הודעת מזכיר הממשלה בתום ישיבת ממשלה מיום 22 בפברואר 2015

הודעת מזכיר הממשלה בתום ישיבת ממשלה מיום 22 בפברואר 2015

א. בפתח הישיבה אמר ראש הממשלה:

" הממשלה תשמע הבוקר סקירה על האתגרים הביטחוניים שמתפתחים סביבנו, בראשם ניסיונה של איראן להגביר את אחיזתה בגבולות ישראל, תוך שהיא פועלת להתחמש בנשק גרעיני.

לצד הכוונה ישירה מצד איראן של פעולות חיזבאללה בצפון והחמאס בדרום, איראן מנסה לפתח חזית שלישית גם מרמת הגולן באמצעות אלפי לוחמים של החיזבאללה שנמצאים בדרום סוריה, שאיראן היא המפקדת הישירה שלהם.

העובדה שאיראן ממשיכה בפעילות טרור שהיא רצחנית, חובקת גבולות, חובקת אזור וחובקת עולם, לצערנו, לא מפריעה לקהילה הבינלאומית להמשיך ולשוחח עם איראן על הסכם גרעין שיאפשר לאיראן לבנות יכולות תעשייתיות ופיתוח נשק גרעיני.

תמוה שגם אחרי שבסוף השבוע דו"ח הסוכנות הבינלאומי לאנרגיה אטומית קבע שאיראן ממשיכה להסתיר את המרכיבים הצבאיים של תכנית הגרעין שלה, נמשכות איתה שיחות הגרעין כרגיל. לא רק שהן נמשכות, אלא יש מאמץ מוגבר להגיע להסכם גרעין בימים ובשבועות הקרובים.

לכן, החודש הקרוב הוא חודש קריטי לשיחות הגרעין בין איראן והמעצמות כיוון שבמהלכו עלול להיחתם הסכם מסגרת שיאפשר לאיראן לפתח את היכולות הגרעיניות שיאיימו על קיומנו. ההסכם המתגבש בין איראן והמעצמות הוא מסוכן לישראל.

לכן, בשבוע הבא אני אצא לארה"ב במטרה להסביר בקונגרס האמריקני, שייתכן שהוא יהיה הגוף שישפיע על גורל ההסכם, מדוע ההסכם הזה מסוכן לישראל, מסוכן לאזור ומסוכן לעולם כולו".
ב. ראש הממשלה בנימין נתניהו פנה לשר לבט"פ יצחק אהרונוביץ ואמר: "אני מבקש לשבח את כוחות הביטחון וההצלה, את המתנדבים הרבים ואת כל מי שהיה לו חלק בכך שמדינת ישראל היתה ערוכה לסערה במזג האוויר ועמדה במשימתה העיקרית- שמירה על החיים".

ג. הממשלה דנה היום במערכי אכיפה עירוניים – קביעת תמהיל פקחים-שוטרים ביישובי הדרום,

והחליטה כדלקמן:

בהמשך להחלטת הממשלה מס. 696(אלמ/2) מיום 21.8.2013, לתקן את החלטת הממשלה מס. 2025 מיום 23.9.2014 כך שלאחר סעיף 72 יבוא:

"72א. להפעיל את תכנית השיטור העירוני ביישובי הדרום הכלולים בפיילוט מערכי אכיפה עירוניים, ביחס שלא יעלה על פקח לכל שוטר בהתאם לקביעת המנהלה הארצית לשיטור ואכיפה עירונית במשרד לביטחון הפנים, על-פי קריטריונים שקבעה, עד לסוף שנת 2016.

החל משנת 2017 יחולו על הרשויות ביישובי הדרום הכללים החלים על יישובים בכלל אזורי הארץ".

ד. היועץ לביטחון לאומי וראש המטה לביטחון לאומי יוסי כהן, עידכן על הפגישה שקיים בשבוע שעבר בוושינגטון עם תת-מזכיר המדינה האמריקני וונדי שרמן, פגישה שבחלקה השתתף גם מזכיר המדינה האמריקני ג’ון קרי, והפגישה עם היועצת לביטחון לאומי סוזן רייס.

ר’ המל"ל כהן ציין כי דו"ח הסוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית שפורסם בסוף-השבוע מראה כי איראן מסרבת לענות לשאלות שהפנתה סבא"א בעקבות גילוי ממצאים החשודים כמרכיבים צבאיים בתכנית הגרעין של איראן.

ה. שר המודיעין יובל שטייניץ עידכן בשיחות שקיים בוועידת הביטחון במינכן עם נציגי רוב המעצמות שמנהלות את המשא ומתן עם איראן, וציין כי הביע את דאגתה של ישראל מההסכם המסתמן שיאפשר לאיראן יכולות תעשייתיות לפיתוח נשק גרעיני. השר שטייניץ דיווח על שיחתו עם יו"ר הסוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית, בה דרש שהסוכנות תתנה כל הסכם עם איראן בחשיפה מלאה של הניסויים הגרעיניים שערכה.

ו. שר הביטחון דווח לממשלה על ביקורו בהודו ועל שיתוף הפעולה בין ישראל לבין הודו בתחומי הביטחון.

ז. ראש המוסד תמיר פרדו סקר את פעילות הטרור הגלובלי שמכוון ע"י איראן, הן באמצעות חיזבאללה והן באמצעות גופי טרור אחרים. בסקירה דווח על תשתיות הטרור שפורסת איראן גם בימים האלה ברחבי העולם.

ראש הממשלה בנימין נתניהו הודה לראש המוסד על הפעולות מצילות החיים שמבצעים אנשיו, אל מול איום טרור האיסלאם הקיצוני, איום שהולך וגובר. ראש הממשלה נתניהו ציין כי הסכנה הנוכחית תהפוך גדולה עוד יותר אם מי מהגורמים הללו יתחמש בנשק להשמדה המונית, ראש הממשלה נתניהו הוסיף כי זה האיום הגדול ביותר על שלום העולם.

 
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים (2 הצבעות, ציון ממוצע: 3.50 מ- 5)

אין תגובות

פרסם תגובה

ידידים - סיוע בדרכים

מדור חוק ומשפט

מדור חוק ומשפט

Funzing-I

הלנה אור - עיצוב גרפי , helenaor-art

תגובות אחרונות