פאקוסקוו בצמרת; 1:1 בין מובילת הטבלה לסגניתה

פאקוסקוו בצמרת; 1:1 בין מובילת הטבלה לסגניתה

פער ה-2 נקודות בצמרת טבלת ליגת העל נשמר הערב בבלומפילד לאחר תיקו 1:1 בין מוליכת הטבלה מכבי תל-אביב והדולקת אחריה קריית שמונה. האורחים הדהימו עם שער מוקדם של וובה בראון בדקה ה-11, וברק בדש שנכנס כמחליף השווה את התוצאה בדקה ה-85 לאחר בישול נפלא של מיכה.

2 קבוצות שונות בתכלית ראינו הערב בבלומפילד. האחת הגיעה מהצפון, מסודרת, מאורגנת, ממושמעת מאד, הופיעה לאחר הכנה מדוקדקת להפליא, סגרה יפה מאד את האלופה, לא בחלה אפילו בשמירות אישיות על שחקני המפתח, ואף הצליחה לעקוץ באחת מבין ההזדמנויות הבודדות שלה.

השניה עם כל הצער שבדבר נראתה לפרקים רבים כמו שדה ניסוי של קבוצה במחנה אימונים טרום פתיחת העונה. שחקנים שמחפשים את מקומם במגרש, מבנה לא יעיל של מרכז שדה והתקפה, חוסר תיאום בין חלקי הקבוצה, ואחד שקוראים לו נוסא אייג-בור שלא ברור עדיין מה הוא עושה בהרכב.

אם ברק בכר יכול לצאת מהמשחק הערב בראש מורם, המאמן הספרדי של האלופה חייב הערב תודה ענקית לשני אנשים, האחד אלון יפת שקיפח את האורחת והשני הוא ברק בדש המחליף שמנע ממנו הפסד מביך ושריקות בוז צורמות.

דווקא הערב כשגילי וורמוט על הדשא יכול היה פאקו לפתוח עם זהבי כ"חלוץ מדומה", דווקא הפעם כשמראש היה צפוי שקריית שמונה תתבצר בעמדות היה כדאי להכניס שחקן שיכול לטווח מרחוק כמו ראדי. אבל פאקו כמו פאקו ומכבי כמו מכבי של השבועות האחרונים, פשוט לא משכנעת.

מכבי חטפה שער מוקדם ונקלעה לפיגור כבר עם תחילת המשחק, היא המשיכה במחצית ראשונה חלשה ביותר ללא שום שינוי או תפקוד של שחקנים. בהמשך ויתר הספרדי על גילי וורמוט והכניס את ראדי במה שנתפס כשינוי יותר טקטי מהתקפי, מכבי אמנם שלטה ללא עוררין בכדור, אך לא הייתה תכליתית בסביבת רחבת קריית שמונה. רק לקראת סיום ההתמודדות החליט הספרדי להמר ולהכניס חלוץ במקום חלוץ, אך במקביל גם לשנות מערך להתקפי יותר עם 3 בלמים ולפתע הגיעה הישועה.

משווים לאחרונה רבות בין פאקו לסוזה. לכל אחד מהמאמנים צורת סגנון שונה, שיטת משחק שונה, וגישה אחרת. מה שבטוח שהפורטוגלי בניגוד לספרדי לא היה ממתין עד לקראת סיום ההתמודדות כדי לשנות למערך התקפי הרבה יותר ולהמר על כל הקופה.

מזלה של האלופה שהיא עדיין זו שמובילה את הטבלה והפער בצמרת נשמר, ניתן להניח כי יש  מי שיביעו במכבי הערב צער על אובדן הנקודות בנתניה במחזור הקודם שהוכחו בעצם כנקודות חשובות ביותר להמשך המאבק על כתר האליפות.

מהלך המשחק (ONE)

דקה 2: נגיעה ראשונה של גילי ורמוט בכדור כשהוא לבוש בצהוב של מכבי ת"א. הקשר פרץ במרכז השדה וסחט עבירה מאחמד עאבד.

דקה 10: מהלך נהדר של ק"ש כמעט ונחתם בשער יתרון מפתיע. עודד אלקיים פרץ לאורך אגף ימין, התקדם לכיוון הרחבה והעלה כדור למרכז. דוד מנגה התמקם היטב ונגח כדור מצוין לפינה הקרובה, אך שופט הקו סימן לנבדל ויפת פסל את השער בצדק.

דקה 11, עירוני ק"ש עלתה ל-1:0: הצהובים שעדיין לא הצליחו להתחבר מפתיחת המשחק, שילמו על כך ביוקר. האורחת תקפה ולחצה מהרגע הראשון ובאה על שכרה. נוסא איגייבור התקשה להרחיק כדור מסף הרחבה והבעיטה החלשה שלו הגיעה רק עד לוובה בראון, שהשתלט היטב, התקדם ומ-20 מטרים בעט כדור מתעתע שהטעה את ברק לוי וחדר לפינה הימנית.

דקה 16: ק"ש המשיכה לתקוף. אחמד עאבד קיבל את הכדור מאדריאן רוצ’ט בצד שמאל ובעט מ-20 מטר אלכסונית לשער, כדור ששרק סמוך לקורה הימנית והמשיך החוצה.

דקה 19: עומרי בן הרוש ניסה להשיב עם בעיטה חזקה לאחר שחטף את הכדור למנגה וניסה את מזלו מ-25 מטרים ברגל שמאל, אך הכדור שהסתובב בדרך לשער, יצא החוצה.

דקה 38: מכבי ת"א הפעילה לחץ על שערו של גיא חיימוב וניסתה למצוא את שער השוויון, אך ללא הועיל. האורחת מצידה תקפה בעיקר באמצעות יציאה מהירה למתפרצות. איגייבור מסר לעדן בן בסט שהסתובב ברחבה ובעט כדור שטוח, אך הניסיון נקלט בבטחה בידיו של השוער.

דקה 40: בן בסט כמעט וקבע 1:1. בפעם הראשונה מסירת עומק של דור מיכה בצד ימין הגיע לרגליו של החלוץ שביצע תנועת עומק נהדרת ומול יציאה של חיימוב הצליח לייצר בעיטה שפגעה בשוער והמשיכה החוצה. בפעם השנייה, קרן קצרה הובילה את הכדור שוב לרגליו של מיכה, שהעלה כדור מסובב ומדויק למרכז הרחבה ושוב בן בסט היה במקום כדי להתרומם מצוין ולנגוח למרכז השער, חיימוב קלט.

דקה 45: שוב הצמד מיכה את בן בסט עשה שמות בהגנת ק"ש. הקשר הכניס כדור עומק לחלוץ, שנעצר אל מול יציאה של חיימוב אך הצליח להשתלט ולהרים מזווית קשה אל מרכז הרחבה. ערן זהבי הוריד בפעם הראשונה עם הראש היישר למיכה, שהמשיך מהאוויר כדור חזק שפיספס את המסגרת במעט. רגע לפני השריקה למחצית, שיר צדק חילץ את הכדור מרגליו של זהבי בצורה נקייה בתוך הרחבה.

דקה 55: הצהובים פתחו את המחצית השנייה בלחץ רב על שערו של חיימוב, אך שוב האורחים הציגו משחק הגנה משובח כשלחצו היטב כל שחקן צהוב שהשתלט על הכדור ובכך מנעו ממכבי ת"א לייצר מצבי הבקעה מסוכנים.

דקה 64: מכבי ת"א אמנם החזיקה בכדור בצורה טוטאלית, אך לא הצליחה לתרגם זאת להזדמנויות ממשיות ושיטת המשחק של בכר הוכיחה את עצמה. שתי הקבוצות לא הצליחו לייצר בעיטה למסגרת מפתיחת המחצית.

דקה 65: איגייבור הזין את בן בסט בכדור עומק מצוין. החלוץ השתלט על המסירה וחדר לרחבה, אך נתן לעצמו מקדמה ארוכה מדי וחיימוב יצא והדף. השוער נפגע במהלך ההתקלות עם החלוץ, אך התאושש מספר דקות אחר כך.

דקה 67: מתפרצת של ק"ש צריכה הייתה להסתיים בשער השני, אך אבוחצירה איחר לכדור הרוחב שנמסר מצד ימין ופספס את ההזדמנות.

דקה 71: בן הרוש הכניס כדור עומק לכיוונו של בן בסט, אך שיר צדק הקדים את החלוץ ובמקום להרחיק כמעט וכבש שער עצמי. ק"ש התעשתה ברגע האחרון והצליחה להרחיק את הסכנה.

דקה 73: שרן ייני הגיע ראשון לכדור חוזר על סף הרחבה ובעט בנגיעה אל מרכז השער, חיימוב קלט.

דקה 82: איגייבור ייצר לעצמו מצב אדיר לכיבוש כשהגיע למסירה, הטעה את צדק באומנות, סובב מעל הבלם באומנות ובעט לשער מ-16 מטרים. אלא שזהבי הפריע לקשר והכדור המשיך החוצה.

דקה 85, מכבי ת"א השוותה ל-1:1: איזו דרמה בבלומפילד. מיכה הנהדר התנהל עם הכדור בצד ימין של הרחבה, חדר לעומק והרים כדור מדוד פנימה. ברק בדש המחליף הקדים את אלקיים ונגח בדיוק פנימה.

דקה 89: ק"ש קופחה ובענק. כדור רוחב נמסר מימין לכיוונו של שמעון אבוחצירה במרכז הרחבה, איתן טיבי משך את החולצה של החלוץ בבירור אך יפת לא שרק לפנדל ועשה עוול גדול עם האורחים.

הרכבים

מכבי ת"א: ברק לוי, שרן ייני, איתן טיבי, קרלוס גארסיה (ברק בדש, 78′), עומרי בן הרוש, ניקולה מיטרוביץ’, נוסא איגייבור, גילי ורמוט (מהראן ראדי, 57′), דור מיכה, ערן זהבי ועדן בן בסט (דור פרץ, 83′).

עירוני ק"ש: גיא חיימוב, עודד אלקיים, קאסיו פרננדז, שיר צדק, טוברנו פינאס, וובה בראון, רועי קהת, אדריאן רוצ’ט (רוג’רס קולה, 84′), אחמד עאבד (אופיר מזרחי, 80′), דוד מנגה (מינדאוגאס פאנקה, 63′) ושמעון אבוחצירה.

 
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים (1 הצבעות, ציון ממוצע: 4.00 מ- 5)

אין תגובות

פרסם תגובה

ידידים - סיוע בדרכים

מדור חוק ומשפט

מדור חוק ומשפט

מדור חוק ומשפט

ידידים - סיוע בדרכים

תגובות אחרונות