נקמה מתוקה; 4:1 למכבי על בית"ר – צמד למיכה שהצטיין

נקמה מתוקה; 4:1 למכבי על בית"ר – צמד למיכה שהצטיין

לראשונה העונה האלופה רשמה ניצחון על בית"ר ירושלים, והפעם בסטייל. מיכה הצטיין עם צמד ראשון בליגה, פריצה וזהבי הוסיפו, בן חיים סיים עם שלושה בישולים. לקראת הסיום הורחק שחקן בית"ר מלול

זה התחיל קשה אבל הסתיים כתבוסה. האלופה בהרכבה הרגיל כשזהבי בחוד התקשתה מחצית שלמה מול הכבשה השחורה-צהובה שלה השנה ורק בדקה ה-56 נרשם השער הראשון של הערב כאשר היה זה דור מיכה שהצליח להכניע את השוער הבית"רי.

האורחים מיהרו להגיב, לא חלפה דקה והם כבשו את שער השוויון שאילץ את המאמן הספרדי של האלופה להוציא קשר הגנתי ולהכניס את ראדה פריצה כחלוץ.

מכאן ואילך השתנתה לחלוטין תמונת המשחק. 4 דקות בלבד מאז שנכנס למגרש כבש השבדי והעלה את המארחת ליתרון 2:1 כשהוא מסיים מהלך התקפי מהספרים.

מכבי החלה לפרוח, ההתקפה הפכה לקטלנית הרבה יותר כשערן זהבי בגב החלוצים ובדקות ה-71 וה-81 נעצו מיכה וזהבי את שערי ההכרעה.

אין ספק שדור מיכה הצעיר נתן הערב את אחד ממשחקיו הטובים במכבי. הוא היה נמרץ מאד, היתל בשחקני היריבה, כבש את השער הראשון במשחק, ובהמשך את השער היפה במשחק.

שבוע אחרי שבוע החילופים של פאקו שמכניסים חלוץ טבעי לחוד ההתקפה ומזיזים את זהבי לעמדת השחקן החופשי מתחת לחלוץ מראים כי במבנה משחק שכזה מכבי פשוט גדולה על היריבות שלה.

אולם שבוע אחרי שבוע מתעקש הספרדי לפתוח עם ערן זהבי כחלוץ בחוד ולעלות עם שלישיית קישור שנוטה להיות הגנתית.

את הסיבה כנראה לא נדע וגם לא נבין אף פעם…

.

מהלך המשחק (ONE)

דקה 1: 11 שניות, זה כל מה שהיה צריך ערן זהבי כדי להגיע למצב הראשון שלו במשחק. דור מיכה שלח כדור עומק ענק לעבר מס’ 7, שברח לטל כחילה והצליח להקפיץ את הכדור מעל בוריס קליימן, אבל גם מעל השער.

דקה 10: הזדמנות ראשונה לבית"ר, מרגליו של שלומי אזולאי. הקשר הדומיננטי של בית"ר הצליח לשמור את הכדור קרוב לרגל, התגבר על ניקולה מיטרוביץ’ וגל אלברמן ובעט לכיוון השער של חואן פאבלו קולינאס. הפעם זה הלך החוצה.

דקה 16: מכבי ת"א הייתה פעילה יותר, אבל בית"ר הייתה חייבת לכבוש כאן שער. עומר אצילי עבר בקלילות את איתן טיבי ומסר כדור קצר לאזולאי, שהניף את הרגל מסף הרחבה אבל גם הפעם לא מצא את המסגרת.

דקה 21: הזדמנות טובה לאלופה, שחזרה ללחוץ על הדוושה במלוא הכוח. דור מיכה הגביה כדור לרחבה, זהבי ניסה את מזלו במספרת אבל הכדור הגיע לאיגייבור, שהניף את הרגל מטווח קרוב אך פגע בראשו של כחילה. יופי של קצב למשחק הזה.

דקה 25: ניקולה מיטרוביץ’ שלח את דור מיכה בכדור נפלא, האחרון פרץ ללב הרחבה ושחרר כדור לאיזור תיבת החמש. טל כחילה, המצטיין בשורות בית"ר עד כה, הרחיק את הסכנה גם הפעם.

דקה 33: איזה פספוס של מכבי ת"א. זהבי שלח את מיכה בכדור נפלא, האחרון היה חופשי לגמרי בתוך הרחבה של קליימן ובעט חזק - אך הכדור פגש בקורה. כעבור דקה זהבי ניסה

דקה 36: בדקות האחרונות יש רק קבוצה אחת על הדשא, והיא הקבוצה של פאקו אייסטרן. דור מיכה הדומיננטי הרים עוד כדור נהדר לרחבה, טל בן חיים נגח אבל מצא רק את הרשת החיצונית של קליימן. השער באוויר.

דקה 38: איזו הצלה אדירה של בוריס קליימן. זהבי שוב הניף את הרגל ושלח כדור אדיר לעבר הרשת הגבוהה, אבל השוער המקומי שכבר עמד בכמה מבחנים הערב התעופף בדיוק בזמן והוציא את הכדור לקרן.

דקה 52: בית"ר יצאה למחצית השנייה נחושה וחדה יותר, וגם הגיעה למצב קורץ ליד השער של חואן פאבלו. עומר אצילי קיבל כדור באגף ימין, חלף בקלילות על פני יואב זיו ומצא במרכז הרחבה את איציק כהן, שבעט את הכדור ליציע.

דקה 56, 1:0 למכבי ת"א: האלופה לחצה ובאה על שכרה, עם קצת עזרה מבוריס קליימן. דור מיכה קיבל עוד כדור נהדר ממיטרוביץ’, דהר עד השער ונעזר בהדיפה רעה מאוד של השוער כדי לשים את זה ברשת.

דקה 57, בית"ר ירושלים חזרה ל-1:1: פשוט מדהים. עומר אצילי שלח בכדור נפלא את איציק כהן, שנעזר ברגלו של קרלוס גארסיה כדי להקפיץ את הכדור מעל חואן פאבלו ההמום. שני שערים בשתי דקות, המשחק מתחמם מרגע לרגע.

דקה 68, 2:1 למכבי ת"א: ראדה פריצה היה צריך רק ארבע דקות על הדשא כדי לכבוש את השער שהחזיר את מכבי ת"א ליתרון. טל בן חיים חתום על הבישול הנפלא, החלוץ השוודי רק דחק אותו לרשת ורץ לחגוג בטירוף.

דקה 71, 3:1 למכבי ת"א: איזה שער של דור מיכה, שכובש את הצמד הראשון שלו בבוגרים. הקשר המוכשר הזה קיבל גם הוא כדור מטל בן חיים, ובנגיעה אחת סיבב אותו לחיבורים של קליימן.

דקה 80, בית"ר ירושלים נותרה בעשרה שחקנים: שמוליק מלול לא הצליח לשלוט בעצמו, גלש בפראות לרגליים של שרן ייני וראה מיידית את הכרטיס האדום מיפת. מאוד, מאוד מיותר מבחינתו של מלול.

דקה 81, 4:1 למכבי ת"א: זו כבר תבוסה כואבת עבור בית"ר ירושלים. טל בן חיים סיפק את הבישול השלישי שלו במשחק כשמצא במרכז הרחבה את ערן זהבי, שנגח פנימה את שערו ה-25 העונה.

הרכבים

מכבי ת"א: חואן פאבלו קולינאס, שרן ייני, קרלוס גארסיה (דור פרץ, 76′), איתן טיבי, יואב זיו, ניקולה מיטרוביץ’, גל אלברמן (ראדה פריצה, 64′), נוסא איגייבור, דור מיכה, טל בן חיים וערן זהבי.

בית"ר ירושלים: בוריס קליימן, אלי דסה, טל כחילה, דושאן מאטוביץ’, שמוליק מלול, קלאודמיר פריירה, שלומי אזולאי, ליביו אנטל, עומר נחמני (דני פרדה, 61′), עומר אצילי ואיציק כהן (חנן ממן, 75′).

 
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים (3 הצבעות, ציון ממוצע: 5.00 מ- 5)

אין תגובות

פרסם תגובה

מדור חוק ומשפט

מדור חוק ומשפט

מדור חוק ומשפט

ידידים - סיוע בדרכים

הלנה אור - עיצוב גרפי , helenaor-art

תגובות אחרונות