הקנס כנגד אי איסוף צואת כלבים מהמדרכות יוחמר ויעלה ל – 750 ש"ח

הקנס כנגד אי איסוף צואת כלבים מהמדרכות יוחמר ויעלה ל – 750 ש"ח

תצפיות פקחים באזורים הבעייתיים * תגבור ניקיון המרחב הציבורי

מועצת עיריית תל אביב-יפו אישרה אמש בישיבתה העלאה של דרגת הקנס בגין עבירה של אי איסוף צואת כלבים לדרגה א’, 750 ₪ (במקום 475 ₪), זאת על מנת להעלות את המודעות ולהגביר את ההרתעה בנושא, המהווה מטרד משמעותי עבור הציבור.

תגבור האכיפה הינו חלק ממהלך כולל שעורכת עיריית תל אביב-יפו הקורא לבעלי כלבים לאסוף את צואת כלבם. בין היתר כולל המהלך קמפיין הסברה בצורה של מודעות על גבי תחנות אוטובוסים בעיר (מצ"ב), סרטון הסברה אינטרנטי, חלוקת ערכות לאיסוף צואת כלבים, פעילויות חינוך והסברה בגני ילדים ובבתי ספר במסגרתן מרצים פקחי הסיירת הירוקה לילדי הגנים, הצבת מתקני שקיות איסוף (קקית) ברחבי העיר, הקמה ופיתוח של כ-70 פינות כלבים ברחבי העיר וכ-4 מקטעי חופים לשחרור כלבים.

בחודשים האחרונים מתגברת ברחובות העיר תל אביב-יפו תופעת ריבוי מפגעי צואת כלבים במרחב הציבורי. תושבי העיר אף ציינו את אי שביעות רצונם ממפגע מטריד זה במסגרת סקר שביעות רצון תושבים וכן בתלונות רבות למוקד השירות 106.

בעקבות כך החליטה העירייה על החמרת האכיפה והעלאת גובה הקנס, זאת על מנת שהציבור יבין כי לעירייה אין כוונה לוותר בנושא. העירייה תאכוף נגד בעלי כלבים שלא יאספו את צואת כלבם בצורה אסרטיבית ללא ויתורים.

הטיפול בצואת כלבים ברחבי העיר כולל ניקיון שוטף של המרחב הציבורי על ידי אגף התברואה ופעולות אכיפה של האגף לשיפור פני העיר כנגד בעלי כלבים שאינם אוספים את צואת כלבם. חשוב לציין שאכיפת הנושא על פי תלונות הינה בעייתית היות שכמעט בלתי ניתן לאתר באותו רגע את בעל הכלב על פי הודעה טלפונית.

בשנים האחרונות הועלתה כמות הדוחות שניתנו בגין אי אסיפת צואת כלבים, זאת בשל הגדלת מספר פקחי הסיירת הירוקה העוסקת בנושא והרחבת פעילות האכיפה לכלל אזורי העיר:

בשנת 2009- 513 דו"חות

בשנת 2010- 518 דו"חות

בשנת 2011- 1657 דו"חות

בשנת 2012- 1703 דו"חות

בשנת 2013- 1745 דו"חות

בשנת 2014- 1458 דו"חות.

 
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים (2 הצבעות, ציון ממוצע: 3.50 מ- 5)

אין תגובות

פרסם תגובה

Funzing-F

מדור חוק ומשפט

מדור חוק ומשפט

rightama


ידידים - סיוע בדרכים

תגובות אחרונות