עשרות סוחרי סמים נעצרו במבצע של מחוז ת"א

עשרות סוחרי סמים נעצרו במבצע של מחוז ת"א

סוכן משטרתי סמוי שפעל בחודשים האחרונים באזור דרום העיר הוביל להפללתם של עשרות חשודים ותפיסת עשרות אלפי שקלים

במהלך החודשים האחרונים התקבל במחוז תל אביב מידע מודיעיני על כך שמספר משפחות פשע מאזור המרכז החלו לפעול בדרום תל אביב והתחנה המרכזית הישנה בעיר ולסחור בסמים קשים. במקביל נרשמה עליה במספר אירועי אלימות קשה באזור, על רקע מלחמות שליטה באזורי הסחר בין נציגי הארגונים השונים.

עם זיהוי התופעה הוחלט להקצות את מירב המשאבים למיגור התופעה ולהחזרת הביטחון לאזור: מחלק הסוכנים של מרחב יפתח הפעיל סוכן משטרתי סמוי, שביצע מאות רכישות של סמים מסוגים שונים מלמעלה מ-60 סוחרים, תוך תיעוד העסקאות והכנה של תיקי חקירה לקראת הגשת כתבי אישום.

החדרת הסוכן לאזור הייתה משימה לא פשוטה, שכן מדובר בסוחרים ותיקים המכירים היטב את לקוחותיהם ועלולים לפגוע בכל מי שהם חושדים בו. הסוכן, שוטר בשנות ה-30 לחייו, מתגורר במרכז הארץ ומשרת במשטרה שש שנים בתפקידי בילוש ומודיעין. כשנה לפני הפעלתו הוא הורחק מאזור ת"א, על מנת שלא יהיה מוכר באזור. הוא שב לפעילות בעיר רק עם תחילת עבודתו כסוכן.

הסוכן התחזה לשיפוצניק מהסביבה והצליח לחדור אל מעוזם של הסוחרים באזור ולרכוש את אמונם. יצוין כי במהלך הפעלתו הוא אף גויס בצו 8 לשירות מילואים בצה"ל במהלך מבצע צוק איתן, במהלכו נפצע. עם זאת הוא חזר במהרה לפעילות בשטח והמשיך במלאכת תיעוד עסקאות הסמים.

הבוקר הגיעה לסיומה הפעלתו והחקירה עברה מהשלב הסמוי לגלוי עם מעצרם של 38 סוחרי סמים שהפליל ובקרוב צפויים מעצרים של סוחרים נוספים. כמו כן נתפסו במהלך מבצע המעצרים עשרות אלפי שקלים במזומן, שעל פי החשד התקבלו כשתשלום עבור עסקאות הסמים.

המידע באדיבות אתר משטרת ישראל.

 
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים (2 הצבעות, ציון ממוצע: 3.00 מ- 5)

אין תגובות

פרסם תגובה

מדור חוק ומשפט

מדור חוק ומשפט

מדור חוק ומשפט

ידידים - סיוע בדרכים

Funzing-I

תגובות אחרונות