הדרבי חזר והוא צהוב; 2:0 למכבי על הפועל

הדרבי חזר והוא צהוב; 2:0 למכבי על הפועל

הדרבי התל אביבי שוב צהוב, האלופה התעללה באדומים ופתחה פער של 4 נק’ בראש הטבלה. ראדי ומיטרוביץ’ כבשו וקבעו את תוצאת המשחק, הפסד ליגה ראשון לשריף.

הדרבי התל אביבי הגדול חזר הערב במלוא הדרו, יציעים מלאים, כדורגל מהנה, מתח, שערים ואיך לא… טעויות שיפוט חמורות. מכבי ניצחה אמנם 2:0 אבל קופחה לא פחות מ-3 פעמים על ידי השופט (אגב לא חבל לשלם לשופטי רחבה, אם גם ככה הם פשוט לא מתפקדים?).

פאקו כהרגלו פתח במערך 4-3-3 כאשר זהבי בחוד אולם הפתיע כשהעלה בהרכב הפותח את ראדי אך הפתיע עוד יותר כאשר הוריד אותו לספסל עם השריקה לפתיחת המחצית השניה.

ראדי פתח את המשחק מצויין, היה האקס פאקטור של מכבי במחצית הראשונה ואף כבש שער נפלא בבעיטה חופשית בדקה ה-10. פאקו במהלך נכון מבחינה מערכתית הכניס חלוץ והסיט את זהבי למקומו הטבעי, אך במקום לוותר על אייגבור החלש העדיף הספרדי להוציא דווקא את השחקן המצטיין שלו על המגרש.

כשזהבי במקומו הטבעי מכבי חוזרת לפרוח, הנעת הכדור בהתקפה שוטפת, יש יותר שחקנים שמאיימים על השער והקבוצה מגיעה ליותר הזדמנויות.

הקהל הצהוב רוצה לראות קבוצה דורסת (כפי שהתרגל בשנתיים האחרונות), לפרקים נראה כי המאמן הספרדי פשוט משתדל לרסן את יכולות קבוצתו ולא ברורה הסיבה. כשזהבי בחוד הוא מתבזבז, משחק בחוסר חשק והולך לאיבוד, כשזהבי במקומו הטבעי מתחת לחלוץ פתאום מכבי דוהרת קדימה (הערב זה היה פחות תכליתי אבל בהחלט השינוי ניכר).

בסך הכל הפרשי הכוחות בין הקבוצות ניכרו היטב לאורך המשחק. מכבי הגיעה ליותר מצבים מסוכנים אך מן העבר השני גם הפועל נראתה לרגעים כמו קבוצה (הודות לגילי וורמוט המצויין) ואף סחטה מחואן פאבלו כמה הצלות ראויות לציון.

מכבי מתבססת הערב בצמרת עם 4 נקודות הפרש מהטוענת לכתר קריית שמונה.

מהלך המשחק (ONE)

דקה 1: הניסיון הראשון היה שייך לצהובים והגיע בשלב מוקדם מאוד. ניקולה מיטרוביץ’ שלח בעיטה מכ-25 מטרים שהמשיכה הרחק אל מעל השער.

דקה 8: דקות הפתיחה אופיינו בהנעת כדור מסודרת מצד מכבי ת"א, שלחצה את השער של הפועל וניסתה לחדור את ההגנה. ערן זהבי פרץ באגף ימין וניסה למסור לטל בן חיים במרכז הרחבה, אך החולייה האחורית של האדומים הצליחה להרחיק את הסכנה.

דקה 10, מכבי ת"א עלתה ל-1:0: איזה שער דרמטי של מהראן ראדי, איזו טעות חמורה של אפולה אדל. הקשר העלה כדור נייח מ-35 מטרים אלכסונית לשער משמאל, שהסתובב פנימה. השוער ניצב רחוק מהקו והכדור עשה דרכו לכיוון החיבור וחלף מעל אדל, שהספיק רק לגעת בו בדרך פנימה. שער אומלל לשוער האדומים.

דקה 15: ניסיון נוסף של ראדי, שהגיע לעמדת בעיטה מ-18 מטרים ובעט ברגל ימין כדור חזק ולא מספיק מדויק שהמשיך החוצה.

דקה 19: אחרי שמכבי ת"א ניסתה למצוא את הרשת עם ניסיונות של זהבי ועומרי בן הרוש, הכדור הגיע לנוסא איגייבור שמ-30 מטרים בעט כדור אדיר מהאוויר היישר לחיבור, אלא שהפעם אדל התמתח בזמן והדף לקרן.

דקה 22: רגע מעורר מחלוקת. ההגנה החדירה של האדומים שוב הובכה כשזהבי נשלח לאחד-על-אחד מול אדל. השוער הקדים את הקשר, אך הרחיק רק עד לראדי שניסה למצוא את השער בנגיעה. השוער זינק והדף את הניסיון בעזרת ידיו כשניצב סנטימטרים ספורים מחוץ לרחבה, אך חכמון שהיה קרוב הורה להמשיך במשחק.

דקה 26: זהבי שלח בעיטה חופשית מסובבת מכ-25 מטרים שפגעה בחומה והטעתה את אדל, אך האחרון נותר מספיק עירני כדי לקלוט את הניסיון בידיו.

דקה 31: זהבי העלה כדור קרן מסובב שעשה דרכו לחיבורי השער הרחוקים. אדל האומלל שמאז הטעות עמד במבחנים לא פשוטים פעם אחר פעם, היה במקום כדי להרחיק לקרן נוספת שלא נוצלה.

דקה 35: שי אבוטבול ניסה להפתיע את חואן פאבלו עם בעיטה חופשית מ-25 מטרים שעשתה דרכה לפינה, אך המשיכה החוצה.

דקה 41: הצהובים שוב קופחו עם החלטת שיפוט לא נכונה. בן חיים פרץ לאורך אגף ימין, ניער את שחקני ההגנה וחדר לאורך הקו כדי להעביר כדור רוחב. מי שגלש לכיוון המסירה ברחבה היה סארי פלאח, שפגע בכדור בידו ושוב חכמון התעלם ולא שרק לפנדל.

דקה 47: הצהובים פתחו את המחצית השנייה בלחץ על שערו של אדל. פיליפ אבו מאנה שגה במסירה אחורנית ואפשר לזהבי לדהור מצד שמאל אל עבר השער, אך יציאה טובה של השוער בתוספת ביצוע כושל של הקשר, הובילו את הכדור לקרן.

דקה 49: מיטרוביץ’ העלה כדור מימין שפגע באחד משחקני הגנת הפועל ברחבה והמשיך לעבר דור פרץ, שבעט בנגיעה מהאוויר אל מעל השער. בהתקפה שהתפתחה אחר כך המחליף עדן בן בסט חייב היה לכבוש אחרי כדור עומק אדיר של זהבי, אך החלוץ שביצע תנועה נכונה, החליק רגע לפני שבעט את הכדור מ-11 מטרים החוצה.

דקה 52, מכבי ת"א עלתה ל-2:0: הבליץ של הצהובים נשא פירות ומכבי ת"א הכפילה את היתרון. דור מיכה מסר כדור מצוין לזהבי באגף שמאל. מספר 7 בצהוב העביר כדור רוחב מצוין לבן בסט שנותר חופשי ברחבה, אך נבלם אצל ליאור לוי כשבעט לשער. אל הריבאונד הגיח מיטרוביץ’, שמ-30 מטרים בעט כדור חזק ומדויק לפינה. שער נהדר לקשר הסרבי, עוד מסמר בארון של האדומים.

דקה 55: ניסיון נוסף של זהבי. הקשר קיבל את הכדור כשהוא 25 מטרים מקו השער וניסה להקפיץ צ’יפ מתוחכם מעל אדל, שמתח את האצבעות כדי להדוף לקרן נוספת שלא נוצלה.

דקה 56: ורמוט, היחיד בשורות האדומים שעוד ניסה לעשות משהו, היתל בשחקני מכבי ת"א קרוב לרחבה ובעט כדור מסוכן מ-18 מטרים שפגע בדשא בדרך לשער, אך נחת בידיו הבטוחות של חואן פאבלו.

דקה 62: ניסיון נוסף של הפועל ת"א, שאחרי השער השני השתפרה ושיחקה טוב. מתן אוחיון התנהל עם הכדור באגף ימין ושלח מסירת עומק שחתכה את קו ההגנה והשאירה את שגיב יחזקאל לבדו בצד שמאל של הרחבה, אלא שהאחרון לא הגיע היטב לכדור ובעט תוך כדי נפילה ניסיון שנהדף היטב ע"י חואן פאבלו.

דקה 81: לאחר דקות ארוכות בהן הצהובים ניסו למצוא את השלישי אך לא היו די מדויקים בהתקפה, הגיעה ההזדמנות לאדומים. ורמוט מסר מצוין לדודו ביטון בצד שמאל של הרחבה, אך האחרון בעט חזק לידיו של חואן פאבלו, ששמר על רשת נקייה בצורה מצוינת.

דקה 82: הצהובים הגיבו מהר. מיכה מסר כדור למרכז הרחבה מצד ימין ומי שהגיע ראשון היה זהבי, שבעט בנגיעה החוצה.

דקה 83: מכבי ת"א שוב קופחה, חכמון שוב התעלם. מה יהיה עם השיפוט? מיכה ניסה להכניס כדור עומק כשניצב בתוך הרחבה, אך המסירה שלו פגשה את היד של פלאח בשנית וגם הפעם לא נשרק פנדל. למזלם של הצהובים, הדבר לא השפיע על הכרעת המשחק.

הרכבים

מכבי ת"א: חואן פאבלו, שרן ייני, איתן טיבי, דור פרץ, עומרי בן הרוש, ניקולה מיטרוביץ’, מהראן ראדי (עדן בן בסט, 46′), נוסא איגייבור, דור מיכה, ערן זהבי וטל בן חיים (ראדה פריצה, 69′).

הפועל ת"א: אפולה אדל, ליאור לוי (משה אוחיון, 63′), מתן אוחיון, יורגן קולין, סארי פלאח, אברהם צ’קול, שי אבוטבול (אמידו באלדה, 80′), פיליפ אבו מאנה, גילי ורמוט, שגיב יחזקאל (ישראל זגורי, 74′) ודודו ביטון.

 
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים (3 הצבעות, ציון ממוצע: 5.00 מ- 5)

אין תגובות

פרסם תגובה

rightama

מדור חוק ומשפט

מדור חוק ומשפט


ידידים - סיוע בדרכים

Funzing-Fl

תגובות אחרונות