקהל הירוק שידע באלפיו לקלל את השחקן ולהקניט אותו במשפט הדוחה "אלירן שודד זקנות" יביע הערב בפני אחד השחקנים הטובים שנראו כאן את התנצלותו.

מהלך המשחק (ONE)

דקה 6: ניסיון ראשון של הצהובים. ערן זהבי השתלט על הכדור מרחק 20 מטרים מקו השער הרים את הראש ובעט לעברו של אופיר מרציאנו, אך הכדור המשיך מעל המסגרת.

דקה 11: הצהובים שלטו בנעשה על כר הדשא, אך לא הצליחו לפרוץ את ההגנה הצפופה של המארחים, שמצידם לא הצליחו להתקדם לעבר הרחבה של חואן פאבלו. עומרי בן הרוש ביצע שתי עבירות גסות תוך דקה, אך וקסברגר חס על המגן ולא שלף לעברו את הכרטיס.

דקה 14: ניסיון ראשון של אשדוד. מסירת רוחב משמאל לימין חתכה את מרכז השדה והגיעה היישר לעופר ורטה שנותר פנוי לחלוטין באגף. האחרון התקדם לעבר סף הרחבה, אך במקום להניף את הרגל ולסכן את השער, מסר כדור עומק שהותיר את חלוצי אשדוד בנבדל ושופט הקו פסק בהתאם.

דקה 16: דור מיכה השתלט על הכדור במרכז ומ-20 מטרים בעט כדור חזק למרכז השער, מרציאנו קלט ללא קושי.

דקה 19: ההזדמנות המסוכנת ביותר במשחק הגיעה דווקא מצד המארחת. שוב ורטה המסוכן באגף ימין, הרים כדור מדוד לרחבה. מוראד אבו ענזה התמקם היטב והוריד את ההרמה בעזרת החזה. אור אינברום השתלט, ביצע הטעיה ובעט כדור חד ומסוכן ששרק סמוך לקורה הימנית.

דקה 32: אחרי דקות ארוכות ללא מצבים ממשיים, הגיע ניסיון מעניין מצד טל בן חיים. שחקן הכנף הטכני של הצהובים הוכיח כמה כישרון טמון ברגליו ובאחד-על-אחד על סף הרחבה השתחרר היטב ושלח כדור חזק ושטוח למרכז השער, מרציאנו ירד בזמן וקלט.

דקה 33: בן חיים החליף מסירות באגף שמאל וחדר לרחבה באלגנטיות. כשניצב על קו הרוחב מזווית אפס לשער, מסר כדור רוחב מסוכן למרכז שנבלם על-ידי יאיא פטי לקרן.

דקה 39, מכבי ת"א עלתה ל-1:0: אחרי שניסתה לחדור את רחבת המארחים הצפופה פעם אחר פעם, הגיע ניקולה מיטרוביץ’ וסיפק שער יפהפה. בן חיים התנהל עם הכדור בצד שמאל ומסר אחורנית לקשר הסרבי, שהשתלט על המסירה, הניף את הרגל מ-20 מטרים והניח כדור רך, מסובב ומדויק לחיבורי השער הימניים.

דקה 43: אשדוד כמעט ומצאה את השוויון. כדור תועה על סף רחבת הצהובים הגיע עד לאבו ענזה. האחרון הצליח להשתלט ולהתקדם אל עבר סף הרחבה כשהוא לבד מול השער, אך כשבעט – נעצר אצל חואן פאבלו שיצא נהדר וסיפק הצלה גדולה.

דקה 57: הצהובים הורידו את הרגל מהגז עם פתיחת המחצית השנייה והניעו את הכדור באיטיות בחלק המגרש שלהם. המארחים לא שלחו מספיק כלים התקפיים כדי למצוא את השוויון וקלינגר החליט לבצע חילופים בהתאם – ניב זריהן ומיכאל אוחנה נכנסו למגרש, גל בראל ואבו ענזה ירדו אל הספסל.

דקה 62: כדור קרן של אלכסנדר דוידוב מצד ימין הסתובב בצורה מסוכנת לעבר הפינה הרחוקה וכבר הכניע את חואן פאבלו, אך אף רגל מסיימת לא ניצבה בדרך כדי לדחוק מקרוב והניסיון המשיך החוצה.

דקה 72: הזדמנות טובה לצהובים. מיכה פרץ באגף ימין מול גדי קינדה ורגע לפני שהכדור יצא החוצה, הרים לרחבה. זהבי ניצב חמישה מטרים מקו השער, התרומם להגבהה ונגח כדור די חלש, מרציאנו זינק מצוין וקלט.

דקה 74: ניסיון מצוין של אשדוד, אך קבלת החלטות גרועה בחלק הקדמי מנעה את השוויון. בלו השתלט על הכדור בצד ימין של הרחבה אחרי מסירת עומק אדירה וחייב היה להתקדם כדי לגלגל בקלות פנימה. אלא שהחלוץ התנהל בעצלתיים והתמהמה עד שמסר לקינדה במרכז. האחרון העביר שמאלה לזריהן, שבעט מתוך הרחבה היישר לידיו של חואן פאבלו.

דקה 76: עוד הזדמנות למארחים מצד ימין ושוב היה זה בלו, שקיבל את הכדור, התקדם ושלח בעיטה חזקה לפינה הקרובה שסחטה הדיפה של חואן פאבלו לקרן שלא נוצלה.

דקה 77: רגע מכונן עבור מכבי ת"א. הצהובים רשמו שיא מועדון באי ספיגות כשחצו את רף 610 הדקות. לחואן פאבלו היה חלק לא מבוטל בהחלטה. בתוך כך, חילופי דברים בין פאקו לבין עוזרי השופט אילצו את וקסברגר להרחיק את המאמן הבאסקי.

דקה 90: עמוק בתוספת הזמן כדור שהתגלגל ברחבת הצהובים באין מפריע הגיע עד לאוחנה בצד שמאל של הרחבה. האחרון הניף את הרגל במצב מצוין, אך בעט גבוה לשמיים וסיפק את החותמת הסופית למשחק.

הרכבים

מ.ס. אשדוד: אופיר מרציאנו, עופר ורטה, יאיא פטי, ישראל ראש, ג’ואן אושינוואה, גל בראל (מיכאל אוחנה, 53′), אלכסנדר דוידוב, גדי קינדה, אור אינברום, מוראד אבו ענזה (ניב זריהן, 57′) וירו בלו (בנצי מושל, 82′).

מכבי ת"א: חואן פאבלו, שרן ייני, איתן טיבי, דור פרץ, עומרי בן הרוש, דן איינבינדר (קרלוס גארסיה, 69′), ניקולה מיטרוביץ’, נוסא איגייבור, דור מיכה, טל בן חיים (עדן בן בסט, 90′) וערן זהבי (ברק יצחקי, 90′).

התמונה באדיבות דף הפייסבוק הרישמי של קבוצת מכבי תל אביב בכדורגל.

 
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים (4 הצבעות, ציון ממוצע: 3.75 מ- 5)

אין תגובות

פרסם תגובה

Funzing-F1

מדור חוק ומשפט

מדור חוק ומשפט

ידידים - סיוע בדרכים

ידידים - סיוע בדרכים

תגובות אחרונות